Banánovník - žlté listy

Príspevok v téme: Banánovník - žlté listy
Lia86

Prosím, neviete mi poradiť, prečo mi žltnú listy na banánovníku? Kúpila som si dva banánovníky a na oboch mi žltnú listy, mám ich na miestach, aby na ne nesvietilo priamo slnko a pravidelne ich polievam. Prosím, neviete mi poradiť, ako ich zachrániť a ako sa o ne správne starať? Za každú radu som moc vďačná.

peo

Zdravim, vedel by mi niekto poradit? pred nedavnom mi bananovnicek vyhnal list ktory ma na sebe skoro priehladne skvrny akoby bez hocijakej farby. Vie mi niekto poradit cim to je??

Mimulus

Banánovník potrebuje hlavne plytký a široký kvetináč. Ak je zasadený v obyčajnom alebo vo vysokom a hlbokom ako majú mať palmy tak je problém. jeho korene totiž rastú do šírky nie do hĺbky. Vždy rastie rastlinám prvý koreň a ak má príliš veľký kvetináč tak korene ho najskôr musia prerásť až potom začnú rásť listy!!! preto listy opadávajú a nerastie. Preto sa aj odporúča presádzať rastliny len do kvetináča o 2 cm širšieho a hlbšieho ako bol pôvodný. A môže to byť aj svetlom alebo vodou. pošli fotku.

bananovnicek

preluskaj si toto forum, moznosti preco, ako aj odpovedi je mnozstvo, tu ich urcite najdes >

www.citrusy.cz

pripadne si tam zaloz temu, s foteckami, urcite radu dostanes ;)