Ako riesit problem?

Príspevok v téme: Ako riesit problem?
xy:)

Vseobecne: vznikol problem, ktory ste neurobili vy, ale niekto iny, kto si myslel, ze sa mu to len tak lahko prepecie. Problem sa vas vyslovene tyka a teraz je tu otazka: co robit? Byt tou rozvaznejsou osobou, ktora sa bude snazit problem ako-tak napravit (to by stalo vela sebazaprenia a v konecnom dosledku s mizernou vidinou, ze sa nieco napravi) alebo sa na to jednoducho vykaslat s tym, ze to nie je vasa vec a nech ohen hasi ten, kto ho sposobil?

xy:)

rozumiem ti: v podstate viem, co treba urobit, aj ked sa do toho zrovna nehrniem :) rozpravala som sa o tom s viacerymi ludmi a vsetci tvrdia to iste a sice co tu uz bolo povedane :) takze asi tolko :)

rozumiem ti

xy: chapem. no ano, ak niekto nevie normalne hovorit, len klamat, napadat a urazat, nedivim sa, ze sa o jeho spolocnost netrhas. su taki, skoda reci.
skoda, ze to bolo bez svedkov. myslim, ze to by trocha vylepsilo tvoju " vyjednavaciu " poziciu. nevadi, co uz, stalo sa. porozpravaj sa s nim. neslubuj nic, nedavaj nic do poriadku, len si ho vypocuj, prip. vypocujte sa navzajom. a ak sa k nicomu rozumnemu nedopracujete, tak sa aspon dohodnite na tom, ze si pojdete navzajom z cesty a nebudete si robit napriek. na tom trvaj. a ak to porusi, aj Ty zabudnes na dobre mravy a budes sa branit dostupnymi prostriedkami, na to mas pravo.
Ale do tohto chod iba vtedy, ked si pripravena znasat akykolvek dopad. ci uz pozitivny, alebo negativny. To by som urobila ja. Premysli si to este a potom sa rozhodni. Ani ja nie som neomylna :) Dbaj vsak na to, aby to z Tvojej strany prebiehalo vo vsetkej slusnosti a v klude.

xy:)

rozumiem ti: ja som sa pytala na konktretny problem uz davno a co som sa dozvedela, kopec uraziek a vymyslov, ale je pravda ze to bolo bez svedkov - nevyhoda pre mna. to preto, ze ma to trapilo a snazila som sa to vyriesit - no ista osoba sa mi vtedy obratila chrbtom. potom to prerastlo do velkeho problemu. a teraz to mam riesit kvoli tomu, ze momentalna situacia niekomu nevyhovuje. ani mne nie, ale zvykla som si. lenze dotycny prisiel na to, ze ho to pekne serie, pretoze nedomyslel dopad svojho spravania. a bolo mi odkazane, ze ak to JA chcem dat do poriadku, tak ze on sa so mnou teda porozprava. no akoze tu som sa uz zacala smiat, to je snad nonsens.

rozumiem ti

xy: neviem, ci je to najlepsi napad, ale asi by som urobila to, ze pred svedkami sa ho opytam, ci ma s tebou nejaky konkretny problem a ak ano, nech sa paci, mozte sa o tom pobavit. ale ak ho len bavi rypat a podrazat, tak nech sa pokusi teba z toho vynechat, nemas na to nervy, ani chut. samozrejme, kludne, vo veskerej slusnosti. mozno pomoze, mozno nie. neviem, na toto ti zaruku neviem dat. medziludske vztahy su priis komplikovane.:)

xy:)

hej, viem, niekomu mozete povedat aj 50krat a stale bude robit to iste. lenze je tazsie ist riesit nieco za debila, kt vas urazi do spiku kosti a vy to urobit musite, inac bude nadalej rozpravat somariny a vyrabat problemy. diskutovat to vydiskutujem, ale myslim si, ze to nic nepomoze, iba ma vytoci do nepricetnosti. preto potrebujem ten punc :D no tak ale vyskusat to asi bude treba, lebo este sa to zvali na mna, ze to je vsetko moja vina :D :) tak to totiz chodi

rozumiem ti

xy: nemala som na mysli iba partnersky vztah. mala som kedysi kolegu, ktory ma vytacal do nepricetnosti tym, ze sa na tu istu vec spytal 50x za sebou, len co som podala odpoved. bola by som schopna ho zavrazdit. tak som mu to zacala pisat na papieriky a lepit na monitor. byvaly kolega ostal zit, a ja som nesla sediet do basy za vrazdu :)) taketo veci sa vsak deju aj v partnerskom vztahu a obcas je velmi tazke najst sposob, ako s tym zaobchadzat. to tym vlastne chcelo byt povedane.:) ked dohovaranie, prosby nemaju vyznam, treba to nechat tak, a najst sposob, ktory funguje.

napr. aj takto sa da :)

AdamKrt

rozumiem ti:

tu nebolo povedane, aky je problem. Ak nieco nemozem docielit jednou cestou, skusim inu. Vsetky cesty vedu do Rima, ako sa hovori :)

Ked po niekom nieco chcem a neurobi to, tak to urobim sam, alebo ho presvedcim, aby sa to urobilo inac, ci urobi sa kompromis, alebo to urobi niekto iny. Ale vsetko zalezi od kontkretneho problemu. To sa neda takto spekulovat, ze co je dobre, ked sa nevie, co sa riesi...
------------------
Idealne je napisat v com je problem a potom sa da najst riesenie.

Ako sa hovori: Ked nejde hora k Mohamedovi, musi ist Mohamed k hore :) Tiez som si v zivote myslel, ze rozne situacie nemaju riesenia a potom som po rokoch prisiel na to, ze problem som bral zo zleho konca a k rieseniu sa doslo mozno oklukou... :)