moj otec je alkoholik

Príspevok v téme: moj otec je alkoholik
jajka01

prosim vas o radu, lebo uz neviem co robit. Otec je alkoholik, cela rodina tym trpi. najvacsi problem je v tom ze on nema mieru, opije sa vzdy az do nemoty. uz vela krat spadol tak nestastne ze ponho bola sanitka, raz sa skoro zabil. neznasam ho, ale predsa je to moj otec a nechcem aby sa mu nieco stalo alebo aby zomrel...teraz uz neexistuju zachytky a na protialkoholicke ho nemozeme dat na silu...prosim poradte mi nejake alternativy ako ho dostat do ruk odbornikov aj bez jeho suhlasu...neradte mi rozhovory s nim a tak, lebo to je na nic - s opitym sa neoplati nic riesit, a ked je triezvy tak naslubuje hory doly a nic z toho...ale treba s tym nieco robit, lebo on si vzdy rozbije hlavu a tak ked spadne opity a takymto stylom bude za chvilu na cintorine...a este raz - Rozhovory nepomohli ani nepomahaju...prosim poradte ci su nejake institucie alebo ine moznosti kde ho mozno dostat a ako...lebo vsetky moznosti co mi napadli som uz vycerpala a som v koncoch

beskyd

jajka, tak ako to tu dakto povedal, pocas liecby by si mal vybavit PNku. ked je zamestnanec docasne praceneschopny, je v tzv. ochrannej dobe ked mu zamestnavatel podla zakonnika prace nemoze dat vypoved. len pozor aby neprisiel naliaty do prace, to je jednoznacne zavazne porusenie pracovnej discipliny za ktore s nim zamestnavatel moze skoncit pracovny pomer okmazite, teda zo dna na den bez vypovednej doby dokonca.

jajaaaj

jajka01, no neviem, ci nieco vymyslis ako mu pomoct. Proti jeho voli ho nedostanes nikam. Mala som otca alkoholika. NIC nepomahalo! Jeden cas aj chodil sa liecit ambulantne, tam mu dali nejaku tabletku, tu vonku vzdy vyplul a bolo :( On bol este ten pripad, ze ked bol opity, bol strasne agresivny. Mama podavala ziadost o rozvod 10 rokov !!! Niekolkokrat! Vzdy nasluboval, ze prestane a akonahle mama ziadost stiahla, zacalo to znovu. Az nakoniec nestiahla ...

lulu 53

Žiť s alkoholikom je veľke trápenie, môj otec tiež pil, žit s nim v domacnosti bolo peklo, tiež pre neho par krat prišla sanitka, ked sa dorezal na skle, rozbijal všetko čo mu prišlo pod ruku, raz som na neho zavolala policiu, rozbijal mi dvere sekerou, rok bol vo vyšetrovacej väzbe, bolo mi to luto že som to urobila, predsa bol to môj otec, plakala som ked ho brali. Ked ho pustili sekal dobrotu, ale potom po rokoch zase začal s pitim, ale už aspon nerozbijal veci okolo seba. Teraz je tomu 7 rokov čo bol v tej väzbe. Teraz ma rakovinu aj stratu pamäte, takže sa o neho stara mama. Môžem povedat že sa ma celkom dobre a konečne je pokoj v rodine. Lebo on ako človek nie je zly, len ten alkohol robil z neho zviera.

M74

Kamarátov otec tiež dosť pil celý život a keď mu doktor povedal že má vysoký tlak, tak sa zľakol a pitie značne obmedzil. Takže možno aj toto je jedna z ciest.
A počas liečby v liečebni by mal pacient dostať PN, takže žiaden problém v práci.

jajka01

m74 .... on proste hlada stale zamienky...povedala som mu ze si nas vobec nevazi ako rodinu, ze nas nema rad...a nato odpovedal ze : vazim si rodinu, ale vy prezijete aj bezomna...no tak toto je ta jeho laska? toto je ze si nas vazi? ma nas v riti uplne...:(( ja uz neviem co mu mam povedat aby to zabralo..nepomohli rozhovory, prosenie, krik...nic

jajka01

beskyd ... a da sa to liecenie tak aby nestratil pracu, alebo v nej nemal problem??? ...inak dakujem ti za radu, velmi si vazim vsetko co mi moze pomoct

M74

jajka01: Pokiaľ alkoholik nemá vnútornú motiváciu prestať, tak nejaké liečenie bude najskôr bez úspechu. Poznám jedného čo sa ako tak drží, vydrží tak rok, dva, potom ho to chytí hrozným spôsobom zas ( mesiac je úplne mimo ) a zase ide na liečenie a zase nejaký čas abstinuje. Zaujímavé že prácu má stále tú istú...
Moja mama si alkoholom zničila žalúdok, skoro neje, párkrát skončila v nemocnici, kde buď nevydržala, alebo ju vyhodili.