zuby, zuby, zuby... mrtve zuby a imunitny system

Príspevok v téme: zuby, zuby, zuby... mrtve zuby a imunitny system

Pred dvoma rokmi mi vyoperovali cystu nad mrtvym očným zubom,stále mám však zväčšené lymf.uzliny a cítim sa zle,aj ked aktívne športujem... Môže to nejako súvisieť so zubami? Počul som,že mrtve zuby vplývajú na vnútorné orgány - srdce,obličky - a ovplyvňujú aj imunitný systém.. Zuby sú teda riadny prevít - je na tom niečo? Prosím o info - u mňa je to asi dlhodobý a podcenený problém ... Dík

mircci

Dík za radu,myslel som však na niečo iné,aj ked zápaly v ústnej dutine treba tiež poriešiť - ja práveže nemám nejaké zjavné bolesti,ale časom sa mi pod mrtvym zubom vytvorila cysta,ktorá mohla ovplyvnovať aj iné orgány a imunitný systém. Ja sa samozrejme starám o svoje zuby,občas si vyplachujem ústa propolisom,ale stále si nie som istý,čo všetko mohla sposobiť tá 3cm cysta,po operácii mi nespravili ani histolog.rozbor,takže neviem,či mi dalej nezasahuje dalšie tkanivá - bežnou panoramou sa to nedá tak jednoznačne zistiť... Dík

Bozena

Ja by som Ti poradila si vyplachovat ustnu dutinu Morskou solou.Je to najlepsi liek na zapalene dasna na bolest hrdla ,proste na vsetke bolesti ,ktore mas v ustach .Daj si do pohara vlaznu vodu nasyp soli a grgluj.Napis ci pomaha.Bozena