prvá návšteva gynekológa - divné odporúčania

Príspevok v téme: prvá návšteva gynekológa - divné odporúčania
otazockaa

Ahojte začnem asi tým že mám 15 a kvôli tomu že som 3 mesiace nemala menzes som bola u gynekologičky. Ako sme sa rozprávala povedala som jej aj o tom že som v poslednom čase (od januára tohto roku) schudla skoro 25 kíl. Nie však žiadnou drastickou diétou ale zdravou stravou a cvičením. Doktorka sa ma spýtala že či som nie normálna. Že skoro 30 kíl je normálne schudnúť za 5 rokov nie od januára. Potom že musím začať jesť všetko. Dosť opakovala že musím jesť vyprážané a sladkosti. Keď som jej povedala že som raňajkovala ovsené vločky bolo na nej vidno že ani nevie čo to je. Keď som povedala že na desiatu bol chlebík s grepom a acidkom tak len vzdychla keď som povedala že chlebík bol celozrnný. Takže teraz neviem čo robiť. Odkedy som na tejto strave mám krajšie, lesklejšie vlasy, krajšiu kožu a nechty. Len ten menzes. To naozaj je také zlé nejesť sladkosti, vyprážané ale miesto toho celozrnný chlieb, cz cestoviny, cz ryžu, pohánku, špaldu, probiotické jogurty, tvaroh, zakysané mliečne výrobky, nízkotučné syry, cottage, orechy, semená, zeleninu, ovocie, ryby, panenské oleje? K predošlej strave sa vrátiť nechcem keď som si raz dala osolené, premastené zemiaky bolo mi hrozne zle, no neviem čo mám robiť. Budúci týždeň mám prísť na odberi a potom doktorka stanoví ,,liečbu"

otazockaa

Ja som k tejto doktorke šla preto že je to maminina doktorka tak automaticky sme šli k nej. Ultrazvuk nespomínala len že mám prísť na odbery a podľa toho sa uvidí. Nechám si spraviť tie odbery ale uvažujem že pôjdem aj k druhej doktorke, čo povie tá. A k tomu energetickému príjmu vždy je to okolo 6000 - 6500 kj

zuzuzzulka

ja by som zmenila doktorku.. vyprazane nejedz urcite ked ti robi zle ani sladkosti...cukru mas dost v ovoci a v inych veciach..skor by ta doktorka mala pochvalit ze si zdravo schudla..sama citis pozitivne zmeny ( vlasy, plet ) tak to nemen,,,,doktorka nie je boh co ma vzdy pravdu...

rew

otazockaa> stravu nemen, radsej zmen lekarku.. myslim ze je mozne ze sa ti menstruacia vrati aj bez toho aby si pribrala.. nie si predsa podvyzivena, mozno je telo len trosku v soku zo zmeny a ked sa vaha ustali bude to ok. ale na vysetrenie pre istotu chod.. spominala si len odbery.. robila alebo ma v plane ti robit ultrazvuk?

jajkafr

otazocka
to že si zmenila stravu je super... problém není ani v strave... k starému stravovaniu by som sa určite nevrátila... tiež sa snažím stravovať podobne ako ty. Problém u teba je asi to, že máš nízky energetický príjem... ak schudneš naraz veľa kg je samozreme že prídeš o menštruáciu... Skús pribrať pár kg možno sa ti menštruácia vráti sama... držím palčeky... a tak ako sa píše podomnou nedaj si predpísať antiku na úpravu cyklu, nič to nevyrieši cyklus to neupraví

Inner

k predoslemu stravovaniu sa nevracaj a hlavne - ak ti bude lekarka chciet dat umele hormony na upravu cyklu, odmietni. Mas na to pravo. Este mas len 15, je normalne, ze cyklus este nemas ustaleny. Vyckaj este aspon rok, dva...ale na vysetrenie chod, mozno tam bude iny problem (cysta), preco nemas menzes pravidelnejsie :-)

alicagg

jest vyprazane je fakt blbost .. obsah tukov v strave ma nieco do cinenia so syntezou hormonov, takze ked uz, snazila by som sa na tvojom mieste neobmedzovat tuky az tak drasticky, ale prijimat ich v zdravsej forme - orechy, semena, olivovy olej .. a na upravu cyklu skus caj z alchemilky. Telo je asi zmätene z rychleho schudnutia, takze sa musi dostat znovu do rovnovahy ..

jajka001_

ak to je naozaj tak, tak je divna alebo ti zavidi . neber take reci vazne. vyprazane urcite nemusis. mozes, ale nemusis. nie je to zdrave.

vevericka

takto to celkom vyzera v pohode, no neviem ..mozno proste len klasicky hapruje v 15 nic vynimocne..uvidis ake budu vysledky, koli chudnutiu ci strave pricinu moc nevidim:)

otazockaa

A ešte k tomu odporúčaniu. Doktorka povedala ty si musíš dať vyprážané. Potom sa ma spýtala že čo som jedla včera: Ja že celozrnné cestoviny s kuracím soté na zelenine a lyžicou jogurtu (miesto smotany) akože ,,perkelt" a spýtala som sa či to nie je vhodnejšie a ona nie musíš vyprážané