Angina, Mononukleoza

Príspevok v téme: Angina, Mononukleoza
lea

Ahojte, potrebowala by som nejake rady ohladom tychto dvoch chorob. Doktor mi povedal, ze mam anginu, ale ak sa to do par dni pomocou antibiotik nezlepsi, tak ma podozrenie na mononukleozu a pojdem na krvne a pecenove testy. Daju sa nejako rozoznat priznaky? A ako sa lieci mononukleoza, lebo som zatial nikde nic nenasla... A mam zatial opuchnute cele usta (aj dasna) -- to ma aj dost boli, a potom mam zapalene hrdlo.

RNG

GSE je sirokospektralne antimikrobialne.
Vybije hromadu bakterii bez ohladu na mena a popritom neposkodi crevnu floru. Je tiez protiplesnove a proti kvasnym infekciam.
A je to lacny a bezpecny potravinovy doplnok. Inac ked chcete podobny ale ovela slabsi domaci vyrobok, je tam cesky citrovital

adulik

Ahojte, chcem sa tu pridat k debatke, je mozne , aby mi bola mononukleoza zistena pri beznom vyterez hrdla, ked mam uz niekolko mesiacov vzdy streptokoka??? a vzdy ineho??? a moze byt, aby som ju uz prekonala a ani som o tom nevedela????

ivkalula

Mavam casto anginu..Niekolko krat rocne beriem antibiotika...Momentalne mam bolesti hrdla uz nieco vyse mesiaca a vybrala som uz jedny a neviem ci si nasadit dalsie kedze lekarka mi neurobi ziadne testy...a zacinam byt voci nim odolna...beriem po dve davky....Stale sa mi vracia...niekolko krat do roka...Moze casta angina nejak vseobecne zhorsit moj zdravotny stav???

RNG

Na viralne choroby zaberaju niektore sirokospektralne antimikrobialne doplnky.
Tie tiez zaberaju aj na mnohe bakterie.
Spomeniem GSE, extrakt z olivovych listov.
Okrem tychto by som bral selen zinok a dobre probiotika(obsahujuce tiez l. bulgaricus).
Dlhsie trvajuca mononukleoza poskodi pecen.
Na regeneraciu je protokol dr Berksona, spomenuty uz mnohokrat pri peceni aj ako tema sama o sebe.

dazi

Dobry den,mam infekcnu mononukleozu a moja doktorka mi odporucila vyhybat sa zafajcenym priestorom.Chcela by som vediet co si o tom myslite a ci je to naozaj odovodnene.dakujem

lea

no anginu som este nikdy v zivote nemala... ja som nikdy nebyvala chora, maximalne tak prechladnutie a to je asi aj vsetko. A doktor mi ziadne ASLO nedal vysetrit... On povedal, ze ak mi nezaberu antibiotika, mam prist na kontrolu a potom pojdem na testy na krv a na pecen

tina

v prvom rade si precitaj tie stranky, ja ked mam pravdu povedat ja som nemala anginu a ani mononukleozu, ale chodievame na infekcne oddelenie v ramci studia, cize viem co to je. Mononukleoza je ochorenie z bozkavania :)
www.ajgl.cz
na tejto stranke si pozri kliknutim na odkaz a myslim ze by tam malo byt o tom ze po vylieceni nebudes nebezpecna nikomu v okoli, vacsina ludi je vraj imunna. Ale zatial sa drz prepokladu ze to bude angina, mavas ju castejsie? Ak by ti vyslo ASLO vyssie znamena to ze mas v sebe streptokoka, ktory sposobuje anginu

tina

Takze rozdiel je asi v tomto: ANGINA je sposobena streptokokovou infekciou, zatial co mononukleóza je sposobena Epstein-Barrovej virusom(jeden z herpes virusov). Obe sa na seba velmi podobaju. Opuchnute hrdlo, bolesive, horucky. Tvoj doktor na to ide sedlackym rozumom- ked nezaberu antibiotika, tak to bude virus(na tie ATB nezaberaju). Lieci sa to obycajne symptomaticky, co znamena na teplotu, lieky proti teplote, ..... Niekedy sa podavaju aj antivirotika.Niekedy ak je opuch velmi velky tak sa to lieci aj kortikoidmi-proti opuchu. A samozrejme dieta-pretoze sa da velmi tazko prehltat. neviem ci ti to staci, alebo nie. Skus pozret stranku: www.ajgl.cz
A este by ma zaujimalo, dal ti vysetrit doktor ASLO?