Derealizacia

malinka325

btw, asi pred hodinou som citala jeden clanok na nete kde bolo pisane, ze jedna starenka zila presne ako ja v tych mojich myslienkach ze roky nevysla z domu a nakoniec ju nasli na jar minuleho roka v jej byte sediac pred este zapnutou telkou a v mumifickom stadiu rozkladu...boze nechcem tak dopadnut ale hrozne sa bojiml ludi, uz od 14tich tuzim byvat sama a nikdy nevyjst z bytu:( neviem tie myslienky stopnut... uz od utorka som doma s chrikpou a priam si uzivam to, ze ma nikto von netaha, dokonca neuzivam atb ako mam, len aby sa cas choroby predlzil a ja sa nedostala von este...:(

malinka325

ja kedze mam socialnu fobiu si zvyknem predstavovat, ze zijem doma sama a nevychadzam z domu roky, az kym nezhnijem...ale nikomu som o tom nepovedala...nechcem ale umriet, bojim sa umierania a hlavne toho, co bude po smrti...dva krat som si chcela vziat zivot,ale po hospitalizacii a nastaveni liekov uz depky a samovrazedne myslienky niesu...len tieto, ze som sama v byte a roky z neho nevychadzam... neviete, co to je? mam to uz asi od 14-15tich...v 18tich som byvala sama a presne toto iste sa mi stavalo v praxi...vychadzala som von len ked som isla do dediny k nasim na nedelny obed... toto ma teda fakt vystrasilo... mozem to mat aj s toho, ze som si presla zavislostou na benzodiazepinoch???

nnickname

je to tažke,tie blbe mysliek a ten pocit nerealne je dost vycerpavajuci,hlavne ked ostatni nevedia ako sa cítite,niekedy mam lepšie dni ale niekedy je to dost zle,všetko ide rychlo snažim sa sportovat ale niekedy pridu otazky že načo to robim a podobne..hadam to prejde

Ady362

Ahojte ludia. Trisku neskoro ale lepsie ako vobec. Nebudem opisovat moje skusenosti lebo su podobne akonu vas. Vela tu hovori ze to treba ignorovat, tvarit sa ze to ti nie je a ono to odide. Hm... Znie to velmi lakavo ale Lahke to nieje vobec, a tiez si nemyslim ze to vacsinou zabera. . Teda minimalne mne osobne nie. Je pravda ze obrovsky "research" tejto derealizacie velmi nepomaha, akurat zo vsetko zhorsi lebo citate ako to nikomu nepomahat. Nikde na nete nieje ziadna zazracna metoda ktora by tento stav vyliecila, takze hladat o tom viac a viac, je to iste ako hasit ohen benzinom. Nakoniec sami seba presvedcite ze mate schizofreniu, depersonalizaciu ked nie nejaku horsiu psychicku chorob preto ze ste sa o tom docitali v nejakom clanku. Takze namiesto pristupu: ignorujem, tvarim sa ze to tu neni skuste vrat derealizaciu ako svojho supera. Neustale do vas bucha, ale co viac dokaze ako to co doteraz? Skuste jej povedat: no pod do mna. Ukaz co vies?to je vsetko? Nic viac? Co horsie sa stane? Zomriem? Nie. Je bezmocna, ale len ked jej to vy sami ukazete. Ignorovat ju je tazke, ale nechat ju rojit si s vami co chce vam len otvori oci a zistite ze to neni vlastne nic tak hrozne. Ja osobne neviem co mi to vyvolalu. Podozrievam z toho travu, lebo podobne stavy som mal ked som bol pod vplyvom, a teraz ju uz nemozem ani citit. Mne tento pristup pomohol, a teraz ju beriem ako daco co sa so mnou neustale vsade vlaci, ale uz na mna nema ziaden zasadny vplyv. Tiez sa treba prekonavat, robit to o vom sa vas snazi presvedcit ze nezvladnete. Ked ju nebudete pocuvat, nema nad vami ziadnu moc. Tak prajem vela stastia, lebo kazdy z nas je dost silny na to aby to zvadol :)

Liliania

Derealizáciu som mala cca 7-8 mesiacov ..ktomu sa pripísala depresia, úzkosť, panika, stres, samovražedné sklony,celková nechuť k životu...mne to začalo po fajčení marihuany. Bolo to všetko neuveriteľne ťažké prekonať a ešte občas sa mi niekedy takéto dni vrátia. Ale ak niekto chcete pomôcť,poradiť, stačí mi napísať na e-mail. LadyM008@azet.sk .Väčšina ľudí Vám bude vravieť- navštívte psychológa, psychiatra, berte antidepresíva,modlite sa k Bohu však to prejde...Haha :)všetko toto som ja absolvovala a žiadny výsledok...Psychológ? Dobre..Je to fajn sa s niekým porozprávať ked sa nemáte s kým alebo sa nechcete..Lenže je to všetko len jeho práca, nepozná Vás, nemôže presne vedieť čo prežívate ...Psychiater? Ten Vám len šupne lieky a tie z Vás spravia živú chodiacu mrtvolu, žiadne lieky Vám nepomôžu..Boh? existuje? neexistuje? každý má naň iný názor :) avšak jediný kto Vám pomôže je kto?? predsa VY SAMI! VY ste si pánom svojho sveta, osudu...Čo mne vlastne pomohlo postaviť sa znovu na nohy? :) V prvom rade prestala som s marihuanou...Zmenila som stravovanie, začala som sa venovať fitness, zistila som, že ma to neskutočne baví, a teraz sa mi rysuje aj súťaž :), chodila som na prechádzky, začala som piť bylinné čaje, veľmi dobrý je Lubovník Bodkovaný alebo Valeriána Lekárska, prestala som aj s pitím, neustálym flákaním sa s kamarátmi...jasné že vybehnúť von s kamošmi je super, ale čo tak miesto bujarého večera ísť do kina? do fitka? len tak sa prejsť? ísť na večeru? na nákupy?kúpať sa niekam? alebo robiť len to čo vás ozaj baví ?...Nepôjde to zo dňa na deň...ja som čítala rôzne fóra ked som mala derealizaciu a neverila som tomu, že mi niečo pomôže..ale pomohla som si SAMA , začala som robiť presne tieto veci :) zmenila som všetky návyky.. začiatky sú vždy najťažšie, no ehm, ale my to predsa dokážeme ;) sme silné osobnosti ;)a teraz aj ked mi príde niekedy tá otravná derealka, divná myšlienka, a tak dalej a tak dalej :D.. Ignorujem to, idem si ďalej a pošlem ju do prdele :) Takže keby niečo , tak e-mail ;) Papa :)

lienocka2808

hej alkohol alebo drogy to vacsinou spustia ako aj moj pripad. Dokonca som citala,ze moze to sposobovat tieto stavy postupna otrava ortutou. Napriklad pomalym uvolnovanim sa zo zubnych plomb.
Uvazovala som, ze si dam vsetky (4) nahradit bielou vyplnou.

Slobodna

nie, alkohol ti nepomôže ale pomôže zvýšiť pitný režim- vyplavenie ťažkých kovov z organizmu. Alkohol akúkoľvek psychickú chorobu zhoršuje, v mnohých prípadoch je jej spúšťačom.

Luger

chcem sa spytat ze ak je to otravenie tazkymi kovmi tak nepomoze tomu alkohol? mal som to asi pred mesiacom-dal som si 3 velke piva a na druhy den som to uz nemal