Vyjadriť aj slovami

Príspevok v téme: Vyjadriť aj slovami
Anabella

Neviem, či môj problém je vlastne problémom, ale mňa to trápi.

Ide o to, že sme s priataľom spolu asi 5 mesiacov. Asi po dvojmesačnom dopisovaní cez net,sme sa stretli naživo, lebo sme mali pocit, že by sme si mohli rozumieť aj v reáli. Stalo sa :-). Od začiatku sme si boli sympatickí a možno sme na šli až prirýchlo. Bolo nám spolu fajn a aj stále je. Len ja som si začala všímať také "detaily".....Na úplnom začiatku nášho vzťahu, som dostala od neho zopár veľmi pekných sms, žiadne hlboké vyznania lásky alebo pod., ale veľmi milé slová,, podľa ktorých som vedela, že sa mu páčim, že mu je so mnou dobre.....ale to bolo len na začiatku a vždy len písomne. To je ok, viem, že sú ľudia, ktorí ťažko vyjadrujú svoje city slovami.....ale odvtedy už nič....Áno, je ku mne milý, ale napr. minule som si uvedomila, že som od neho svoje meno počula možno tak 2-3 krát za celý čas, čo sme spolu (vtedy, keď ma niekomu predstavoval)...v podstate ma nijako neoslovuje, to už nehovorím o nejakých komplimentoch alebo o nejakých citoch......viem, že sme spolu krátko na to, aby mi rozprával, ako ma miluje, ak to tak ešte necíti ) ja takýmito slovami tiež neplytvám).....ale potrebovala by som občas počuť niečo pekné od neho ( trebars len to oslovenie), aby som vedela, že si len nenamýšľam, že ku mne niečo cíti.

Možno to fakt nie je problém, možno to chce čas, možno ...ja neviem,....ale je mi z toho smutno....

rozumiem ti

anabella: neviem sa zbavit dojmu, ze ten tvoj priatel asi nema vysporiadanu minulost, tj. este sa z toho poriadne nedostal... netvrdim to naisto, ale moze byt, ze ta neoslovuje nijako preto, lebo svoju byvalu velmi lubil a mal by pocit, ze ju zradza...

viem, zda sa to byt absurdne... ale uz som sa s tym stretla.

ak sa na to citis a nemas s takymito vecami problem, skus sa ho jemne popytat na priciny rozchodu. ale zvaz to... moze to u teba otvorit pandorinu skrinku. totizto ak nema vysporiadanu minulost, tak budes asi ziarlit. dobre to zvaz..

LauraLaPlant

Anabela
máš pravdu v tom, že nie každy vie slovami vyjadriť svoje city, aj keď sú veľmi intenzívne a týka sa to rovnako mužov aj žien. Ale to s tým oslovovaním, je už trochu divné. Si človek, nie vec, máš meno. To by som si s ním vybavila raz a navždy! :-) Odvahu a do toho!

smii

velmi by som to nedramatizovala. Muzi sa vseobecne radsej vyjadruju cinmi, nez slovami. Vela robi aj vychova, ked matky chcu vychovat "silnych" chlapov.
Daj tomu cas, netlac na neho, aj ked porozpravat sa o tom mozete. A viac si vsimaj ci ti vyhovuje to, co kvoli tebe robi, nez to, co o tebe hovori...

Anabella

slobodnaa - čo je zložité na mene Zuzana? :-)...a ak si si prečítala celú diskusiu, tak som spomenula, že som mu to povedala a že on sa kvôli tomu nahneval a ostalo to tak ako predtým...

slobodnaa

a ako sa skutočne voláš? Možno nevie ako ťa má oslovovať, napr. keď má chlap nejaké blbé meno, tiež sa vyhýbam akémukoľvek osloveniu. Inak si myslím, že toto čo si tu napísala máš adresovať jemu a nie nám. Muži sa veľmi snažia keď nás chcú niekam dostať a potom ich snaženie buď poľaví alebo úplne prestane. Musíš byť pre neho stále vzácnou, aby sa chlapec neustále snažil a nemal pocit, že ťa má istú. Mnohí, muži ale aj ženy zabúdajú, že o vzťah sa treba neustále starať.

tibike811

muži obyčajne majú radi, a teda pomenúvajú a hovoria konkrétnosti, realitu, skutočnosť - ergo hmatateľnú vec :-) je teda otázne, či chceš byť len takýmto rárohom :-D

Anabella

luli - keby ma oslovil zlatko alebo láska, bola by som šťastná...proste ma neoslovuje nijako...v písomnom kontakte použije zdrobneninu môjho mena, ale naživo, fakt, len keď ma niekomu predstavuje....ja mu poviem zdrobneninou alebo zlato alebo miláčik....ale on nič, nič :-(...neviem, čo si mám o tom myslieť...