Rozdielna úroveň vzdelania partnerov

Príspevok v téme: Rozdielna úroveň vzdelania partnerov
maja-škola

Myslíte že v budúcnosti to može vyvolávať vo vzťahu konflikty? Moj priateľ si nespravil ani maturitu, ja študujem na VS. Jeho učenie príliš nebavilo , pre mna bola naopak škola vždy číslo 1. Nechcem ho podcenovať je mi jasné že nie každý je na štúdium ale trocha ma zamrzí ked mi povie :"Že ved to predsa nemože byť až také ťažké...Že ved to obkecáš vlastnými slovami ." No a takéto reči proste...
A tak ma zaujíma Váš názor ...
Ďakujem!

M74

Poznám pár, ona MUDr s červeným diplomom, on nezvládol ani prvý rok na učilišti. Ale on sa tvári ako ten najmúdrejší čo všade bol a všetko vie. A na všetko má svoj "správny" názor. Niečo ako Mojsejovci. A už sú spolu asi 5 rokov. Pôvodne som im dával pár mesiacov...

Slobodna

Najideálnejšie je ak partneri rastú spolu. Aj inteligenčne. Človek, ktorý nemá maturitu ani VŠ, neznamená to hneď, že je inteligenčne na nižšej úrovni ako ty. Život je najlepšia škola. Môže sa venovať samoštúdiu, napr. ak muž pracuje v zahraničí, naučí sa oveľa lepšie a skôr cudzí jazyk, ako partnerka, ktorá študuje na škole. Človek, ktorý rád číta, rozširuje si obzor, zaujíma sa o viac vecí, môže byť rovnako inteligentný ako študent. Treba partnera nejako podnecovať, spolu sa zaujímať o viac smerov- kultúra, politika, literatúra, cestovanie, šport, jazyky atď. Ak ho to však nebaví, tak vám to dlho nevydrží, partneri spolu musia rásť, debatovať spolu ( pre mňa nie je nič krajšie, ako večer pri romantickej atmosfére v partnerovom náručí debatovať, vyjadrovať vlastné a rozdielne názory na tú istú vec, rozširovať si spolu obzory. Mňa na mužoch priťahuje sila, múdrosť a charizma- sčítanosť, scestovanosť atď. Proste mne chlap musí rozširovať obzory.) Len láska nestačí. S partnerom treba aj komunikovať. A najlepšie je ak sa vďaka tomu, že partner sám chce s tebou držať krok rozhodne ísť študovať VŠ. Takže je to na tebe, musíš ho správne motivovať, nič nasilu, žiadne výčitky. Každopádne aj on, musí byť otvorený svojmu rastu.

ta3

velky rozdiel vo vzdelani nie je dobry, viac sanci ma vztah, kde muz ma vyssie vzdelanie
vas vztah by mohol fungovat, ak sa nikdy nad nim nebudes povysovat, ale on by musel byt na vysokej intelektualnej urovni, aby vladal existovat vedla vzdelanej zeny a toho je schopnych asi len velmi malo muzov
ja som sa dvakrat dala pod cenu a dvakrat to bol problem, uz by som do takeho vztahu nesla

danodan7

ahoj!
ono to nie je iba o vzdelani, ale ako tu uz padlo, je to aj o rozdielnej intelektualnej urovni. nechcem byt zlym prorokom, ale priepast medzi partnermi s rozdielnou vzdelanostnou a intelektovou urovnou sa casom rozsiruje az napokon to prestava byt unosne. kazdy z partnerov si vytvara svoj svet. a to je zaciatok konca. hoci chapeme slova, nechapeme zmysel toho co nam ten druhy hovori. da sa to prekonat ak ide iba o rozdiel v dosiahnutej urovni vzdelania a ak je porovnatelna intelektova, ci intelektualna uroven. ale ak takato rovnost absentuje. moja skusenost vravi, ze vyhliadky nie su ruzove. ako je zrejme z tvojho prispevku, k tejto disproporcii medzi vami uz dochadza. najhorsie je ak narazis na suverenneho, arogantneho hlupaka, ktory nielenze nema ponatia o com sa s nim bavis, ale je naviac presvedceny ze zozral mudrost sveta. tu rozumna argumentacia straca zmysel. ziarivy priklad takehoto exota sa prejavil v plnej parade aj v tejto diskusii. nechape nic, ale je pripraveny kedykolvek rozdavat rozumy. prosim, neber tieto moje slova ako radu, skor ako skusenost cloveka zo zivota.
mas vlastnu hlavu tak ju pouzivaj. nedaj na cudzie rady. najvacsia hlupost je radit inemu cloveku ako zit. je to tvoj zivot, ty ho musis prezit a ty zan ponesies zodpovednost. ty a nik iny, nik z nas chytrakov nech by sme ti tu cokolvek poradili tvoj zivot neprezije. viem ze sa to neda, ale pri takomto rozhodovani by mali ist city bokom. zalubenost totiz casom vyprcha a zostane realita vsedneho zivota. a zivot, ten ti neodpusti ani tu najmensiu chybicku. nech uz sa rozhodnes tak ci onak, je to len a len na tebe. zelam ti aby to bolo stastne rozhodnutie.
daniel

lost

len ja osobne neviem ktorym smerom by som mal svoje vzdelanie rozsirovat :)
vo vsetkom som na nule a to doslova, zivi ma len "dovtip" a "stastie" i ked v poslednom case ma to stale nemalo nervov a zdrojov, a prislo "nestastie"
asi je "cas" zacat presuvat kapital do hlavy :)

lost

vebe, mimochodom uplne suhlasim s tym ze v 30-40-50 je vzdelanie dolezite...
respektive, ze aj keby sa mne plan daril, ako vo sne, a naraz by som padol, mal 50 rokov, na ucte jeden mesiac rezervu na zivot, tak by som bol ais nahrany...
to je riziko zit freestyle..

cize ten freestyle prinasa aj neustale riziko, teda pokial clovek nediverzifikuje totalne, ale staci jedna cierna labut a je po vsetkom. cize urcite suhlasim ze vzdelanie je nevyhnutnostou , lebo to je to jedine co mi nikto nemoze zobrat, narozdiel od kapitalu (ked uz mame kapitalizmus) :)