Spolužitie?

Príspevok v téme: Spolužitie?
S1M

Ahojte, s priateľom ideme bývať spolu. Náš vzťah bol zo začiatku na diaľku, (študovali sme v rôznych mestách, ale chodili sme sa navštevovať) no teraz budeme žiť spolu. Kto má s niečím takýmto skúsenosť? Nebola som si istá, či do toho ísť, ale prehovoril ma. Čo ak sa pohádame? Na čo si mám dávať pozor? Ako by to malo fungovať?
Ďakujem

S1M

nathália09
Z čoho si usúdila, že som spoločenský typ? :) Ja nevyhľadávam nejako extra spoločnosť. Takže ty prepáč, ale z pár viet tu nemôžeš tvrdiť či nám to bude klapať alebo nie. Hľadám tu rady, nie rovno diagnózu nášho vzťahu.
Mimochodom, chodíme spolu 5 rokov. Poznáme sa. Vieme o svojich nedostatkoch. Býva nám spolu dobre, ale vieme sa aj pohádať. Ako ste tu písali, je to o kompromisoch, komunikácií... no predsa je to pre mňa niečo nové. Po 5-tich rokoch už nie je človek tak bezhlavo zamilovaný, myslí už aj racionálne.
Ďakujem Vám za každé písmenko.

usiko

ono, ak vam to ma vydrzat, tak vam to vydrzi,ak nie, tak sa to rozpadne.....mala som taku skusenost, nam sa to rozpadlo a to preto,ze jednoducho sme jeden pre druheho neboli dost dobri.....proste to nechaj vplne plavat, rob veci tak, aby si nestratila samu seba a uvidis....

ta3

Ahoj SIM. Budem uprimna, to, ze si si nebola ista, ci ist do toho alebo nie, nie je dobry znak. Znamena to, ze sa dobre nepoznate alebo, ze vztah nie je hlboky, laska uprimna. Je ine sa iba stretavat, zvycajne sa stretavame vtedy, ked nam to vyhovuje, ked sme dobre naladeni, prezijeme krasne chvile alebo ked sa aj pohasterime, zase sa kazdy vraciame do svojho sukromia, no zit spolu denno-denne, ci svieti slnko alebo prsi, je nieco celkom ine. Zalezi, ako dlho ste spolu chodili, ak nie dlho, potom sa z obcasnych stretnuti naozaj nemozete dobre poznat, ale to este tiez nemusi byt tragedia. Ziadny vztah nie je idealny, lebo my ludia nie sme idealni, kazdy mame svoje chyby, ked partneri spolu zacnu zit, vzdy sa vyskytne kopa problemov a vseliakych drobnosti, ktore treba riesit a obrusovat, aby tych drsnych stycnych ploch bolo co najmenej, no ked je laska hlboka, potom je predpoklad, ze vsetko sa postupne zladi. Spolocny zivot je o tolerancii, kompromisoch, obetavosti a ked skutocne milujeme, potom je to aj o tuzbe dat viac ako brat, ked partnera skutocne milujem, potom sa lahsie obetujem, prisposobujem, pravdaze laska musi byt vzajomna, potom zvycajne aj prisposobivost a obetavost su tiez vzajomne, lebo vztah, v ktorom vacsinou iba jeden ustupuje, nemoze trvale fungovat. Tvoju pociatocnu neistotu chapem ako nedostatocnu lasku, mozno sa mylim, ale aspon ja som taka, ze ked niekoho mam skutocne rada, tuzim s nim byt stale, v dobrom aj v zlom, myslim si, ze ked niekoho skutocne milujeme, tuzba zit spolu je prirodzena.
Manzelske a vseobecne medziludske vztahy su velmi zlozite a krehke. Aj to manzelstvo alebo spoluzitie, do ktoreho vstupovali partneri po tom, co dlhsie spolu chodili, cize sa da povedat, ze sa aj dostatocne poznali a aj sa mali velmi radi, sa moze nakoniec rozpadnut, lebo aj ta najvacsia laska postupne bledne, ked sa nedodrziavaju urcite zasady. Laska sa nesmie brat ako samozrejmost, treba ju nielen chranit ale aj ozivovat, pestovat, rozvijat. Zakladom kazdeho vztahu je dobra komunikacia, partneri by mali o vsetkych problemoch, vcetne sexualnych, otvorene hovorit, nie je dobre nechat problemy kumulovat, aj ked ide o drobnosti, ak sa neriesia, mozu prerast do vacsich problemov, preto je dobre, ked sa hned vsetko riesi este v zarodku. Partneri sa nesmu dusevne zotrocovat, treba nechat urcity priestor pre vnutornu slobodu, odlisne konicky, rodinu, priatelov. Iste pridu aj hadky, ale sa pomerte prv nez vecer zaspite. A este by som chcela pripomenut, ze je velmi dolezite, kto je otcom nasich deti.

rofl

robit nejake zavery, ze nebude vam to fungovat povazujem za nespravne. ved vztah je aj o kompromisoch a tolerancii. a navyse clovek sa s pribudajucim vekom meni, takze ho to chodenie po krcmach mozno prejde rychlejsie ako by si cakala.

isabella

to s tym, ze ty cez den a on v noci... hlavne ked je schopny ist von aj ked ty si chora, len preto, ze on chce... baby maju pravdu, to bude problem... ale riesit by ste to mali este skor nez budete spolu byvat...
ja mam len trochu spankuchtivejsieho muza ako som ja (vacsinou sa skor zobudim) a aj to som sa musela naucit ho nechat este tu hodinku pospat aby nebol hned zrana nervozny a pritom sme obaja rovnako naladeni, iba on zvykne tak o hodku dlhsie spat ako ja (aj ked nie vzdy samozrejme :-))

bibi1234

Betka1-tiez velky suhlas
-ked Ty si ranne vtaca a on nocny vtak, budete mat s tym riadny problem, lebo ked ho nenechas vyspat, bude podrazdeny a on ked sa vecer bude chcet bavit, Ty budes unavena a tiez podrazdena...

Betka1

To že rád spí cez den a vyráža až na noc a ty naopak pokladám za hodne velký problém... v organizácii spoločného života...to je na prášky, čo bude ked budú deti...alebo aj nebudú, ako si spravíte denný režim