pomôžte

Príspevok v téme: pomôžte
evka

Zistila som, že dcerin priateľ mal pred tromi rokmi styk s chalanom teraz ma 18 a dcera 17 rokov. Veľmi ma to znepokojilo a neviem ako sa mam zachovať dcera o tom vie lebo sa jej priznal ale nevie že to viem aj ja. Ten chalan ma teraz bolesti v podbrusku čo to može byť? Može byť nakazený nejakou chorobou? A môže sa ta choroba prenasať bozkavaním? Prosim Vas poradte mi som uplne hotova s nervami. Ako mám dceru ubraniť od zleho je to jej prvý priateľ. Ďakujem veľmi pekne Evka

bebbinka

Ahoj Evka, ty si sa pytala, ci sa da aids preniest bozkavanim...www.zdravie.sk ti to pomoze, ale moj nazor je ze je to nepravdepodobne. Vazne zavolaj si dceru a povedz jej ze sa ti zda ze chlapec nieje v poriadku a musi ist doktorovi. Ak je rozumna zoberie si to k srdcu...

tyhfle

stale nerozumieim tomu preco ten chlapec aj sam od seba nejde k doktorovi ked ma problemy?ved to moze byt fakt nieco vazne..a ked uz si do toho taka zainteresovana mohli by ste sa porozpravat aj o tom, kym bol zneuzivany adaco s tym spravit..

evka

Prosim Vas a keby mal aids ten chlapec nemohla to dostať dcera od neho pri bozkavaní? Priznal sa jej že od 9 rokov bol zneužívany- on to tak nazval dnes mi to povedala. Nevie ci doposiaľ. Ale chalan sa citi zle ma bolest v podbrusku a velmi schudol. Prosim vas odpovedzte mi pravdivo hoci by to malo byť nedajbože to najhorsie najhorsie. Veľmi sa bojim. Ďakujem

ajja

Suhlasim s Tyhfle. Nedavaj minulost do suvisu s jeho terajsimi bolestami. Usmerni dceru, bez vysvetlovania tvojich obav o nakazeni, aby ho presvedcila ist okamzite k lekarovi, zrejme k urologovi. Ved to moze byt aj obycajne slepe crevo - je na pravej str., ale bolesti mozu vyrazat do lavej strany. So sexualnou minulostou partnera sa musi vyrovnat tvoja dcera, nevstupovala by som do toho inak, len vyjadrenim nazoru, ak ta on poziada. Hold, mamy to nemaju lahke...ani pri velkych detoch :D

tyhfle

a preco myslis ze tie bolesti s tym suvisia?ved to bolo pred troma rokmi..staci poradit dcere len to ze nech ide na vysetrenia, ale podla mna jej nehovor ze to vies (neviem ako si to zistila, ale ak si spehovala tak ti moc vdacna nebude..)

peťa

Bozkávaním sa nič neprenesie, len aby ostalo pri tom. Dcére buď na rovinu vysvetliť, že proti ich vzťahu nebudete mať nič, ak sa dá chalan vyšetriť na urologii, alebo nájsť nejaké noviny kde sa píše o možných prenosných chorobách a ich prejavoch a nenápadne ich nechať niekde nech si to dcéra prečíta.Odporúčam si zistiť, či sa chalan nestretáva aj s niekým iným a to by asi už Vaša dcéra ukončila sama.

eli

a co tak posadit si dceru a uprimne sa s nou o tom porozpravat? ja viem, ze to nebude lahke, ale mozno budes prekvapena, ako zodpovedne tvoja dcera zareaguje a mozno posle chlapca na vysetrenia. len by som radila ziadny krik a vycitky (aj ked neviem, aky je medzi vami vztah...) ale za pokus to stoji, nie??? drzim palce