Neviem ako zacat chudnut

Príspevok v téme: Neviem ako zacat chudnut
andrea_303

Mam vysku 175 cm a vahu 96 kil teda moje BMI je viac ako 30 takze by som mala zacat chudnut co sa mi vobec nedari. Ja viem ze treba jest zeleninu a ovocie a hybat sa ale ked mne ta zelenina vobec nechuti...alebo skor chuti ale v takej upravenej forme ze to uz zdrave potom nie je. ani neviem ako som tak pribrala ked ja mavam len obed a veceru. Chcela by som schudnut do februara aspon 15 az 20 kil lebo ideme na dovolenku a neviem ako vzdy ked sa dam na dietu poobede uz nedietujem.

neznama...

aoj...ja mam ten isty problem...ale u mna to je horsie lebo mam estelen 18...pripada mi to nenormalne ale bohuzial je to pravda...som taka tlsta ze az...viem ze je to vsetko moja vina...nenormalne som sa napachavala...pocas prazdnin sa mi nejakym zazrakom podarilo schudnut 4kg...ale povedala som si dost a uz nieco cez tyzden sa snazim zit zdravo...jem 5x do dna,samozrejme mensie davky a kazdy den robim 20 brusakov,vecer chodim behavat...nedrzim ziadnu dietu pretoze viem ze to nema vyznam...a este som zabudla ze nieco cez mesiac pijem caj na chudnutie aj ked nepomaha :D ... takze tak :D dufam ze schudnem aspon trosku lebo sa naozaj za seba hanbim :( ...

dirtee

zlatik potrebujes velku motivaciu. kup si napr moc drahe rifle mensie o dake dva tri cisla alebo to rob kvoli dakemu chlapovi!

slniecko38

...tak vazeni, to co ste popisali na schudnutie je sice pravda, ale zabudli ste na najdolezitejsiu vec a to: PITNY REZIM! Treba vypit denne min. 2,5 l tekutin, v letnych mesiacoch omnoho viac a to (nesladkych, nie kavu, nie alkohol), najlepsie cistu vodu, popripade sem tam caj alebo doma odstavene ovocie a zelenina.

odpovedam

tak minimalne skus zacat ranajkovat. Skutocne jest 2x denne je malicko... aspon od tej 16 hod zjedz viac jedal v mensich porciach.

Praktikuj akykolvek pohyb, vsade, kde sa da, chod rychlou chodzou. Ono je vsak velmi podstatne dostat sa do tzv. aerobneho pasma - ide o frekvenciu uderov srdca. V tomto pasme telo pali tuky. Spoznas to tak, ze sice ide o namahu, ale stale dokazes este rozpravat (napr. ten pomaly beh).

squash je urcite fajn. co sa tyka posilovne, tak pri chudnuti treba dvihat mensiu zataz, robit viac opakovani vo viacerych seriach. Vtedy telo chudne. Ak to vsak nepojde, je celkom dobre v posilovni si zaobstarat osobneho trenera... ten poradi lepsie :-)

andrea_303

Asi vyskusam jest 5x denne len ked ja som od rana 6 do 16 v praci a my v praci jest nemozeme len obed. ale posnazim sa. A co sa tyka pohybu zacala som s partnerom hrat squash ale len 2x do tyzdna ale to sme len zacali. a ja som aj pred tym chodila do posilovne alebo sa snazila a nic som nechudla tak som to vzdy vzdala

odpovedam

zakladnou chybou je to, ze jes len 2x denne. Ludia si casto myslia, ze dietami schudnu. Blbost. Tym si akurat spomalis metabolizmus a potom prakticky priberies aj zo vzduchu...

Takze zacni tym, ze budes mat jedlo 5x denne minimalne, v mensich porciach. Samozrejme obmedzit cukry a tuky.

Zakladom je mat vyssi vydaj energie ako prijem. Inak neschudnes. Co sa tyka pohybu, tak zacni rychlou chodzou, tak cca 45 minut denne. Postupne pridavaj cas a zmen rychlu chodzu na intervalovy trening (to znamena, ze v pravidelnych intervaloch men rychlu chodzu s pomalym behom). Naberies kondicku aj spalis kalorie.

Hlavne nedietuj. 2x denne strava je zalostne malo, telo ma pocit, ze je v nudzovom rezime, kedze mu nedavas poriadne najest a preto si robi tukove zasoby....

tak a uz vies, kde zacat:-)