Kedy ste začali deťom obúvať papučky a topánočky?

Príspevok v téme: Kedy ste začali deťom obúvať papučky a topánočky?
tip

Chcem sa spýtať, kedy asi by mali deti začať nosiť papučky a topánočky. Pýtam sa preto, lebo som sa stretla s rôznymi reakciami odborníkov. Jedna lekárka mi povedala, že až keď začne chodiť, iná že aj keď ešte len štvornožkuje a občas sa postaví, že sa skôr naučí chodiť, keď bude mať obuté topánočky. Čo vy na to?

peter m

Pozor, tento príspevok je od používateľa, ktorý často do diskusie vkladá obchodné ponuky.

cim skor tym lepsie aby sa nozka vyformovala. najlepsie nejake ortopedicke papucky s vymekcenou stielkou napr peon papucky
my sme kupovali tieto: www.ortoshop.sk

gastanko2016

ja som začala syna obúvať až keď začal chodiť. Dovtedy som mu dávala len hrubé ponožky, lebo všetky topánky si vyzul.

Jarka_Polis

Ja som začala moje deti obuvať okolo 4. mesiaca. Ked sa pomaly začinali stavat. Ale samozrejme na začiatok len nieco taketo obuvkovo.sk
Úplne to stačí, sú lacné a nič tým nepokazíte :)

GoFruit

Moj maly bude mat 3 roky a papuce vobec nenosi, doma chodi s holymi nohami vacsinou. A topanky ked zacal liest a stavat sa vonku

-betty

www.supykids.sk - Zdravá detská obuv so supináciou, aby deti žili zdravo, aby nemali plochú nohu. Veľká pomoc aj pri prvých neistých krokoch.

llek

Papucky a topanky az ked dieta chodi. Ked sa dieta uci chodit- tak co vlastne robi? Uci sa zapajat mnozstvo svalov, ktore su potrebne na udrzanie rovnovahy a zoroven chodenie. Je to kvantum svalov - v hlbke pozdlz chrbtice, rozne svaly na nohach,male svaliky v okolo clenkov, v oblasti plosky nohy a medzi drobnymi kostickami na nohach- teda slapach. Sucasne vznikaju spojenia v mozgu, aby sa udrziavanie rovnovahy akokeby zapamatalo a stalo podvedomim. Kazdy z na podvedome stale udrziava rovnovahu a to je praca mnozstva slvalov. Ludska nozka je tak skonstruovana, ze aj ked je taka mala, nase telo udrzi v spriamenej polohe. Deti sa to musia ucit a najlepsie sa to naucia, ak im v tim nebrania nami obute topanky. Okrem toho, ak dieta zapaja na udrziavanie rovnovahy svaly v oblasti noznej klenby, tak ich posiluje a je mensie riziko, ze bude mat polochace. Ked im date topanocky v case ked uspesne lezu, tak je mu to len na obtiaz, okreme toho muti ho to vytacat nozicku. Ved dajte si vy tenisky a leze po zemi, potom si ich dajte dolu a rozdiel pocitite.

Qwix11

Behať na boso je síce zdravé to Vám povie väčšina ortopédov, ale nie na rovnom podklade, teda plávajúca podlahe dlažba a podobne. Pokiaľ bude behať po záhrade, trávniku,či piesku tak OK samozrejme pozor aj na zranenie. Ale stále sa bavíme o tvarovaní klenby. Doma je určite vhodné zvoliť prezúvky samozrejme vhodné. Nemusia mať ortopedickú stielku s klenbou tie sa používajú až na odstraňovanie vád, ktoré vznikajú práve behaním na boso. Stačia papučky ktoré majú ortopedické vlastnosti. Pevná pätička, pružná podrážka pokiaľ možno priedušná taktiež textília, fixovaný nart (šnurovacie ale aj suchý zips spĺňa tieto požiadavky), kvalitná stielka, správne tvarované vnútro podrážky (pätička mierna vyvýšená pre správne tvarovanie klenby), predná časť dostatočne široká aby bolo miesto na pršteky a nevznikali deformity.

klaudia561

Moj maly ma 8 mesiacou, a som mu zacala davat ortopedicke topanocky po von kedze sa mi dost stavia a aj dava krociky s choditkom.a dost pevne sa mu na nich stoja