Spolužitie?

Príspevok v téme: Spolužitie?
S1M

Ahojte, s priateľom ideme bývať spolu. Náš vzťah bol zo začiatku na diaľku, (študovali sme v rôznych mestách, ale chodili sme sa navštevovať) no teraz budeme žiť spolu. Kto má s niečím takýmto skúsenosť? Nebola som si istá, či do toho ísť, ale prehovoril ma. Čo ak sa pohádame? Na čo si mám dávať pozor? Ako by to malo fungovať?
Ďakujem

nathália09

vieš doležité je ak sa pohádate,pekne si sadnúť a porozprávať sa.
A hlavne nekričať a nehádať sa.
Ja viem je to ťažké,a ešte ked budeš mať pravdu,a on neustúpi.Držím palce.
Ja som po 3 mesiacoch poznania,tiež vhupla do spoločného života-do svadby:)
nebolo to jednoduché.

rew

S1M> hmm.. co ak sa pohadate..? no.. uzmierite sa.. :) btw.. tolerancia je dobra vec... :) skus napocitat do desiatich vzdy ked uvidis spinave ponozky urostred obyvacky, alebo skysnute mlieko na linke ktore vecer zabudol odlozit do chladnicky alebo cokolvek ine co nemas rada a pozrozmyslat ci ti to naozaj tak prekaza predtym ako nanho vyletis.. a nebude ziadne zabijanie.. :)

tekvicka_

myslim ze taky recept ti nikto neda :) bohuzial :)ale priprav sa na to ze sa mozete dostat do povedzme krizy, myslim tym, ze sa ukazu mnohe "kulturne rozdiely" - aj ine rodiny a zvyky su uz ina kultura. take rozpory a hadky, ktore verim tomu ze sa objavia ale neberte nijak, nechcem napisat vazne, lebo v podstate taketo funkcne rozdiely su vazne - ale musite sa naucit to tolerovat a vytvarat kompromisy lebo inak sa pozabijate :) ja sice s priatelom nebyvam nejak trvalo, ale povedzme prechodne bydlisko, som u neho skoro stale. ale kym som bola iba na navsteve, aj ked som tam prespavala a bola aj vac dni vkuse, tie rozdiely take neboli, ale ked som tu a musim porobit veci upratat, navarit, tak niekedy sa zerieme totalne - v podstate sme prave v tom prechodnom obdobi.
vela veci ma prekvapi, ze to tak robia ako maju co zauzivane a ked mi priatel na nieco co je dobre povie ze mamka to robi takto a trochu inak tak mam take nervy ze ako sopka.
proste moj recept je ze snazte sa tolerovat ine zvyky, hovorte si co robite inak a mozno si uvedomite ze ten druhy to ma vymyslene lepsie, raz jeden a raz druhy a hlavne kompromisy. mam pocit, ze napr. muzi casto nechcu veci menit, maju nieco zauzivane a chu to tak a asi si predstavuju ze zena sa do toho vceleni a bude vsetko tak ako bol zvyknuty len plus bude mat aj zenu v dome - tak sa na to pripadne priprav a neber to uplne tragicky
...uf to bolo dlhe

doubledog

davaj si pozor hlavne na to, aby si mu neustale nehovorila, co ma robit, co ma kde davat, kedy ma chodit domov a co tam ma/nema robit.
inymi slovami, nezmen sa na matku-gazdinku.
od takych sa muzi vzdy snazia odputat.