Škorica mi pomaha dm2

Príspevok v téme: Škorica mi pomaha dm2
ondrej4655

Ahojte mne doktor odhalil tesne pred dm2 nevedel som čo mam robit nechcel som proste čakat kym sa mi to dostane až to bude dm2 tak som si začal domacu liečbu ktoru som vyčital na nete vyluh zo škorice si davam rano po ranajkach stačia mi 2 glgy- preto po ranajkach lebo vraj ked si dam na lačno tak ma može hodit :D ale k veci .. normalne mam 2 hodiny po jedle hodnotu 8,9 mmol ale ked si rano dam škoricu tak na obed mam 6,9 a po večeri mam 7,1 mmol , nemate nejake skusenosti so škoricou ? robim dobre že si ju davam ? je podla vas nejaka šanca že mi nakoniec pomože vyliečit sa z cukrovky ? lebo ked si meriam bez škorice tak pomali mi to klesa, mam 17 rokov a nechcem cukrovku mam nejak 68 kil ... dakujem
---------------------
Škorica (cinnamomum) www.zdravie.sk

ondrej445

Ty si nejaky bylinkar alebo čo ?? :D tie rastliny asi bežne na luke nepozbieram čo ?? kde sa daju take srandy zohnat ?? lebo ja som za take bokovky a alternativne liečby :D samozrejme popri tych normalnych , zatial som verny škorici ale bolo by fajn mat to pestrejšie

RNG

A aby som nezabudol na regeneraciu pankreasu a pecene pomaha aj sylimarin, vytazok z bodliaka(ostropestrec mariansky=sylibum marianum=milk thistle)

RNG

Este dodam:
holy basil
a na potlacenie premeny sacharidov vytazok z fazulovin,
phaseolasmin, ktory blokuje vyrobu alfa amylazy, takze skroby sa nemozu premenit na jednoduche cukry.
Ma to ale jeden problem, ze skroby v crevach zivia rozne kvasne kultury a cloveka znacne naduva. To je dovod, preco aj sama fazula naduva.

RNG

Okrem senovky greckej a skorice je plno inych doplnkov , ktore znizuju cukor mnohym. Menujem:
alfa lipoicka kyselina,
gymnena sylvestre,
bitter melon(momordica charantia)
chrom a vanadium
pterocarpus marsupium
zeleny caj,
banaba

ondrej646

Je to mozne ale podla mna len zanedbatelne mnozstvo ,, co vy na to ?? Dufam ze si nou neuskodim a tie sacharidy tAm asi nebudu ked jak keby som caj pil .... Ja len ci je sanca ze mi to pomoze udrzat si aspon taky stav aky mam teraz pri diete.... Lebo na kazdom fore kazdom clanku ju chváia

stifan

skorica obsahuje aj cukor..ten biely trstinovy a ten nie je vhodny pre ludi zdravo sa stravujucich...ked uz tak med alebo nic,ved sacharidy su takmer vo vsetkom

doubledog

skorica obsahuje latku, ktora zlepsuje transport glukozy do tkaniv, najma svalov.
cize funguje ako taka nahradka inzulinu.

prirodnych substancii, ktore mozu pomoct je viac, napr. senovka grecka (fenugreek).

ondrej4655

Moze mi ta škorica aj nejako uškodit ?? Ja som čital že nie .Len jedno obmedzenie som sa dočital že to nemam jest rano pred ranajkami aby ma nehodilo pre malo cukru ...K tej diete . zatial sa len riadim tymi skromnymi radami od lekara ... to všetko dodržujem , .... neviem ja na forach čitam že by to malo pomahat len ešte to nie je overene na ludoch a ked to overia na ludoch tak bude škorica vraj uznana za pomocnika v boji proti cukrovke či čo ... mne ide len o jedno aby som nemal inzulin a potešilo by aj keby som nemal tabletky a uplne štastny by som bol keby som sa uplne vyliečil , doktorka povedala že uvidime o 2 mesiace ... len už by mi tam aj mohla odobrat krv aby zistila ničo nove lebo ona mi tam stale niečo z tych už pol roka starych udajov hovori ...

- mira

Ondrej, je mi sympatický tvoj postoj k chorobe. Uvedomuješ si svoj podiel na vzniku choroby. To je pozitívne, pretože tak isto bude veľký tvoj podiel na vyliečení.

Cukrovku - oslabenie pankreasu - spôsobuje okrem jednoduchých rýchlych cukrov typu Salko aj veľký podiel živočíšnej stravy - živočíšnych tukov a bielkovín typu mliečne výrobky a mlieko nasladko, vajcia a mäso.
Stabilnú glykémiu ti zaručia celozrnné obilniny, teda nie biela ryža, ale ryža natural, pšeno, ovos, pšenica, kukurica, pohanka. Uvoľňujú glukozu do krvi pomaly a postupne, takže nebudeš trpieť na výkyvy hodnôt a ušetríš si tým nekonečné marania. Ukľudní sa ti hlavne psychika. Nahradením živočíšnych bielkovín rastlinnými a malým množstvom rýb, zaradením zeleniny tepelne upravenej zregeneruješ pankreas natoľko, že po čase nebudeš potrebovať ani lieky.

Držím ti palce, aby si si zachoval poctivý prístup sám k sebe tak ako doteraz a nenechal sa vystrašiť.

ondrej4655

Hey je pravda že mam slabe vedomosti o cukrovke , Ked som bol u lekara povedali mi iba žiadne sladkosti nekombinovat ryžu zo zemiakmy a už nejedz lupienky , k tej škorici , ked si dam rano škoricku , tak po cely den mam glukozu od 6,9 po 7,1 aj 2 hod po večery ...ja som si mylslel že hlavnou snahou cukrovkarov je udržat si glukozu v takychto medziach a aby nemali velke vykyvi , a mne glukoza velmi 1,5 hod po jedle velmi nekolisala , vždy som mal 8,8 ale potom mi to išlo uz na 8,9 mmol , ked mi to objavili maval som 8,4 mmol aj na tom zatažovom teste čo vas nadopuju cukrom ... tak proste ja som nikdy nemaval vykyvy mal som to vždy tych 8,8 a ked som začal nameriavat 8,9 tak sa mi uz nechcelo čakat až to bude dalej stupat tak som nasadil škoricu a ked si meriam bez škorice den čo den mam menšiu hladinu 2hodiny po jedle , teraz mavam 8,3 , viem že škoricie super vlastnosti odhalili len nedavno ale ja newm ale zda sa že mi pomaha ..