Nebude mať anorexiu??????

zuzic_

klara pri jej vyske je dost pravdepodobne ze jej to ublizi:( ako si aj naznacila napriklad s tou menstruaciou atd...a odpovedam ma pravdu dohovaranim, hresenim jej akurat vyburcujes tvrdohlavu reakciu "a just budem chudnut". skus kamaratsky sa porozpravat ako so sestrou tak po babsky a ked nezaberie...

odpovedam

pri jej vyske je 55 kg malicko....
zacni to s niekym riesit, viem si predstavit, ze to s nou nepohne...
moja naj kamaratka mala 2x anorexiu a dobre viem, ze dohovaranie nepomoze... treba jej odbornika, on uz vie, ako na nu...

Klara S,

zuzic : tak zasa žeby si niekedy nevysla vonku to nie ,,, ale chce schudnut 5 kg tak sa chcem opýtať ci jej to neublíži , ci nestratí menstruaciu ,,,,, je tvrdohlava urcite ju neodhovorím

zuzic

kazda baba v jej veku hovori ze je tucna a hnusna to este nemusi znamenat anorexiu. no ak sa nezaobera pomaly nicim inym a stale toci len o tom nechce sa jej chodit von, nic ju nebavi stale mylsi len na vahu to by som uz rozmyslala

odpovedam

tak to uz mozno povazovat za patologicke...
mali by o tom vediet aj rodicia a rozhodne nenechat to tak... dievca potrebuje psychologa....

odpovedam

Anorexia je psychicka choroba... ak niekto schudne alebo chce schudnut, neznamena, ze ide hned o anorexiu...

Ale rozhodne neignoruj varovne signaly... na svoju vysku je tvoja sestra na hranici normalenj hmotnosti a podvahy... staci kilo dolu a ma podvahu...

Nech nechudne, preboha,... je vo vyvoji, ublizi si a rozhadze nielen metabolizmus, ale hlavne psychiku, ked bude od takeho veku posadnuta svojim vyzorom....