Chlamýdie = nevera?

cup-cup

Nechcem ti dávať chrobáka do hlavy, ale ja som mala partnera 3,5 roka a tiež som dostala asi 3x chlamýdie a ano, mal bokovku a nie len jednu... Už spolu samozrejme nie sme.

bibi123

169 69-s donosenim by nemal byt problem, skor ako pisala macka, ze chlamydie sposobuju zrasty, tak to by bol problem pri porode-priechodnost ciest aj s otehotnenim, priechodnosti potvoriek:O) k vajicku...
podla mna by ste sa mali o tom porozpravat, muzi mozu mat z chlamydii tiez tazkosti-chodia casto cikat, kvapkaju, takze je tiez mozne, ze doktor ho vysetril a priesiel mu na to iste a nevie, ako Ti to povedat... ste spolu 15 rokov, mate spolu dve deti, bolo by dobre ukoncit pochybnosti a prejst cez to, ved je to len pohlavna choroba:O))) urcite ste spolu zazili aj horsie veci a ustali ste to... najlepsie by bolo, keby ste sa obaja zacali co najskor riesit, kedze sme sa ani na tomto fore nezhodli, ako sa to prenasa, radsej prevar uteraky, spodne pradla, plavky, aby ste si to po vylieceni navzajom neprenasali vratane deti...

169 69

Manželovi som to ešte nepovedala.Ani neviem ako by som s tým mala začať.Ja si osobne myslím,že je veľmi rodinne založený a že by mu nevera nenapadla ani vo sne,ale človek nikdy nevie.Ten červíček pochybnosti je tu vždy.

Bibi123
Máme dved deti a problémy s otehotnením som nemala.Problémy boli skôr s donosením.

RNG

Nakazit sa da vselijak, napr deti dostavaju chlamidiu trachomis od matky pri porode do oci,co je dovod na oslepnutie, pre to sa dnes standardne kvapka pri porode do oci babatka napr kvapky s obsahom striebra.
Z bazena je nakaza nepravdepodobnejsie, ale nie vylucena. Z uterakov je pravdepodobnejsia ked dostanes nakazeny, pripadne aj zeny pri skusani siat v obchodoch to mozu tak isto dostat prenosom od nakazenych.
To iste plati na muzov.

muc

to, ze tebe sa zda byt blbost, ze sa da infikovat aj v bazene este neznamena, ze to blbost naozaj je....

ano, riziko inf. je aj a gynde, aj v bazenoch

bibi123

169 69 a uz si to manzelovi povedala? Podla mna sa s nim porozpravaj, pripadne mu skus naznacit, ze sa jedna o vylucne pohlavnu chorobu a uvidis, mozno sa prizna, mozno bude zapierat... ste spolu 15rokov, mala by si uz vediet, ci Ti klame alebo nie(vela muzom je klamstvo vidiet podla oci-ten moj napr. strasne hybe ocami:O)))... podla hodnot Ti mal lekar povedat, ako dlho ich mas, ci je to akutne alebo nie... ale je mozne, ze to v Tebe dlhsie spalo... dalsia vec je, ci mate spolu dieta a ci bol problem s otehotnenim-lebo chlamydie byvaju dovodom, preco zeny nemozu prirodzenou cestou otehotniet...

169 69

Mám chlamýdie močových ciest a manželovi som nebola neverná.
A to že sa dá nakaziť aj v bazéne to sa mi zdá blbosť.
No a to,že sa nemusia prejaviť aj desaťročia,tak to je pre mňa prekvapenie.