Bolesť ucha

damaxy

ja mam teden recept ze do octovej vody namocim troska obvazu a napcham do ucha.uzavriem vatickou a necham nejaky cas.Ocot je staryliek myslim ze aj tie kvapky do usi su take podobne octove

rata

Bolesť ucha? Je možné, že si chytila prievan? Tak tu je starý babský recept, možno sa si bude zdať divný, ale veľmi to pomáha. Takže: zoberieš si veľké noviny, skočíš ich do kornútka, úzky koniec s maličkým otvorom vložíš do ucha. Polož si hlavu na stôl, prilož kornút a požiadaj niekoho, aby tie noviny zapálil. Pomaličky ako to bude horieť,ucho sa ti začne zohrievať, ak tam máš prievan, slabo to buchne a tebe sa veľmi uľaví. Robím to takto už roky a teraz aj svojim deťom. Niet lepše úľavy. Keď to buchne vlož noviny do kýbla s vodou a do ucha si daj vatu.Jediná nevýhoda je,že budeš mať v byte trocha smradu.

alickaj

S tým cesnakom to može byt pravda, moja babka stále mala v ušiach kúsky cesnaku.A neskúšala si ušné kvapky?

lucka

je to zvláštne, raz dávnejšie som mala takýto problém. no a rodičia mi na to povedali, aby som si dala do gázy strúčik cesnaku cez noc. na druhý deň nebola žiadna bolesť.