Nadmerne ochlpenie u zeny

Príspevok v téme: Nadmerne ochlpenie u zeny
janaaaaa

mam pocit ze mam nadmerne ochlpenie na tele. vsimla som si ze neiktore zeny maju fuzy nad perou, no tie ja velmi vyrazne nemam. ale mam chlpy vyrazne cierne pod pupkom na podbrusku, predkolenia mam naozaj dost chlpate a stehna tiez , hlavne na vnutornej strane. chlpy mam cierne hrube,asi ako chlap. dost ma to trapi. aj ked sa dokladne oholim, tak mi vidno bodky po chlpoch a na druhy den uz vidno aj chlpy.
jedna sa o nejaku hormonalnu poruchu? alebo je to jednoducho geneticky dane? ake vysetrenia by som mala podstupit? mam 22 rokov..

Lucy123

Pridávam sa k cup-cup..a opäť k názoru, že antikoncepcia by k tomu dopomohla, lebo vo väčšine prípadov je nadmerné ochlpenie spôsobené hormónmi..Ja som sa bála tiež práve toho, že z antikoncepcie priberiem, ale práve naopak schudla som. Čiže to priberanie je veľmi individuálne..Niekto priberie, niekto absolútne nič a niekto dokonca schudne..Veď ak by sa ti zdalo že to má vplyv na váhu, tak by si si ju zmenila, alebo prestala brať..Samozrejme že aj HAK má svoje nevýhody, ale neviem ozaj aké sú iné možnosti riešenia ak nie hormonálne..Toto riešenie je podľa mňa najlepšia voľba a keď ťa ten problém ozaj tak trápi, tak si myslím že za pokus by to stálo a čo sa týka finančného hľadiska,tak je to úplne v pohode. Moja HAK vychádza okolo 25eur na 3mesiace (záleží od lekárne, niekde aj menej)a dokonca je z toho aj čistejšia pleť. Ak ti na sume nezáleží, tak sú aj antikoncepcie ktoré sú drahšie, ale nezadržiavajú vodu, čiže je tam väčší predpoklad, žeby si nemala pribrať.

cup-cup

čauko. ja mam tento istý problém. chlpy mi začli rásť velmi skoro. moji rovesníci vtedy ešte ani nevedeli, čo to je.. tiež ma to trápi celý život, hanbím sa za to a holím sa všade, kde sa len dá. čiže nie len nohy, ale aj ruky, podbruško a fuziky si trham pinzetou... Už dávnejšie mi zistili nadmernú hladinu mužských hormonov. Bála som sa to liečiť, aby som extrémne nepribrala, hormony su sviňa... Ale momentálne si idem dať zmeniť antikoncepciu, ktorá by tento problém mala vyriešiť. Je to moja asi posledná nádej, tak dufam, že sa to podarí. Vela ludí sa na tom smeje, ked su baby chlpaté, alebo maju fuzy, ale oni si ani nevedia predstaviť, aké to je utrpenie a aké je to ponižujúce... Chod kožnej na testy, nech ti zoberie krv, či to máš tak ako ja a nech ti dá na to lieky. Alebo teda formou antikoncepcie, ako som sa to ja rozhodla riešiť.. Držím palce, aby to boli tie hormony, lebo ak ich budeš mať v norme, tak sa s tým nedá robiť nič.. Aspon čo som počula

janab

Dobré sú depilačné krémy ,sú ale dosť drahé. Krém nepodráždi zdravú pokožku ani na vnút. strane stehien.

janaaaaa

ja musim holit vsetko. aj stehna bezpodmienecne, aj to brusko. aj zadok-teda medzi polkami zadku.. v okoli bradaviek mam tiez par chlpov ciernych.

2202

no, to sa tyka nas mnohych...tie stehna su fakt asi najvacsi problem, a v okoli bruska tiez...a to si holky holite cele nohy aj stehna? no, ale ved vzdy je tam nejaka hranica medzi holenym a neholenym, napriklad ked si holite len lytka, na kolene je tu hranicu predsa vidno, ci?
na to brusko ziletka asi nie je najlepsi napad, skor nejaky vosk, alevo co...:)

Lucy123

a ešte k tomu holeniu..nehol si stehná pokiaľ sa to dá žiletkou.. ja som si kúpila strojček a ten chlpky skracuje inak ako žileka, mam pocit že rastu potom jemnejšie..aj ked je pravda že nie je tá noha celkom hladká na dotyk, ale chlpky su po oholení strojčekom oveľa jemnejšie ako so žiletkou a hlavne svetlejšie.

Lucy123

mám podobný problém čo sa týka ochlpenia..ale trošku miernejší..skús ak by si to bola ochotná podstúpiť aj takúto formu liečby - hormonálnu antikoncepciu..Ja osobne používam Vreyu. Používa sa na liečbu akné u žien a na nadmerné ochlpenie u žien. Nemala by sa však používať dlhodobo a mal by ti ju odporučiť gynekológ. Zatiaľ ju užívam len mesiac, ale mala som problémy s akné a vidím že to postupne zaberá a čo sa týka ochlpenia, tak to je zatiaľ rovnaké, ale možno preto že to je len mesiac. Ak nemáš zaujem o dávkovanie hormónmy, tak snáď prispejú aj inými radami:)