Čierny kasel

Príspevok v téme: Čierny kasel
ivava

uz 3. tyzden mam neznesitelne zachvaty kaslu. v stredu idem na odbery krvy lebo mam vsetky priznaky cierneho kasla. len by som potrebovala vediet kolko dni budem musiet cakat na vysledky. pripadne ked niekto z vas mal cierny kasel ako dlho sa liecil. dakujem
------------------
Pertussis (čierny kašeľ, divý kašeľ) www.zdravie.sk

mercato

dobry den kasel ma sice trapi 3roky zhorsuje sa to od oktobra do oteplenia minuli rok som mala aj zapal pluc so silnym suchym kaslom myslela som ze uz nevyzijem tento rok zasa mam vsetky priznaky cierneho kasla kaslem pol roka som unavena vycerpana neviem si rady lekari mi predpisuju len antibiotika ani jeden s nich mi nepovedal aby som si zvysila davku vitaminu c az mi to podozrive diagnostikovali bronchidititu tazkeho stupna zacala som s liecbou vitaminom c co som zo zufalosti hladala po internete uzivam ho 3dni zda sa ze na 20percent sa citim lepsie ale chcela by som vediet pri takejto diagnoze ake mnozsvo denne mam uzivat ak mi niekto vie poradit prosim dakujem pekne s pozdravom anna

elsa5.5

akinom,ako ti zistili že máš čierny kašeľ,mne robili len výter z hrdla a že baktérie a mandle mi chcela vybrať,tiež mám taký suchý dusivý kašeľ niekedy až ma s toho napína.

akinom007

Ja som sa z cierneho kaslu dostavala mesiac. Bolo to strasne. Presne v hodinovych intervaloch sa mi opakovali zachvaty pri ktorych som az dych stracala+ som zvracala.
Brala som antibiotika + lieky na posielnenie srdca a sirup.
Mala som silnu formu cierneho kasla.
Keby nemam doktora v rodine ktory ma chodil denne pozriet skoncim v nemocnici.
Ale som rada ze som to mala ako dieta, lebo inu z tychto chorob ako kiahne, ospky a pod som nemala:(
A este som pila vela zihlavoveho caju pocas toho cierneho kasla + cibulova stava

lalialia

ja mam teraz cierny kasel. vobec som nekaslala. bola som len unavena, velmi a v noci som sa strasne potila. rano mi bolo zase dobre a pobede uz som nevladala nic robit. beriem 4.tyzden antibiotika, citim sa lepsie, ale na plucach citim stale tazobu.

Peto T

Na čierny kašeľ zaberajú vyššie dávky vitamínu C: najmenej 500mg denne (viac je lepšie), rozdeliť na viacero dávok počas dňa. Veľa piť.

Ak by nedošlo k zmierneniu príznakov ani po vysokých dávkach vitamínu C, tak to pravdepodobne nie je čierny kašeľ.

Teraz koluje nejaká potvora, aj my sme to mali a tiež sme kašľali 2 týždne. Na kašeľ dobre zaberala cibuľa s medom: pučidlom na cesnak som rozpučil štvrť cibule, pridal za polievkovú lyžicu medu, pomiešal a nechal to 2 hodiny lúhovať. Med z cibule vytiahne šťavu, a tú môžu aj deti. Ja som potom pojedol to, čo ostalo (popučenú cibuľovú dužinu s medom).

Iný postup je, vyrezať do celej cibule kužeľ tak, aby jeho hrotom bol maličký, čo najmenší otvor naspodku (úplne stačí aj narezaná štrbina), a naplniť kužeľ medom. Z otvoru naspodku by mala pomaličky vytekať šťava, takže to položíme na nejaký pohárik. Cca za 2 hodiny by to malo pomaličky stiecť.

K cibuľovej šťave treba samozrejme veľa vitamínu C, podporuje účinok quercetínu z cibule a sám osebe zmierňuje hyperaktivitu priedušnice.

RNG

Kasel ktory lekari nevedia diagnozovat ako cierny moze byt sposobny zatekanim hlienu vytvoreneho v prinosnych dutinach, ktore mozu mat v sebe nakazu aj dlhe mesiace, dokonca roky. Ta nakaza sa da vyhubit pravidelnym kvapkanim roztoku citricidalu do nosa viackrat denne.
Kasel sa da odstranit najma carvacrolom, co je aktivna zlozka oreganoveho oleja. Tento je silne antimikrobialny a vyborne odhlienuje.

:))))

Neviem ci vam to pomoze.Ja som mala velmi silny kasel-uz mi nic nepomahalo.Tak som vyskusala SKOROCEL KOPIJOVITY.Nazberala som si ho.A pila caj asi tak cca tyzden.A pomohlo.Uz som bola zufala-nemohla som ani spat nic robit a kasel ma vyslovene oberal o silu-bola som velmi unavena.Ten SKOROCEL MI VELMI POMOHOL.Je to individualne-ale za vyskusanie nic nedate.