Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Pankreas, problémy s bruchom, grganie

Príspevok v téme: Pankreas, problémy s bruchom, grganie
robo31

Dobrý deň. Poprosím o radu. Vek 31. Váha 72, výška 180. Doteraz žiadne vážnejšie zdrav.problémy.
Môj problém začal pred dvoma týždňami. Po ťažkej večeri ( fašírky ) som začal pociťovať, že mi to nepadlo dobre. Neskôr ma začalo dosť bolieť brucho, stúpla mi horúčka, mal som obrovskú triašku. Pripisoval som to pokazenému žalúdku. Okolo 22,00 som zvracal. Brucho však naďalej bolelo, nevedel som ležať ani na boku. Nad ránom som znova vyskúšal zvracať, no už ma len veľa a veľmi napínalo. Vyšlo mi trocha krvi so slinami, tak som sa zľakol, že som radšej išiel na pohotovosť. Hospitalizovali ma a pozorovali, či mi nepraskol nejaký vred. Po štyroch dňoch diagnóza, že to nebol vred ale pokazený žalúdok a tá krv bola z toho napínania. Dávali mi infúzie a mal som diéty tie najsilnešie.Stále ma však pobolievalo trocha brucho a veľa sa mi grgalo a pálilo ma v krku ( musím podotknúť že problémy s nadmerným grganím ale bez pálenia mám už dávnejšie 4 - 5 rokov. Na gastroenterologii mi po vyšetrení ( postláčal mi brucho ) povedali, že mám podráždení pankreas. Beriem Helicid a probiotiká, a na obed si dávam ešte pancreolan. Pálenie už nemám, brucho ma pobolieva, presne v oblasti pupka - mierne nad ním vľavo, a pociťujem ako keby pocit tlaku, že neviem moc ani ležať na boku. A grgám stále. Dokopy mi spravili vyšetrenia: odbery krvi, moču, a postláčali brucho a to je všetko. Žiadne sono. Dočítal som sa na nete o rôznych dôvodoch ohľadne grgania, či pankreasu a preto píšem sem, či niekto z vás nemám podobné problémy a či nevie dať nejaké rady. Čítal som aj o helikobak.pylori a už mi vŕta v hlave všetko. dík za rady

Robo31

Ahojte. Po čase som sa rozhodol znova napísať. Pred pár dňami som absolvoval s gastroskopiu nakoľko problémy mám stále. Grganie, bolesť brucha nad pupkom vľavo. Nález: žalúdok hypotonický, riasy autoplastické, v jazierku prímes žlče, sliznica ružová, v antre škvrnitá, pylorus insuf., DG reflux.
Záver : chronická antrumgastritída. Predpísal mi Nolpaza 40mg denne a Pangrol 20000, 3 x denne.
Ak mi viete niekto niečo povedať k tomuto nálezu, alebo nejaké rady, z čoho to je, či hocičo ohľadne byliniek, stravy, moc krát vďaka .

RNG

Ciplox je atb, ktore znici crevnu floru.
Meteospamil obsahuje antispazmodikum(proti krcom ) alverin symethicon, ktory znizuje penenie v crevach, tj podla lekarov ulahcuje odchod plynov.
Nolpaza zastavuje tvorenie zaludocnych kyselin(protonova pumpa), definitivne skodlive pre traviaci proces.
Algifen je zmes chemikalii, ktora utlmuje krce(spazmolytikum) ale neadresuje motilitu, prave naopak.
Nuz vyber si sama. Ja som za kyseliny, enzymi, vlakniny a probiotika. To je potrebne pre spravny traviaci proces, nie chemikalie.

sttella

Dakujem za odpoved a za radu.Mam s tym problemy uz niekolko rokov,naposledy som uzivala Ciplox a Meteospasman a na nejaky cas som nemala problemy.Teraz som presla na bylinkove caje,rano lyzicka ol.oleja a vecer voda zajacica,dieta a na ohotovosti som dostala dve injekcie.Zabralo to a zacala som mat stolicu.Predpisala mi aj Noplazu a Algifen,neviem,ci to mam uzivat.A mam obavy,ze po case sa mi to vrati.Bola som aj na gastro. aj kolonos.,nic mi nenasli.Myslim,si ze keby to bol problem v motilite,tak by som mala stolicu po tolkych dnoch tvrdu(moj laicky nazor).skor mam pocit,ako keby mi potrava neodchadzala zo zaludka.

RNG

Inac stolica raz za 8 dni je problem aj motility(pohybu) v crevach, na ktory su potrebne vlakniny. Crevo sa musi mat do coho zapriet mechanicky a nieco ho musi "vymetat" a absorbovat toxiny, a na to treba dostatok vlaknin(najma mikrovlakniny ako psylium, pektiny, arabinogalaktany...)
Pri tak dlhom pobyte4 v crevach sa musia nevyhnutne v nom prilisne premnozit rozne mikroby a to nielen uizitocne, ale aj take, co produkuju toxiny. Takze si neustale priotravena a mas iste zle zlozenie mikrobov v crevach, tj v neprospech probiotik.

RNG

Zdroje HCl pre zaludok je betain HCl,pepsin HCl, L-lysin HCl a ine. Su pohodlnejsiem na branie(kapsule a tabletky), ako zriedena kyselina solna(samozrejme farmaceuticka) a predavaju sa ako potravinovy doplnok, tj neskodna latka v odporucenych davkach.

sttella

Chcela by som radu,cim mam doplnit kyseliny a enzimy v zaludku.Tiez ma dlhodobo trapia problemy zo zaludkom-grganie,pocit tazoby a problem s vyprazdnovanim,ktory teraz trval asi 8 dni.Ale nie je to problem v crevach,ale v zaludku,pretoze stolicu aj po takej dlhej dobe nemam tvrdu.

RNG

Grganie znamena kvasenie. A kvasenie moze nastat len pri NEDOSTATKU kyseliny, kyselina je konzervacny cinitel, kory zabija bakterie, kvasne kultury atd, takze ked jej mas dost, nemozes mat v zaludku kvasenie.
Prebytok kyselin pri pale je mytus, ktory sa systematicky rozsiruje lekarmi, lebo ti naozaj nemeraju stav kyselin v zaludku., Je na to velmi dobra metoda, Heidelberg, kde sa dava do zaludka pilulka s meracim zariadenim, a davaju sa pit alkalicke roztoky, aby ti to odmeralo, ako rychle sa tvori kyselina. Samozrejme o tejto metode drviva vacsina lekarov nic nevie, mozes si ju ale vyhladat na internete, alebo pozriet priamo na
www.phcapsule.com
Je predsa nelogicke, aby s vekom alebo poskodenim zaludka sa odrazu vytvaralo viac , nie menej kyselin. Ale zrejme takato bezna primitivna logika priemerneho lekara s vymytym mozgom nenapadne. Ti beru medicinu ako vieru a slepo v nu veria, tak ako sa ju v skolach naucili. A kto o niecom zapochybuje je oznaceny za laika, hlupaka alebo sarlatana.
Zialbohu z minulosti vidime, akom sa metody a prostriedky aj v medicine menili a samozrejme sa budu menit aj v buducnosti, takze ked sa na nas budu pozerat nasi potomkovia o 50 rokov, budu sa cudovat, ako sme mohli byt tak hlupi, a pouzivat take prostriedky, co su jasne skodlive.

maciocicka

RND ma vzasade pravdu. Moze to byt z chladu v zaludku a Slezine. Tym sa funkcia pankreasu tvorit traviace enzymi spomalena-oslabena. A co je zaujimave, tiez sa to prejavuje aj kyselinou... Neviem to posudit presne, musela by som Ta vidiet a zdiagnostikovat. Ale, skus si dat pozor na stravu v tom zmysle, ze nejedz ani surovu zeleninu a ovocie a nic chladne a studene z chladnicky. Pozri www.tcmclinic.sk, najdes tam myslim aj clanok na podobnu temu....

robo31

zdravím,
od mojich problémov už ubehol nejaký ten týždeň. Medzičasom mi spravili sono a všetko v poriadku. Medzičasom mi problémy na 5 dní ustúpili, nemal som žiadne bolesti, iba sem tam grganie, potom znova na dva dni bolesti a potom zase nič a teraz znova už druhý deň bolesti brucha, nie silné ale sú systematické, a grgá sa mi a páli ma trocha aj záha. Už by som bol rád, kedy to nejak ustúpilo. Nepiejem, fajčiť som prestal, na stravu si dávam pozor. A ešte stále neviem čo to spôsobuje, či vred, či veľa kyseliny, alebo či ten helicobakter. Ak ste mali niekto niekedy podobné problémy, prosím vás napíšte. Vďaka