Pitie kavy

zuzu usa

sargatanass,skor ako nieco napises,over si pravdivost informacii,ktore predavas.kava je lahke laxativum,takze zapcha ti hrozi len v odtoku umyvadla,ak pouzivas zrnkovu.slabosky a hlupane?ved je to len napoj ako kazdy iny...magor/ka

opovedam

silvus,

kava s mliekom spomaluje ucinok kofeinu, tazko povedat, ci je to zdravsie.
Akurat viem, ze pre ludi, ktori maju citlivejsi zaludok, je to mlieko v kave prijatelnejsie.

Nedavno som citala clanok o kave, bola vykreslena skor v pozitivnom zmysle, niektore stare myty vraj uz neplatia. No aj tak si myslim, ze pozitivne ucinky sa prejavia pri piti kvalitnej kavy... instantna ci 3v1 tam patrit asi nebudu.
Ale pre chut si davam kavu kazdy den. Kazdodenny ritual - posedenie s rodicmi :-))))

silvus28

Ja som silná kávičkárka, pijem kávu s mliekom, bez cukru, ale so sladidlom (sacharín) alebo 2v1...čo je podľa vás zdravšie-káva s mliekom alebo čierna káva bez mlieka? A čo hovoríte na bielu kávu - Caro s mliekom (obilninová káva z čakanky, jačmeňa a cigórie)?
Ďakujem

Well

Množstvo mýtov o negatívnych zdravotných účinkoch pitia kávy (kofeínu) môžu byť teraz pretransformované na potvrdenie zdravotných výhod, čo je výsledkom viacerých nedávnych mechanických a epidemiologických výskumných štúdií.
Prevažná časť vedeckých dôkazov naznačuje, že priemerná konzumácia kávy (3 – 5 šálok kávy denne) môže byť spojená s redukciou určitých chorobných stavov.
www.bedekerzdravia.sk

sargatanass

-Celkovo kava nie je vobec zdrawa...Kava je pre slabosky a hlupane...Kofein zapricinuje bolesti hlavy, zazivacie problemy, drazdi zaludok a zlcnik, sposobuje nevolnost, zapchu, unavu, uzkost a depresiu. Kava normalna ci bez kofeinu, je vyrazne kyselinotvorna. Takze ak zacinate den salkou kavy, zacinate den jedom.

Well

vo vyssich davkach je to mozne.....
Kofein ovplyvnuje aj mozgove centrum.

V malom mnozstve je prospesna.....to je 1 az dve kavy denne ....no nie po obede uz.