Mániodepresia

Zelmira

Mam priatela s tymto syndromom.Ma toho za sebou vela,ale hlavne priznaky maniodepresie su tu.Berie alventu a rivotril,ktore mu predpisal lekar asi pred dvomi rokmi.Mam pocit,ze lieky nezaberaju,alebo ze uz tak neucinkuju,ako by mali.Kde sa dozviem postup,ako mu pomoct???neopustame ludi,ktorich lubime,ale snazime sa pomoct.dakujem

hfsj

Prave preto, ze mam osobnu skusenost, pisem PREC OD NEHO.
Iny je partner, ktory sa lieci a je na tom dobre. Ale maniak, ktory sa odmieta liecit, zdevastuje uplne vsetko a vsetkych okolo seba. Vysledkom je rozbita rodina, traumatizovane deti, psychicky zrutena manzelka, prehajdakany majetok, niekedy trestne stihanie, alebo mily suvenir v podobe pohlavnej choroby.
CO NAJDALEJ OD NEHO!

jajka001_

ked nema zaujem sa liecit, rozved sa s nim, mysli na seba a svoje deti. ak by bol lieky bral, mohli ste mat pokojny a spokojny zivot.
ty si zivot ked chces nič, ale nenic ho detom. lepsi je ziadny otec ako taky co vam nici zivot.

ksl

tak to asi viem presne v akej ťažkej situácii si. Ale ja si osobne myslím, že v prvom rade si matka a máš v prvom rade zodpovednosť za svoje deti, aby vyrastali a boli v pohode, on je dospelý samostatný človek, aj keď miestami možno nie celkom svojprávny. Ak sa nevieš odhodlať alebo rozhodnúť čo robiť, skús kineziológiu - je to odblokovavánie stresov z minulosti a tiež ti kineziológ pomôže byť kľudná a správne sa rozhodnúť.

Well

dajana.......tak to je ale o niecom inom......
Ak ta kazdy den zviera neznesitelny pocit ,,nenavisti,zloby,strachu,neucty,sklucenosti".....je dobre sa oslobodit a zit zivot slobodny a radostny....
Sama sa musis rozhodnut....

dajana36

Dôvodom rozvodu nie je choroba.Odcudzili sme sa uz dávno,kedze ja som nechápala jeho impulzívne nerozumné konania a riskantné rozhodnutia na úkor rodiny,nezáujem o mna i o deti,jeho egoizmus,sebapreceňovanie a velikášske názory o sebe....Dokonca si nasiel mladú dievcinu,ktorá hltala kazdé jeho slovo...ja som bola z neho uz len nervozna a podrazdena kedze som studovala VŠ (nepomohol mi ani slovkom nie to činom)...Je toho veľa čo sa udialo a sama sebe sa divím ako som to mohla zniesť...Dokonca mám pocit,že mňa i vlastné deti nenávidí...Mrzí ma to,ale je to tak.Dotiahol do veľkých finančných ťažkostí a všetko si ospravedlňuje.