ROZVOD

Príspevok v téme: ROZVOD
sikulik

Caute ludia.Mam 18 rokov a pred 3 rokmi sa nasi rozviedli.Na vine bola matka,nasla si ineho ,otec bol v zahranici.Doteraz sa z toho nemozem dostat,stale na to myslim,prestal som chodit aj do skoly,nebavy ma to,vycitam to stale matke co to urobila a tak .Co si myslite ak by sa dali naspät dohromady prestali by ma trapit vycitky svedomia?Dostane sa moja psychika do normalnej podoby?Mohli by oni este byt spolu i ked si myslim,ýe hej ale skutocnost moze byt ina?Aka?Prosim vas poradte mi co mam robit.

carinka

Veľa ľudí tým prešlo a neviem,či to všetci berú takto tragicky.Prestaň myslieť stále iba na to.Naštvi sa,prepánajána,veď si nejaký chlap.Nageluj si vlasy a začni žiť.Ako sa môžeš v tom toľko rýpať.Vieš koľko bude ešte vecí,ktoré budú oveľa ťažšie v živote,a to sa pri každej zosypeš?Nie som tvrdá,iba nevidím východisko v tom čo robíš.Podľa mňa je to citové vydieranie matky-akože pozri,čo si spôsobila ani do školy nemôžem!Konečne si uvedom ,že ona má svoj život a ty svoj.Týmto ju nevytrestáš,len seba.Veď sa zober a odíď od nej ,máš 18, tak ukáž, čo je v tebe!Postaraj sa o svoj život sám a ukáž, že ty to vieš lepšie ako ona a tvoj otec.Nájdi si dievča a buď pre ňu iným človekom ako tvoj otec pre mamu.Vidíš, nie je ľahké ani pomyslieť na to.Ešte vôbec nevieš, čo je život a to ,čo sa stalo u vás prebieha aj za dverami 1000 iných domácností.Tak vylez z postele a začni žiť.Kúp si psa,choď brigádovať,uč sa,aby si mmohol vyletieť z domu ako plnohodnotný človek a nie troska.Rozmýšľaj kam pôjdeš na VŠ a začni plniť svoje sny ,a nechaj sny svojich rodičov len pre nich.Ak si myslíš, že ťa depresie opantali príliš,zbehni za psychiatrom,daj si predpísať na čas antidepresíva a o niekoľko tždňov je z teba nový človek.Ale ži za seba!!!

sikulik

V polovici mesiaca som pisal ako tazko sa dostavam z toho ze nasi sa rozviedli.Mam 18 rokov a do dneska mi je z toho zle.Napisali ste mi pekne slova,ale do skoly som este nenastupil.Chodim do 3 roc na Gymko.Stale ma to trapi dokonca matka je z toho paf a takto vyzera ze uz ma nic ani nebude bavit.Co si myslite zlepsi sa to co mam robit?

carinka

Myslím,že snívať o tom, že sa dajú dohromady je zbytočné.Ak manželstvo naruší nevera, celkové odcudzenie, len máloktoré páry dokážuu spolu začať "ODZNOVA" a pritom si znova veriť.Mal by si ale obom rodičom otvorene povedať, že je to pre teba ťažké a aj ty si ich súčasťou,preto by mali s tebou o tom viac hovoriť.Mal by ti každý z nich vysvetliť k tomu svoj postoj a povedať, prečo toho druhého už nie je schopný včleniť do svojho života.Máš právo plakať, kričať na nich ak ti to pomôže,ale nedaj sa odbiť.Zaslúžiš si naozaj poznať ich názory.Možno keď do toho budeš lepšie vidieť, ozaj pochopíš , že by sa trápili keby boli opäť spolu, že by neboli šťastní, ale najdôležitejšie je o tom nemlčať.Ver si, takéto životné obdobie ti dodá skúsenosti a pomôže aj tebe vo vzťahoch a myslím,že takýto mladí ľudia skôr dospejú,dozrejú.Možno jej otec nevenoval dostatok pozornosti, to ženy veľmi potrebujú.Určite je to ale skôr nesúlad oboch ich duší.Nikdy neviň len jednu stranu.Mamin priateľ je iba dôsledo niečoho,niečoho,čo jej veľmi chýbalo-pozornosť, láska, obdiv a mať s kým prežívať drobné radosti.Snaž sa vypočuť si ich oboch a nechaj si to v hlave uležať,potom si vytvoríš vlastný názor. A vlastne máš 18.O chvíľu vyletíš z hniezda a začneš vlastný život,môžeš sa neskôr vyvarovať chýb, ktoré urobili tvoji rodičia.Prajem ti krásny život a ver, že toto naozaj nie je tragédia,nebuď smutný a teš sa zo života.

carinka

Myslím,že snívať o tom, že sa dajú dohromady je zbytočné.Ak manželstvo naruší nevera, celkové odcudzenie, len máloktoré páry dokážuu spolu začať "ODZNOVA" a pritom si znova veriť.Mal by si ale obom rodičom otvorene povedať, že je to pre teba ťažké a aj ty si ich súčasťou,preto by mali s tebou o tom viac hovoriť.Mal by ti každý z nich vysvetliť k tomu svoj postoj a povedať, prečo toho druhého už nie je schopný včleniť do svojho života.Máš právo plakať, kričať na nich ak ti to pomôže,ale nedaj sa odbiť.Zaslúžiš si naozaj poznať ich názory.Možno keď do toho budeš lepšie vidieť, ozaj pochopíš , že by sa trápili keby boli opäť spolu, že by neboli šťastní, ale najdôležitejšie je o tom nemlčať.Ver si, takéto životné obdobie ti dodá skúsenosti a pomôže aj tebe vo vzťahoch a myslím,že takýto mladí ľudia skôr dospejú,dozrejú.Možno jej otec nevenoval dostatok pozornosti, to ženy veľmi potrebujú.Určite je to ale skôr nesúlad oboch ich duší.Nikdy neviň len jednu stranu.Mamin priateľ je iba dôsledo niečoho,niečoho,čo jej veľmi chýbalo-pozornosť, láska, obdiv a mať s kým prežívať drobné radosti.Snaž sa vypočuť si ich oboch a nechaj si to v hlave uležať,potom si vytvoríš vlastný názor. A vlastne máš 18.O chvíľu vyletíš z hniezda a začneš vlastný život,môžeš sa neskôr vyvarovať chýb, ktoré urobili tvoji rodičia.Prajem ti krásny život a ver, že toto naozaj nie je tragédia,nebuď smutný a teš sa zo života.

dada

Dieťa nerobí rozdiely medzi rodičmi, chce ich oboch, preto trpí. Chýbajú Ti spoločné zážitky, spoločný smiech, ale nezabúdaj, že s Tebou sa nerozviedli. Musíš sa sám snažiť prekonať smútok, snaž sa s nimi tráviť veľa času, rozprávať o všetkom - kamaráti, lásky, ale i škola. A vzdelanie potrebuješ, aby si za pár rokov mohol mať vlastnú rodinu, ktorú dokažeš nielen ľúbiť, ale i zabezpečiť. A možno Ťa rozvod ušetril od počúvania hádok, stresu. Možno je aj toto z toho zlá i pre Teba to menšie zlo. Ale hlavne sa neuzatváraj do seba, venuj sa kultúre, športu, jazykom, začni cestovať a žiť. Vo voľnom čase môžeš napr. trošku brigádovať a prilepšiť si finančne. Ale inač viem, o čom píšeš, len sa dosťaň zo smútku, po ktorom obyčajne nasleduje depresia a to je už naozaj problém. Je dobre, že si o tom napísal. Maj sa pekne a školu nezanedbávaj. Držím Ti palce, aby si aj Ty bol šťastný.

jarča

Je to pre teba ťažké, ale mysli na to, že si stále ich syn, ktorého milujú. Ty sa iste tiež pohádaš s kamarátom a už ho nemáš tak rád ako predtým a to sa stáva aj manželom. To odlúčenie nepomôže žiadnemu manželstvu. Tak to nerieš a ži život ako predtým.Skús si z toho vybrať to pozitívne. Doteraz si mal jednu rodinu, teraz môžeš mať dve skvelé rodiny, dva domovy a nových priateľov.Nevyčítaj nič mame ani otcovi, nevieš presne aké boli príčiny, to vedia len oni. Určite by sa ti žilo horšie v rodine kde by sa rodičia nemali radi.

karola

Počuj snaž sa na to nemyslieť.V živote sa ľudia schádzajú aj rozchádzajú.A maminu neodsudzuj,asi mali medzi sebou problém a ty o tom ani nevieš.V živote nie je všetko iba pekné a čisté a spravodlivé.Zmier sa so skutočnosťou a ži si svoj život.A čo ak aj tvoj otec tam mal niekoho iného,teda inú ženu,priateľku?