Pomoze niekto s dobrov radou?

Príspevok v téme: Pomoze niekto s dobrov radou?
lukačová

Uz som raz pisala ale nikto neodpisal.Mam 29 rokov a uz mam 1cm kamen v oblicke.Od poslednej koliky ubehol rok a ja sa bojim ze sa blizi druhy lebo citim zataz v oblicke a palenie no nie vzdy.Pomohol by niekto s dobrou radov ako rozpustit kamen nejaky stary osveceny recept?Na operaciu by som nerada a rozbyjanie nepomohlo.Aj to som podstupila v narkoze lebo mam take citlive oblicky ze aj na dotyk mam bolesti v oblasti krizov.Prosim o radu co robit.Poradte dakto.Monika

samotqa

Nieco sa mi mari v pamati. Ece z detstva. Vysla nejaka knizka o lieceni roznych oxoreni bylinami a stavami. Moja babka bola z tej knihy paf. Bohuzial nefiem ako sa volala ta kniha. Odporucali v nej na kamene pit stavu z cervenej repy. Len si nespominam ci slo o oblickove alebo zlcove kamene.

lukačová

Dakujem za odpoved dost vela veciam som nerozumela ale aj tak vdaka lekar sa neunuval my daco vysvetlovat nakolko sme sa nepohodli lebo mam nadvahu a on my to dal jasne najavo ze ma na mna alergiu a posmieval sa my ze ma treba uspat ked som isla na lerv ze to neviem vydrzat .Po prebudeni my povedaly ze kamen je rozbyti ale nic som nevymocila a na snimku sa ukazal zas kamen ze je tam.Asi je v tom problem lebo my povedali ze je velmy vysoko tak sa to neda robit laparoskopicky cez mocove cesty.Tak som dostala na 3 mesiace drenaz a povedali ze mam potom dojst zas na uspatie a rozbijenie.Potom druhy lekar povedal ze s tou drenazov ho vtiskli do laveho laloku to tiez neviem ci je dobre alebo zle.Ja mam velky strach z lekara a v Kosiciach to robia len v starej nemocnici.Uzila som si peklo v nemocnici s tym lekarom a nechcem tam ist.Ale ten kamen tam stale citim a zakazdim ked sa ozve mam velky strach.Ten caj skusim ale pocula som ze ekzystuju lieky na rozpustanie kamena tak som chcela vediet ci dakomu pomohli a ci sa daju kupit na volny predaj a ako sa volaju ci nievie dakto.Este raz dakujem.Monika

syma

Postup závisí od polohy kamienka. Po konzervatívnej liečbe až osemdesiatosem percent kamienkov „odíde“ samo, čiže postihnutý ich vymočí. Ak nie, potrebný je inštrumentárny zásah. Klasické otvorené operácie, v minulosti prakticky jediná možnosť, sa dnes robia vo výnimočných prípadoch, zväčša po neúspechu modernejších metód. Patrí medzi ne podkožná nefrolitotrypsia, pri ktorej sa pod ultrazvukovou alebo röntgenovou kontrolou kamienok najprv rozdrví a potom vysaje. Tou ďalšou je mimotelová litotrypsia nárazovými vlnami. Mimotelový drvič „rozbije“ kamienok v obličke a pomocou moderných prístrojov i v hornom močovode, pričom zvyškovú drvinu, teda piesok, pacient vymočí.
ako doplnok môžeš piť čaj s betoniky lekárskej