svadba kvoli bábu?

Príspevok v téme: svadba kvoli bábu?
Domča

ahojte, neviem či to sem patrí... ale nevedela som kam to dať. Ja som sem už písala dosť krát... ale teraz mám taký ,,problém". Keď som bola tehotná, priatelovi rodičia nás nútili aby sme sa vzali..... no my sme akosi nechceli, brať sa len kvoli ,,tomu". Už má malý skoro 8 mesiacov a doteraz som nepociťovala túžbu vydávať sa, no niečo sa vo mne zlomilo. Strašne by som si chcela zobrať otca môjho dieťatka. Len mám taký pocit, že on nechce mňa... neviem prečo, keď mi stále tvrdí, že ma miluje a chce na celý život... tvrdí, že na svadbu nemáme peniaze a šetríme si na dom. Keďže chceme stavať.... ale to nie je ospravedlnenie.Ved ked už máme toho krásneho synčeka spolu, nebolo by lepšie aby sme boli už konečne úplná rodina??? Ja neviem. Mám čakať alebo čo si mám o tom myslieť??? Chce si užívať život, ako slobodný??? aach jaj :(((

kafe

Domča, ja tvojho priateľa chápem. Šetríte si na dom a máte vyhadzovať na svadbu? S takým čímsi by som ani ja nesúhlasila. Malú svadbu si okamžite vylúčila a tvoj priateľ si je toho asi tiež vedomí. Alebo by si súhlasila s malou svadbou? Asi nie. On zas nechce veľkú.. no fakt sa ho spýatj, či by súhlasil s obradom na úrade, len vy dvaja a svedkovia.. a máš aj odpoveď PREČO nechce svadbu. Tie peniaze sú aj pre mňa dosť silný dôvod na to, aby som svadbu odmietala.

usiko

znami mali svadbu teraz v juli, 30 ludi, jednoduche to bolo, Kosice, 100 tisic korun...asi tak.....dnes je vsetko okolo svadby 200 percent predrazene len pretoze to nesie privlastok svadobne:-(((

jaLENja

My plánujeme svadbu, ale tiež nie extra drahú, lebo časť platia rodičia a časť si platíme my. Napríklad šaty, porcie v reštike, drobnosti okolo ( topánky, fotky, obrúčky, fotograf). Pozývame len krstných, birmovných, rodičov a súrodencov. Dokopy 20 ľudí na jednej strane a keď som zisťovala sumy, tak bez koláčov a alkoholu to len mňa výjde 800 eur, z toho šaty si objednávam a plánujem ich potom predať.
A čo sa týka partnera, sám musí dozrieť na to, že to chce, len by mal vedieť, prečo to chceš teraz ty.

Domča

ved hej,na jednej strane by to bol taký kompromis, svadba na úrade, len svedkovia a my. Lenže máme takú rodinu, že by sa na smrť urazili, keby ich nepozveme... to je zase tá druhá strana. Hostinu by sme mohli mať v kultúrnom dome, to by nebolo moc drahé.... neviem... máte niekto skúsenosť čo by to vyšlo pre 50 ľudí ???

jajka001_

mu vysvetli ze nemas pocit istoty, ze to velmi chces, urcite nanho neutoc ze ci si chce uzivat ako slobodny. lebo to moze aj ked je zenaty, vies...ak sa o vas stara, tak je vsetko ok. svadbu asi nechce kvoli tym cavikom okolo.

usiko

vsak ved zobrat sa s dvoma svedkami na urade, a mate to za par babiek..a ked postavite dom, tak mozete sptravit akoze hostinu pre rodinu a kamaratov, ked uz tak velmi chces svadbu s hostami....

t333

preco neurobit kompromis> lacna svadba.
ja ked pocuvam tie sumy co moji kamosi davaju za svadby ( aj okolo 5000e), tak si hovorim, ze ja si spravim taku malu ako mala napr. jedna moja kamoska. iba najlblizsia rodina + par kamosov na obrade a potom nejaky slavnostny obed s rodinou.

AdamKrt

Ehmm, mozete sa zobrat na urade a nemusite robit velky obrat. Pozvete si rodicov a doma urobite obed, tortu. Minimalne naklady...

Takze ma len vyhovorku.

Domča

ved jasné, ja viem, že by ju mali chcieť obaja... len neviem, prečo to on nechce, keď mi tvrdí, že ma miluje a chce byť so mnou navždy... asi tak pred 2 rokmi, on básnil o svadbe...a teraz toto... neviem