VNÚTORNÉ STEHY

Príspevok v téme: VNÚTORNÉ STEHY
Burinka

Ahojte, som tu nova a prosim vas o radu.
Som 9 dni po gynekologickej laparoskopickej operacii. Na 6 den som si bola dat vybrat vonkajsie stehy a od nasledujuceho dna mi z dvoch ran vytrcaju nitky. Myslim, ze su to niektore z vnutornych stehov, ale nemali by sa sami rozpadnut? Prosim ak viete, poradte co s tym.
Dakujem.

bbb98

Som 2 týždne po hysterektomii a začala som krvácať. Dr. mi povedala, že mi presakujú stehy v pošve a strekla mi tam gelaspon a poslala ma domov. Na chvílu to pomohlo, ale podvečer som už krvácala zas. Mám utekať na pohotovosť?

Burinka

Dakujem za odpoved,
ale vonkajsie stehy som mala zasite modrym silonom, ktory mi lekarka vybrala. Na druhy den po jeho vybrati mi to zacalo mokvat a vychadzat nitka,ale susila som to alkoholom a rana sa zahojila, len ta nitka tam stale strasi a nejde von.

jajkafr

ahojte
pri laparoskopii sa nedávajú vnútorné stehy... pri laparoskopii sa využíva prístroj, ktorý strihá a zároveň zošíva bez nitiek... používa sa tam vysoká teplota, ktorá spája tkanivá čiže nitky nie sú potrebné... ten steh, ktorý ti drčí z rany je vonkajší steh, ktorý sestrička asi zabudla vybrať alebo ho prehliadla... zober pinzetu, vydenzifikuj ju a skús to potiahnúť ak je uvoľnený pekne ho vyberieš...
macka a ten steh v bruchu bol tiež vonkajší... ja som mala to isté po poslednej operácii mi vybrala sestrička stehy a o pár dní som si našla v pupku modrú nitku...

macka26

bud sa casom rozpadnu.. alebo vidu von:D

ja som si takto z pupku na dovolenke po pol roku po laparoskopii vytiahla vnutorny stich, nakolko mi hnisal pupok a ja som nevedela preco a potom som tam asi po mesiaci hnisania nasla modru snurku. tak mi vyhnisal vlastne von...