Rozdielna úroveň vzdelania partnerov

Príspevok v téme: Rozdielna úroveň vzdelania partnerov
maja-škola

Myslíte že v budúcnosti to može vyvolávať vo vzťahu konflikty? Moj priateľ si nespravil ani maturitu, ja študujem na VS. Jeho učenie príliš nebavilo , pre mna bola naopak škola vždy číslo 1. Nechcem ho podcenovať je mi jasné že nie každý je na štúdium ale trocha ma zamrzí ked mi povie :"Že ved to predsa nemože byť až také ťažké...Že ved to obkecáš vlastnými slovami ." No a takéto reči proste...
A tak ma zaujíma Váš názor ...
Ďakujem!

AdamKrt

sashley:

a teraz si predstav, ze by si si nasla priatela a on bude docent, PhDr, CSC,... a povie, ze si pre neho nic...

Aku mas skolu ? Povedzme, ze by si bola pravnicka, alebo mala nejake herectvo atd. Co sa Tvoj priatel moze naucit od Teba ?

Alebo, ze on bude mat vysoku skolu zameranu na matermatiku, fyzicku, ci programovanie. co sa od neho naucis Ty ?

Co mam vlastne skusenosti, tak po rokoch clovek zisti, ze 99 percent vedomosti zo skoly nevyuzije a ze i to jedno percento je dost otazne.

Podla mna je skola zastarala a drviva vacsina skol vyucuje casto uz rozne archaicke zalezitosti. Vacsine ludi to nic neda a kto chce nieco vediet musi naviac vzdelavat sa sam samostudium v problematike, ktora ho zaujima. Skola je len odrazovy mostik niekde a to i tak casto dost mizerny. Pochybujem o tom, ze cokolvek si sa naucila v skole, by sa mohol akykolvek chlap naucit od Teba :)

Majika2

Sashley nie si nejaka rozmaznana? Myslim že ake ma tvoj partner vzdelanie by mohlo byť jedno. Nie každý je nato aby išiel na VŠ. Tak si hladaj niekoho zo svojej "vrstvy".

sashley

mne osobne vadi, ak moj partner je menej vzdelany ako ja... uz len preto ze SKOLA je dost casta tema,a on sa v tom nevyzna,tak o com sa mame bavit s kamosmi a tak...
a mne vadi,ked sa nic nenaucim od svojho frajera, len on odomna..

xy:)

nezalezi od vzddelania ale od urovne vrodenej inteligencie, no a potom ziskanej, od informacii kt clovek absorbuje - poznam ludi bez vs, co by strcili do vacku tych z vs (nemyslim tym zase ze vam moze amputovat nohu clovek bez diplomu, alebo niekto navrhnut nejaky most bez toho aby to studoval, urcite profesie - na to mat skolu musite a musite dret aby ste to vedeli urobit uspesne v praxi). je to velmi individualne, vs casto uz neni o vedomostiach, ale o stresoch pri skuskach a statniciach (kopec debilne a nasilu vytvorenych odborov). skor by som povedala ze titul - to su iba nervy, ide iba o to, kolko vedomosti ste schopni do seba napchat v kratkom casovom horizonte. tym nechcem povedat ze studium na vs je zadara, nie je, ale nemyslim ze urcuje finalnu mieru inteligencie. no a priatel bez maturity pokial nespravil dieru do sveta s nejakym svojim talentom, ten fakt nema o com. to ti prinesie este vela podobnych situacii aka sa ti prave stala.

veves

lioness_01: bolo to myslene vseobecne - najnazornejsi priklad - medicina, tam proste 99%ludi co ma titul asi aj nieco vie a je to potrebne.ale napr. taky politolog - je ich jak maku a ich vedomosti su na nic (vacsina).

ako vravi uhlie:Keby sme na Slovensku mali taku zivotnu uroven, kolko mame ekonomov, tak by sme tu zili, ako v raji. Nechapem, co ti ludia vobec robia.

uhlie

Ono to je celkom jedno. Ekonomia, pravo, filozofia, atd..., nie su skoly. To je len nejaky subor dristov, ktore su v praxi nepouzitelne. Tieto skoly by sa mali brat len ako jednorocne kurzy a aj to len ako nadstavba na nejaku inu skolu. Keby sme na Slovensku mali taku zivotnu uroven, kolko mame ekonomov, tak by sme tu zili, ako v raji. Nechapem, co ti ludia vobec robia.

nany 12354

Ja si myslím že zaleži iba od toho ako sa spolu ti rôzne vzdelani partneri citia, ako si rozumeju... hlavne nech sa nenechaju ovplyvnovať rodičmi. Ja som taký priklad že môj muž je chirurg a ja som krajčirka. Bala som sa hlavne toho čo nato povedia jeho rodičia tiež vzdelaní. A na moje prekvapenie nikdy mi nič manžel ani svokrovci nevyčitali, brali ma ako každeho ineho človeka a nie ako titul.

mississipi

u nás je to zas opačne, on chodí na výšku a ja mám "len" maturitu .. pár krát už boli situácie, kedy sme sa nejako nepriamo obvinili ...

tralalaa

toto je podla mna velky problem vo vztahu.. viem to z osobnej skusenosti...stale som si vravela ze to prezijem (skoro tri roky), ale mne to strasne vadilo a bol to jeden z hlavnych dovodov rozchodu.. zbytocne som to natahoval..hlavne ked sme sa rozpravali o niecom vaznom alebo niekedy pohadali.. on casto rozpraval take blbosti akokeby nemal ani maturitu...vobec nerozmyslal niekedy, tie argumenty ake pouzival to mi niekedy az rozum zostal stat..to zmyslanie vysokoskolsky vzdelaneho cloveka a cloveka bez maturity je veeelmi odlisne..myslim, ze takyto vztah dlho nevydrzi.. ale kazdy sme iny..no mne osobne by to dost vadilo.

lioness_01

veves, tak to si zavalila inú debilinu - to akože, jedine medicína sa dá vykonávať iba s vysokoškolským vzdelaním, na ostatné ti stačí 5 tried základnej školy...??? alebo ako si to myslela???