krvná skupina

pepina

Rovnaká krvná skupina nie je problém, problém je negativny RH fakror u ženy.Aj my máme obaja O+ a máme deti.

vivi

Dobry podvecer,
vedel by mi niekto povedat ci je nejake riziko, ked chceme mat s manzelom deta a ked mame rovnake krvne skupiny 0+ ? Pocula som ze by sa mala dietatu menit pravidelne krv, ma tu s tym niekto skusenosti, alebo vie mi poradit??? Dakujem velmi pekne.

marfuška

Aby som vam to pribl.príklad.Otec mal KS A+,mama O+.To zn.že nemožem byt čistá AA ale som AO.Moj manž.je pravdepod.BB,lebo synovia sú B.Keby bol BO, aspon jeden by bol O.Vždy dedime 1 gen od otca,2.od matky.Geny A,B sú dominantne,O je recesívny,tú potlačia.Ale ked majú obidvaja v skup.O,je možné ju zdedit.A čo píše an.877.Aj to je možné,záleží akú KS majú rodičia.Poznám rod.kde majú 5 detí a ani jedno nemá rovnakú KS.Zdravím Vás.

anonym_877

moze sa stat, ze ak maju moji rodicia rovnaku krvnu skupinu (alebo odlisnu, to je jedno), mam 5 surodencov, ktori by mali rovnaku krvnu skupinu ako rodicia, zeby som ja mala inu?

lilii

Ja som priklad toho čo si napísala.Mama aj otec mali inú KS a ja mám 0 RH poz.Tiež som kedysi nad tým rozmýšlala ako je to možné.

marfuška

Je to možné.KS sú bud homozyg.AA, BB alebo hetero,tzn.AO, BO.V prípade AA-BB dieta nemože byt O. To znamená že v tomto príp.išlo o KS AO-BO a dieta zdedilo slabšiu formu O od oboch rodičov.Takže klud.