Škorica mi pomaha dm2

Príspevok v téme: Škorica mi pomaha dm2
ondrej4655

Ahojte mne doktor odhalil tesne pred dm2 nevedel som čo mam robit nechcel som proste čakat kym sa mi to dostane až to bude dm2 tak som si začal domacu liečbu ktoru som vyčital na nete vyluh zo škorice si davam rano po ranajkach stačia mi 2 glgy- preto po ranajkach lebo vraj ked si dam na lačno tak ma može hodit :D ale k veci .. normalne mam 2 hodiny po jedle hodnotu 8,9 mmol ale ked si rano dam škoricu tak na obed mam 6,9 a po večeri mam 7,1 mmol , nemate nejake skusenosti so škoricou ? robim dobre že si ju davam ? je podla vas nejaka šanca že mi nakoniec pomože vyliečit sa z cukrovky ? lebo ked si meriam bez škorice tak pomali mi to klesa, mam 17 rokov a nechcem cukrovku mam nejak 68 kil ... dakujem
---------------------
Škorica (cinnamomum) www.zdravie.sk

eng

ondrej4655,

si na začiatku a preto musíš veľa študovať o svojom ochorení, aby si poznal a vedel čo môže zlepšiť jeho priebeh a čo zhoršiť.

Mám dojem, že o cukrovke a hladine cukru v krvi (glykémii) máš zatiaľ dosť slabé vedomosti!

Glykémia vždy ukazuje aktuálnu hladinu cukru v krvi!

Glykémia ktorú si odmeriaš glukometrom nie je konštatntná ani u zdravého človeka nediabetika. Hladina glykémie aj u zdravého človeka stúpne po zjedení stravy obsahujúcej sacharidy a podžalúdková žľaza na spracovanie týchto sacharidov vylúči zodpovedajúce množstvo inzulínu, ktoré zníži hladinu cukru v krvi na normálne hodnoty...

Keby si si urobil veľký glykemický profil - glykémia sa meria pred hlavnými jedlami, potom 2 hodiny po nich, pred spaním a potom ešte nad ránom okolo 3:00 hod., tak by si zistil ako Ti glykémia kolíše...

Pre diabetika (bez rozdielu typu diabetu) je základom úspešnej liečby racionálna strava s obmedzením tzv. rýchlych sacharidov, dostatok pohybu, antidiabetiká (tabletky alebo inzulín) ak sú potrebné a selfmonitoring.

Selfmonitoring neznamená však iba "domáce meranie glykémie glukometrom" ako to chápe veľa ľudí (žiaľ aj v zdravotníctve a zdravotných poisťovniach), ale to je komplexný managemnet diabetu samotným diabetikom, ktorý na základe objektívne zistených hodmôt glykémií pomocou glukometra prispôsobuje na základe svojich najlepších vedomostí stravu, fyzickú námahu a dávkovanie antidiabetík tak, aby dosahoval hodnoty glykémie v optimálnych hodnotách blízkych hodnotám u zdravého človeka...

ondrej4655

Veverička nie je pravda že škorica len znižuje hladinu cukru , ja to beriem uz 2 taždne po ranajka a po obede a niekedy ked zabudnem na obed beriem to aj večer a mal som hladinu cukru v krvy bez škorice 1,5 hodiny po jedle 8,9 mmol teraz po 2 tyždnovom brani škorice mi to ked si odmeriam po 2 dnoch bez škorice mam 8,3 mmol , preto až o 2 dni lebo u mna ma ta škorica dlhy učinok ... ja som s tym začal len preto lebo sa mi len proste nechcelo čakat na to čo mi doktorka povedala že mam čakat 2 mesiace a čakame na to že sa mi to vyvinie do plnohodnotnej cukrovky 2typu aby mi mohli dat lieky ... na to ja čakat nemožem , myslim si že hlavnou pričinou mojej cukrovky su jedenie vela sladkosti ale vela , salko som zjedol na posedenie a velky stres ... zo školi samozrejme :D mne to odhalili nahodne pri kontrole . čital som že škorica može za mesiac znižit hladinu cukru v krvy o 20% čo by bolo pre mna velmi dobre čislo

RNG

Aj ja mam DM2 a beriem skoricu a chagu
Tiez mi to znizuje hladinu glukozy v krvi. Naviac obe su velmi silne zdroje antioxidantov, mnohonasobne silnejsie ako ine.
V sedemnastich je DM2 velmi zriedkava a casto dosledok chemickeho zamorenia, vcitane roznych liekov. Takze mas sancu, ze po odmoreni a pri spravnej diete a regeneracnych doplnkoch z toho vybrdnes.

zuzanama

Precitaj si knihu Sám sobě doktorem (Jiří Cingroš), tam sa spomina skorica aj moznosti ako si pomoct aj pri cukrovke.