Vyliecene chlamydie

169 69

Chcela by som sa spýtať,
ak mi gynekologyčka zistila chlamýdie a mojím jediným partnerom už 15 rokov je môj manžel,znamená to,že má nejakú bokovku?
Čítala som že sa to prenáša len pohlavným stykom,prípadne orálne,je to pravda?

chlamydka

dakujem, ano, urcite ich na to upozornim, na to som myslela hned od zaciatku. viem ze je to velmi dolezite. skoda ze som nevedela o tejto chorobe skor...

tie bolesti brucha ani nemam, to som napisala len tak ci ich niekto mal, a potom ci mu to preslo.. na gyndu chodim normalne na pravidelne prehliadky a nic mi nebolo zistene, ziadne abnormality.. ultrazvuk bol ok, aj vysetrenie

bibi, a nevies ci teda potom tie problemy vymiznu, ked sa vyliecim ? a gynekolog vie zistit, ci chlamydie napachali v mojom organizme nejake skody ?videl by to ?

bibi123

chlamydka-viem, ze Ti to bude blbe, ale oboznam svojich ex s tym, ze to mas, pretoze muzi vraj nemaju ziadne priznaky a bola by skoda, aby nemohli mat v buducnosti deti, pripadne sirili chorobu dalej a nakazili nevinne dievcata, ako si bola aj Ty...
3-6rokov je dlha doba, ale neboj sa, ked nasadis kvalitnu liecbu a budes dodrziavat pokyny gynekologa, tak sa z toho dostanes... Zapamataj si, ze sa robi liecba, testovat sa daj az po 4-6tyzdnov-pretoze tolko trva, kym sa chlamydie dosstanu z krvi a neskresluje to krvny obraz..
Gynekolog Ta vobec nepozeral? Mozes mat tie zrasty, ktore Ti sposobuju bolest.

chlamydka

len z krvi.. predpokladam ze ich mam tak 3-6 rokov, tazko teraz zistim ako dlho ked som vtedy uzivala HAK a mala troch partnerov..

bibi123

to je u kazdeho individualne, berie sa do uvahy, aj ako casto si mavala sex. totizto sexom sa narusaju aj zdrave bunky, v ktorych chlamydie nie su a pri styku sa tam mozu dostat-napadnut ich. takze podla mna mensie nasledky ma zena, ktora ich ma 10rokov a mala za zivot 5x sex ako ta, co ich ma 2 roky a sexuje kazdy den. Bola si aj na gynekologickom vysetreni alebo Ti to zistili len na zaklade protilatok v krvi?

bibi123

To zavisi, ako si ich dlho mala, nechcem Ta strasit, ale dlhodobe neliecenie ma dozivotne nasledky... takze sa treba dat co najskor liecit, pritom dodrziavat celibat, po dobrati liecby taky mesiac pockat-stale bez sexu a potom sa dat este raz otestovat... u muzov je to tiez tak, liecba 6tyzdnov pauza-od liekov, sexu-s maximalnym obmedzenim erekcie, zase liecba a potom otestovanie...

chlamydka

este nebola, len bude, ja sa len pytam ci tie problemy (neviem o tom ze by som mala zrasty) vymiznu.. ak som mala bolestivy pohlavny styk, alebo problemy s klbami, tak ci to po vylieceni chlamydii vymizne

bibi123

Chlamydie sa liecia tazko, ak Ti pretrvavaju problemy, je mozne ze vyliecena este nie si a choroba len spi.. taktiez sa hovori, ze chlamydie sposobuju u zien zrasty, tie by tiez mohli stat za tymi bolestami. Aka liecba a na ako dlho ti bola nasadena?