Čierny kasel

Príspevok v téme: Čierny kasel
ivava

uz 3. tyzden mam neznesitelne zachvaty kaslu. v stredu idem na odbery krvy lebo mam vsetky priznaky cierneho kasla. len by som potrebovala vediet kolko dni budem musiet cakat na vysledky. pripadne ked niekto z vas mal cierny kasel ako dlho sa liecil. dakujem
------------------
Pertussis (čierny kašeľ, divý kašeľ) www.zdravie.sk

philips

Vitavi, očkovanie proti čiernemu kašlu je účinné 10 rokov, potom treba preočkovať. Pre ochorenie Tetanus platí to isté.

Jozef1234567

Lekárka, ktorá sa zaoberá aj homeopatiou, že antibiotiká vyradila? Lenže antibiotiká sa dávajú, a treba ich využívať, aj preto, aby človek nebol naďalej infekčný - aby nešíril chorobu na ďalších. Zvlášť, aby to nechytili malé deti, pri ktorých to môže byť veľmi nebezpečné.

1Paulína

Ja som mala tiež atypický čierny kašeľ a žiadne príznaky som nemala. Pôvodne mi predpísali antibiotiká z ktorých mi bolo ale zle, takže mi ich jedna lekárka, ktorá sa zaoberá aj homeopatiou vyradila. Odporučila mi tiež Solmucol - granulát, C vitamín a zázvor. Toto som všetko dokopy užívala vyše 2 mesiacov a teraz som o.k..

suzi111

Dobry den, mam alergiu na prach a sucasne potvrdenu astmu, podlozenu najma na vonkajsom faktore - prachu.
Manzelovi a mne sa potvrdil cierny kasel z odberu krvi...doteraz nechapeme ako je to mozne, ked obidvaja nemame ziadne priznaky cierneho kasla... nakolko chceme deti a nedari sa nam, mozno to bude aj s tym suvisiet...chceme to liecit, ale lekar nam povedal, ze nie je co liecit,kedze priznaky nie su a mame cakat...poprosim Vas o radu, ake lieky mame uzivat, ako sa zbavit cierneho kaslu... Niekde som citala, ze solmucol je vraj na to...
Dakujem za odpoved

Barbora000

Ahoj,
ja sa tiež doličujem z čierneho kašla ale ešte stále mám tlak na hrudníku a občas kŕč v hrdle. Prosím ťa ako sa ti prejavili príznaky na chrbtici a srdci, lebo mne dr. povedala, že je to normálne po čiernom kašli a ako si sa liečila?
Ja som mala len antibiotiká a Solmucol.

Simisk

Ja sa doliečujem z čierneho kašla práve teraz,kašlala som od polovice januára,dnes som bola na infekčnom pre výsledky na opakovaný odber a konečne boli výsledky negatívne.Kašel konečne po 3 mesiacoch,skončil ale chytilo mi popri tom srdce a chrbticu,tak dúfam že sa do konca mesiaca dám dokopy a konečne nastúpim do práce ak ma žiaľ v skúšobnej dobe neprepustia....

badynkonas

Práve sa doliečujem na čierny kašeľ a keďže som si pozháňala informácie okolo jeho liečenia, ktoré zabralo dosť rýchlo, rada s nimi podelím. V prvom rade som ihneď začala brať C vitamín. Ale nesmie to byť hocijaký. Ja mám čistý výťažok zo šípok a ríbezlí - 1000 mg v tbl. Brala som a stále beriem 6 ks denne po 3 tbl. K tomu užívam výživový doplnok na odkyselenie organizmu, ktorý tiež obsahuje aj vit. C /Royal plus/ a Chlorellu - 10 ks denne. Okrem toho Himalájsky pľúcny čaj. To všetko mi poradili a kúpila som vo Vita predajni v Blave na Groslingovej ul. Môžem povedať, že do troch dní mi kašeľ ustúpil na 2-3 zakašľania počas dňa a cítim sa plná energie.