Koľko peňazí mam dať chirurgovi za operáciu?

usiko

no jasne, aki ste vsetci hrdinovia teraz, skvele.....no, dufam, ze nidky sa neocitnete v situacii, ked budete musiet urobit to iste......

lekarov sme naucili takto sa spravat, tak v tom treba pokracovat, teda ak chcete vyviaznut zdravi a zivi ...taka je realita.....vy si myslite, ze aj deti sa rodia zadarmo? nie, ak ste zodpovedni a chcete aby pri porode nebolo nic zanedbane a aby ste mali taku starostlivost aku treba, tak si proste priplatite lekarovi do vrecka.....mama okolo seba dva pripady,ked ludia nic nedali a zial, obe deti su na vozikoch, a jedno nevie ani rozpravat a uz ma 4 roky...takze tak.....

Tiez som bola taka ako vy a nechapala som,z e ludia davaju lekarom do vrecka...teraz to uz chapem.....

Mozem sa ja bit do prs, ze som nedala uplatok, ak vdaka lekarom budem mat postihnute dieta, alebo operacia sa nevydari a ja budem,kde som bola, alebo este na tom horsie....vtedy uz fakt mozem byt hrdina////skoda ze to uz nepomoze.....

:))))

Presne tak.A aby som odpovedala na otazku tiez som uz bola par krat v nemocnici a nemozem sa stazovat.Ale zazila som si aj take situacie,ze by som tomu lekarovi nedala ani ten plat nie to este nejake VSIMNE.

lioness_01

ak chce niekto extra starostlivosť, nech ide do súkromnej kliniky...
tam si za ňu zaplatí tak či tak.... ale pokiaľ ja platím zdrav. poistenie a lekár dostáva normálny plat, tak hold...nevidím dôvod na tringelt...

lioness_01

macka, bola som v nemocnici, a tiež moji rodinný príslušníci, nikto nikdy nedal žiadnemu lekárovi peniaze a aha! žijeme !ä

to, že lekár operuje nie je žiadna jeho činnosť navyše, on je lekár, on dostáva plat a mal by sa aj on tak chovať, a nie očakávať extra príplatok. odomňa lekár neuvidí nikdy žiadne peniaze. ja v robote dostávam normálne výplatu a nikto mi za nič extra neplatí, tak nebudem ani ja nikomu za nič extra platiť a už vôbec nie 200 €, šak to je kopa peňazí...

:))))

Znizujes-lebo tak sa lekari naucia brat peniaze v obalocke a potom budu aj od inych vyzadovat.Jednoducha matematika.A ked uz chce mat niekto nadstandart nech plati-ved su polatky v cenniku nadstandartne osetenie- ale potom nech aj lekar odvadza za tento prijem statu ako sa patri.V nemocnici su tiez upratovacky,ktore udrzuju cistotu nemocnic,sestricky ktore sa staraju po operacii-preco potom im nedavate?
Je to jej vec-ale tyka sa to aj inych ludi.

macka26

mam taky pocit, ze vy ste este v nemocnici na operacii neboli, inak by ste tu nepisali taketo bludy... a ked pojdete, nie ze date uplatok , potom som zvedava , co sem napisete ako ste sa mali. starostlivost dostanes v nemocnici presne taku, za aku su aj zaplateny, cize mizernu, nic navyse.

macka26

lioness

vies preco? lebo ked ti upratovacka zle uprace, tak seres na to, takisto ked ti kadernicka trosku dodrbe vlasy tak doradstu.. ale tu sa jedna o jej zdravie. ona neplati za staroslivost, ale za nadstandard

a to je velky rozdiel, za operaciu ma predsa lekar vyplatu. to co chce dat, je nieco navyse, nadstandard. a ked ho chce dopriat najma sebe lebo sa boji o to aby sa v nemocnici nemala zle, aby ju neodpinkali atd.. tak nech da. je to jej vec

a tym ze dam lekarovi za lepsie sluzby znizujem ludom, ktory na to "nemaju" lekarsku starostlivost? to co je za chujovinu. zvysejum akurat tak sebe komfort

Gabika122

Kamaratke sa stalo to, že jej chirurg nespravil dobre alebo sa jej sama pokrivila naspäť nosna prepažka (nebol to ten čo operoval mňa) to je už teraz jedno ona mu za operáciu nezaplatila a ani mu nič potom nedala a to bol asi dôvod, že ak za nim prišla a požiadala ho o reoperáciu tak z najskôr veľmi mileho chirurga sa stal arogantný človek, že si myslela akoby sa bavila s uplne niekym iným. Bavil sa s ňou na chodbe namiesto a ambulancii bol nejaký neochotný už, a nejako sa s ňou nemal zaujem baviť. Bol väčšinou ticho a normalne v klude sa jej nespýtal aký ma presnme problem, bol stale nervózny, reoperáciu spravil iba z povinnosti. Nechcem aby sa chirurg ku mne choval nejako arogantbne ak budem mať problem, preto sa chcem takto dopredu "poistiť". A snaď nezabudne že som mu zaplatila ak pridem o rok-dva že mam problem, a bude aj nadalej tak milý ako teraz.
Problem byť môže aj nemusi ale kašlem nato.
Je to pravda že ak chirurg spravi 5 alebo 20 operácii za mesiac tak od štatu ma plat rovnaký? Že ich platy nezavisia od počtu operácii? To je potom dosť blbe.