téma pre Warermelon

Príspevok v téme: téma pre Warermelon
alchamilka

dobrý deň , chcela by som sa spýtať aké sú vaše skúsenosti zo stratou krvácania pri menštruácia , čítala som , že menštruácia može fungovať aj bez krvácania... a vy ste vitarianiánka, bolo písané , že pri surovej alebo rastlinnej strave sa stráca , je to pravda? pretože ja mám dosť silnú menštruáciu a dosť ma to obťažuje ďakujem za odpoveď

Laco24

ja si myslím že na nedostatok vitaminov by mali skor trpiet normalne stravujuci sa ludia :-D teda uznavam, par B-čok nam može chybat ale čo sa týka ostatnych sme vo vyhode :D

alchamilka

iwus93: no na pokrytie vimatínov sa musí jesť veľa ak si vitarián inak vznikne podvíživa (nedostatok vitaminov) a s ňou spojené problémy preto aj výber ovocia musí byť veľký...

iwus93

Musia vitariáni zjesť ovocie a zeleninu na kilá?? čo ked neviem zjesť napr. na raňajky 1 kg jabĺk? to bol príklad len
čo ked nedosiahnem denný príjem energie?

xyzz

alchamilka pokiaľ viem (môžem sa kľudne mýliť), ovocie obsahuje monosacharidy- cukry jednoduché na trávenie, takže toho priberania by som sa vážne nebála. Ak sa tak bojíš ovocia, niečo nahraď zeleninou

alchamilka

kde ovocí sa nachádza B1 je to dosť dôležitý vitamín.... inak jje dôležité ´pri vitariánstve sledovať množtvo vitamínov?

Laco24

no ja len čumím... priberať z ovocia... kto to kedy videl aby sa priberalo z ovocia? naozaj si myslite že je to možné?

elena_K

www.youtube.com a mohla by som tak to nejak vyzerat na surovej strave? ako ta modelka predpoklady na to mam ale schudnut by som trosku chcela len sa bojim ze priberiem z tak vela ovocia