Koľko peňazí mam dať chirurgovi za operáciu?

jajka001_

podplacanie ma logiku jedine, ak chcete nieco extra, prednostne. ak idete na bezny vykon, naco? bude o to kvalifikovanejsi? bude snazivejsi?lajdak ostane lajdakom a profík profíkom. radsej by som dala sestrickam, za starostlivost, ked uz. ale az po...

jajkafr

Gabika
každý človek je platený za to čo robí... aj lekár dostáva svoju výplatu... prečo mu dávať peniaze? ak mu chceš poďakovať takou cestou môžem mu kúpiť napr. dezert, ale peniaze určite nie... operovať je jeho prácou... neviem čo robíš ale tebe zákazník alebo tvoj šéf určite nedá peniaze navyše len z vďačnosti...

:))))

gabika
Ty si pisala o kamoske ako sa k nej choval ked prisla ze je nieco zle po operacii.Napadlo ta aj to ze chovat sa nemusel koli tomu ze mu nedala obalku,ale sa mu nepacilo ze prisla naspat z REKLAMACIOU?
Mozno sa mu len nepacilo ze prisla reklamovat.Preco si myslite ze prave koli tomu-ZE NEDALA OBALKU BOL TAKY NEPRIJEMNY-VYSLOVIL TO TAK JASNE ZE MOZTE TVRDIT-ZE KOLI OBALKE BOL NEPRIJEMNY?

:))))

usiko
Aby si sa raz ty neocitla v takej situaci-ze naucis svojho lekara na nejaku obalku z nejakym prijmom a moze prist doba kedy na to nebudes mat a ten lekar si ta bez obalky uz ani nevsimne-V ZIVOTE JE VSETKO MOZNE.
A to ze lekarovi dam obalku-este nezarucuje ze budem na 100% ZDRAVA A ZE MA NA 100% VYLIECI.POCULA SOM AJ TAKE PRIPADY ZE LEKAR VELMI DOBRE VEDEL ZE MA PACIENT RAKOVINU A ZE MU UZ NIET POMOCI A AJ TAK OBALKU ZOBRAL A TVRDIL ZE BUDE DOBRE.
A to ze nedas obalku lekarovi este neznamena ze budes mat postihnute dieta alebo nebudes-je to vsetko v rukach bozich a co keby sa stalo,ze to dieta by bolo aj tak postihnute a ty by si dala obalku?tak co pojdes si ju vypytat spat,lebo nebol taky vysledok ako si cakala?

janab

Nepoznám taxy, ktoré lekári dnes berú...stále si pacient myslí, že dal málo...a ani jeden nepovie, že nechce, nezoberie. Za prepážku si myslím operáciu platí poisťovna a určite stačí mu dať 200 ečka..ja som za výber mandlí pred 10.rokmi dala 3000,--sk...
Čo sa týka lekárov, tak stále ked plačú nad platmi, tak sa len pousmejem.Nikto totiž nespočíta koľko berú do vrecák a pozorností...a nedávať prezenty?..no tak skúste ísť rodiť bez vybaveného doktora, skúste ísť dať operovať bedrový klb, skúste ísť na bežnú operáciu..a aby ste neležali niekde nepovšimnutý ako další prípad ..viete, nie je operácia ako operácia...tentokrát na nás budú šetriť na narkozach...čo dodať?..lekár to bol pán stále, je a bude...

RNG

Mne nikto neda niz za moju vybornwe odvedenu pracu, len presne tolko, za kolko som ju povodne rozpocital. A som za to vdacny lebo praca nie je nijak garantovana a ked ju dostanes, niekto ti takto naznaci, ze ti doveruje. Samozrejme ked je zakaznik nespokojny s kvalitou, nezaplati a nielenze nenastojim na zaplateni,l ale snazim sa zadarmo ch6ybu napravit, lebo tu ide o viac nez par nezaplatenych hodin, ide o moju osobnu reputaciu, ktoru som si budoval dlhe roky.
Nuz zrejme u lekarov je to velmi ine. Clovek si musi vobec vazit, ze ho zoberu, hoci je to ich zamestnanie a povinnost, treba ho podplarit za robotu extra, za ktoru je plateny inac celkom slusne(v USA 4x tolko, ako inzinier!!!). Nie div , ze sa citia nadludia a moc nad zivotom dokladne zneuzivaju. K ludom sa casto spravaju ako k nizsej vrstve a oni sa citia daleko nad=nova slachta napriek vsetkej takzvanej demokracii.
Mne nikto nedava ziadne "vsimne" a casto musim tvrdo bojovat o robotu a udrzanie reputacie a spokojnosti zakaznikov, inac to vsetko mozem stratit.

sob rudolf

Peniaze ako darček, čosi neskutočne netvorivé. Čo ja viem? Osobne dávam radšej kvety, darčekové koše a pod.

lost

...lenze tu ma napadla jedna malickost..
DOST ludi si zije lahostajne. velmi velmi blbo, proste reta.. (radsej nedokoncim :P )
raz mi jeden clovek v strednom veku rozpraval, ze ma znameho chirurga ma krasny zivot, nabalil sa na ludoch co kaslu na svoje zdravie, nerespektuju zdravy zivotsny styl a nehybu sa, zeru svinstvo a podobne.. a potom pridu ze "jooj pane, vyliecte ma, tu mate peniaze, len ma vyliecte"
ten im povie, OK, lahnite si, ideme to operovat, otvori ich, zoskriabe usadeniny, zasije a ide sa dalej (uvidia sa za par rokov znovu)
[mozno som to cital tu a mozno nie, nespominam si, tak ak je niekto autorom tohoto pribehu, nechcem mu ho ukradnut :) ]

chapete co som tym chcel povedat? :)

konzumny zivot, radsej kaslu na prevenciu, ved naco? peniaze "kupia" aj to zdravie, vsak nie ? :)

. cize dokoncim:
tak takemuto pacientovi je sum a fuk ci je lekar "ferovy", cize ak vidi lekar takehoto BLBCA, tak myslim si ze lekar by bol BLBEC, ak by to nevyuzil..
napadla ma podobna fraza ako: "Kto nekradne okráda svoju rodinu"

/ este jeden napad:
co takto mu povedat "som vasim dlznikom" tj. ak bude chciet pomoct, tak ste tam pre neho..
matematicky je to ovela viac ako xyz eur :)
(peniaze sa minu, priatelia nie)

lost

macka26,

no ale ani ty by si nemusela dava 1/2 mesacneho platu na tento dar, ak by s tym niekto nezacal :)
(nemyslel som to tak ze si zbohatlicka alebo vobec nijako podobne)
teda nezacal - ak by sa to nepovazovalo za standart, tj. davaj bonus pre to aby nas neoperoval ako "na pase"..

ono je ten problem taky ako @ @ @ , proste komplikovanny zavinac :D

ak by s tym ludia v prvom rade nezacali, lekar by musel odvadzat pracu spravne aj bez toho (doslova luxusne ako keby kazdy pacient bol jeho syn/dcera), ale kedze dnes sa lekarom stane takmer hocikto tak takuto zakladnu ludsku inteligenciu bohuzial nema, cize tam je dalsi problem.. mozno si povie "ale ved dostanem bonus, tak z toho v poho prezijem" - alebo neviem co ho motivuje..

ja ale 100% chapem tvoj ciel.. (tiez som tak uvazoval, teraz by som radsej tie $$$ dal lekarovy zo sukromnej ako statnej nemocnice, ale neviem aky je rozdiel), lenze aj napriek tomu ze ta chapem a kazdeho kto je v tejto situacii, myslim si ze to nie je korektne, prave z toho dovodu, ze MY ich ucime... na zle... ale zase ONI sa nechaju ucit na zle.. cize je o obojstranna chyba.. a vina :/

a zas, nie len v zdravotcnictve, ale uplne vsade.. to nie je velmi dobre (ale to je nadlhe pisanie)

osobne poznam lekarku, ktora robi luxusnu pracu zadarmo, nic nechce, ziadne peniaze, staci jej zakladny plat, a tato lekarka dostane to co iny nie, UCTU! teraz je na dochodku uz, ma okolo 75 rokov, ci tak nejak, a stale pomaha ludom, a ako inac ako zadarmo? ;)
popripade (ako je na dedine zvykom) ze za zeleninu, vypomoc a tak, proste hoci aj za kratky "pokec" (zije sama)... a je dermatologicka (ci tak nejak, nieco s kozou/pletou). nie je bohata, zije skromne.

a opacny priklad, sice teraz nepoznam osobne, nechce sa mi hladat taku ciernu ovcu medzi lekarmi a lekarkami, ale urcite existuje aj typ co si necha zaplatit a potom to odflakne.. to je zle, takeho by mali rovno vyhodit z lekarskej komory..

jediny napad co sa mi paci je (anonymne?) dat bonus PO uspesnej operacii, no ale uspesna neznamena ze ak je dnes OK a za rok bude zle.. cize mozno v splatkach, alebo v comkolvek..
lenze vzdy plati ze privela vsekeho skodi.. teda aj ten lekar by musel mat nieco v sebe, aby mu peniaze nezmenili charakter..

predstavim si ze som lekar.
pripad cislo 1:
- da mi niekto bonus za to ze som ho pekne osetril. no to potesi, euro navyse vzdy potesi a hlavne ak je po uspesnej a dobre odvedenej praci (za predpokladu ze som chudobny zacinajuci lekar).. mozon by som aj ja zobral (netrufam si povedat nie len tak lahko teraz)
pripad cislo 2:
- da mi niekto predtym aby som ho osetril krajsie. No tu by som sa bal jedneho, CO ak sa mi to nejakou brutalnou smolou nepodari podla jeho priani? ja nie som gembler.. osobne neznasam ak by som bol pod takymto tlakom.. ziadny hrejivy pocit ze "ok som nabaleny, tak teraz pokojne pomalicky ho osetrim" neexistuje! pretoze ja nie som 101% spolahlivy stroj, ja nedokazem garantovat ABSOLUTNE NIC! tak nechapem ako moze mat niekto gule takyto bonus VOPRED vobec zobrat, to nie je lekar, to je hyena :) (cest vynimkam, ktori to robia neivem ako, ze im to mozno vychadza).
ak by som bol lekar, nerobil by som to pre peniaze v prvom rade (ano, dalo by sa argumentovat ze "zivim rodinu, musim zarobit"), ale to uz radsej navrhnem sposob cislo 1, tomu pacientovi.. aby som bol aspon FEROVY. myslim si, ze by mi to svedomie nedovolilo, preotze ak lekar, tak sluzit, a nie zarobit na nestasti ineho....

ojka

Gabika , 200 € mi príde ako nenormálne veľký peniaz, ak sa mu chceš už nejak zavďačiť, tak skús radšej buď najakým vinom, či dezertom.... ja osobne by som to neriešila peniazmi vôbec. Ale tak viem, sto ludí, sto chutí a nápadov (: Ja som bola môjmu chirurgovi po jednej operacii zaniesť Merci, keď som šla na kontrolu a bolo vidno, že ho i to potešilo a potom sme si spolu ešte pokecali... Podľa mňa by stačilo i uprimne slovko "Ďakujem" (: