Nie som spokojna so svojou vahou

Slobodna

Karina súhlasím, tuk sa rozpúšťa tukom- ale zdravým tukom- olivový olej. Ďalej tiež súhlasím, ale na takéto stravovanie môžeš nabehnúť keď máš váhu v pohode a nepotrebuješ schudnúť. Vitamíny rozpustné v tukoch- A,D,E,K - napr. takú rybu, či mrkvu si poliať olivovým olejom.

Karina

whee_ee som rada, ze so mnou suhlasis :) ja som kedysi dokazala zjest celu Milku na posedenie v ramci mojich sacharidovych navalov na chladnicku a spajzu, vtedy som vymyslala s kadejakymi dietami a pod . .. dnes mi to nejde vobec na chut, ale kazdy den si dam kocku kvalitnej 80% cokolady po obede :) hovori sa, ze tuky horia v ohni uhlohydratov a takyto uhlohydrat si myslim ze je prijatelny :P a presne ako vravis, pokial cvicim a hybem sa, tak je vsetko v poriadku..:) ak hrozi, ze budem cely den sediet za pocitacom alebo za knihami, tak trosku ten denny prijem modifikujem a hotovo... ale tie tuky treba stale :) mne teraz v hlave rezonuje najma to, co mi vravela gynekologicka - z tukov sa tvoria progesterony a tie su potrebne na ovulaciu... takze ked uz pre nic ine, aspon pretoto ten olej alebo maslo bodne :)

fuuj - najma toto vsetko neber ako nejaky kratkodoby dietny program, musis si preprogramovat aj hlavu trosku... aby si sa takto mohla stravovat v podstate cely zvysny zivot :)

whee_ee

Karina, presne, ja si napr. nedokážem odoprieť čokoládu a trošku mi nikdy neuškodí, veď aj cvičím, tak svet sa nezrúti a tuk je dôležitý, rozpúšťajú sa v ňom niektoré vitamíny, takže súhlas :)

Karina

ja by som este pridala k tomu, co pise slobodna, kvalitny olivovy olej, nech si citala alebo pocula hocico, tak telo tuk potrebuje... ja nie som zastanca ziadneho extremizmu a duplom nie v strave..:) takze skor tvrdim - jest vsetko, ale s mierou... kludne si dam chlieb s mastou alebo vyprazany rezen, ale nezjem toho velku porciu ale len malu a volim ako prilohu salat... musis najst to svoje optimalne stravovanie - nieco, co ti bude vyhovovat aj fyzicky ale aj psychicky - aby si nebola zdeptana z toho, ze nieco uz nikdy v zivote nebudes moct jest, pretoze ti to "dieta" zakazuje..:)

whee_ee

jesť 5 krát denne menšie porcie, napr. o 7/10/13/16/19:00.
na raňajky napr. vločky alebo musli s mliekom, vločky sú zdravšie, alebo keď budeš mať chuť na niečo iné tak napr. žemlička s niečím, zeleninka. na desiatu napríklad ovocie, obed môže byť klasický, len v správnom množstve, ja osobne si na obed dám kľudne aj niečo "ťažké", ale radikálne menej, len potom je človek skôr hladný, takže lepie je niečo menej kalorické a viac, opäť je pomocníkom veľa zeleniny :) na olovrant napríklad jogurt a na večeru bielkoviny a zelenina, už nie sacharidy, takže napr zelenina so syrom, cottage a tak ďalej, kuracie mäsko, bla bla, tuniak... :)

najhoršie čo môžeš urobiť je jesť MÁLO, pretože to ti len spomalí metabolizmus...

a POHYB.

Slobodna

začni sa hýbať a zmeň stravu. Nič iné nepomôže, vyber si šport ktorý ťa baví, do ktorého sa nebudeš musieť nútiť, čo tak vyraziť s priateľmi na biku do prírody, alebo kolieskové korčule, beh so psom, tanec, nemusí to byť hneď makačka v posilke, ktorá ťa nebude baviť.
Aj správnou stravou môžeš schudnúť a nemusíš držať žiadnu diétu, jednoducho nabehni na zdravý životný štýl. Jedz tieto potraviny, ktoré sa v tele nepremieňajú na tuk, ale na živiny, ktoré telo spotrebuje.

Celozrnné pečivo
Celozrnné cestoviny
Ryža natural
kefír, acidko
cotage syr
Flora ligt- ako margarín na chlieb
bryndza
tvaroh
ovocie
zelenina
vlašské orechy
olivový olej
zemiaky
kuracie mäso
ryby
(samozrejme nič vyprážané, sladkosti, čo najmenej soliť, mäso si rob na prírodný spôsob)Nielen že schudneš, ale budeš aj zdravá a krásna - tak zvnútra.
+dodržiavať pitný režim

whee_ee

fuuj nedá sa schudnúť len z jedného miesta, vždy chudneš rovnomerne z celého tela... ak máš napr. veľký zadok, nepôjde len z neho, možno iba vtedy, keď už z inakade nebude mať ísť čo.. :)