Nadmerné ochlpenie - ako si mam pomoct ?

axxa3

bohuzial, dievcata, ak vam nezistia ziadnu hormonálnu poruchu- vajecniky, nadoblicky stitna zlaza- je to neliečitelné. Zmiernuje to hormonálna antikoncepia naprDiane 35- pomoze len holenie, aj ja mam ten problem.

larasa

Ahojte kocky. Citala som v jednej bylinkarsej knihe toto:

Chlpy vytrhnute, aby opat nenarastli:
-prikladat na 3 noci cerstve pomliazdene lusky bôbu

Nuz chcela som to skusit, ale ani neviem co je ten bôb...Neviete poradit??? pls

ericka

cavte baby. no ja mam taky isty problem ako vy. mne zacali chlpky rast uz v 12 rokoch. zo zaciatku som sa nedepilovala, ale ked som mala 13 zacala som si holit aspon nohy...to by ma ani tak netrapilo...najviac ma stvu tie chlpky nad hornou perou a na bruchu. na rukach mam tiez, ale ne az take hrozne. ani ja neviem , co mam robit, viem, ze to viacerym ludom prekaza a ze si to vsimaju...ale v 14 asi neporiesim sic, ze???

evca229

poradte my niekto mam 15 a trpim ochlpenim na celom tele ...hanbim sa vyst v lete v plavkach a rada by som zobrala si minisuknu ale nemozem lebo ked si oholim nohy mam strasne suchu pokozku a vidno to ze ich mam oholene neviete o neakych prirodnich prostriedkoch ??,pleas

katrinka

Ahojte, aj ja mam taky problem ako vy. No ja mam pocit, ze som jedina na svete. Chodim na vysoku a este som nevidela, ze by mal niekto take chlpate ruky ako ja. Mam rada zimu ked mozem byt zahalena. Ked ide jar uz zacinam mat depku. Uz asi 6 rokov som na sebe nemala suknu. Aj ked si chlpky odstranim mam velmi podrazdenu pokozku. Skusala som vsetko akrem lasera a na ten zial nemam financie. Mam uz dlho priatela a atale hovori ze mu to nevadi ale ja sama sa citim strasne. Neviem sa pri milovani uvolnit. Ved som zarastena 5x viac ako on. Neviem ako s tym bojovat.

katarina

Čaute. Mám 15 a tiež trpím nadmerným ochlpením, prakticky po celom tele.(najmä nohy, stehná, ruky a bohužiaľ aj chrbát) Zrejme je to už geneticky dané, pretože aj moja mama je na tom podobne, ale nie až v takom rozsahu ako ja. Problém je aj v tom, že aj po epilácií (strojčekom) mi chĺpky veľmi rýchlo narastú. Fakticky už po týždni. Tiež som počula o laseri, ale neviem či by to u mňa malo úspešnosť. Chĺpky sú dosť svetlé, ale aj tak dosť viditeľné. Aj keby som to skúsila,tak epilácia celého tela asi nie je možná, nie? Viete mi niečo poradiť?

dada

Doktor,ktorý sa smeje na takejto veci je chudak.Ved on je tam na to. No moja skusenost je vyborna.Este ma aj upokojil,ze si z toho nemam nic robit,ze takychto pripadov je vela.Tiez som mala hruzu z toho,este aj ked som bola na vysetreni na endokrinologii.Skus inu kliniku.Pa