Astma

Príspevok v téme: Astma
dych

Viem ze tato tema tu uz bola zalozena ale ale potrebujem sa niekomu zdvoverit lebo sa bojim a som zmatena.Minule sme s muzom sedeli v kuchyni a varila som.Zrazu sa mi akoby nedalo dobre zhlboha nadychnut.Mala som tzv.dychavicnost a pocit ze mam v hrdle same hlieny....Par krat sa mi uz nieco podobne stalo ale brala som to tak ze ved treba viacej vyvetrat.Najhorsie vsak prislo vcera.Zaspavala som v noci ked tu zrazu z nicoho nic som mala dychavicnost.Opat prisiel pocit ze sa nemozem dostatocne zhlboka nadychnut ani vydychnut no v ovela horsom prevedeni.Potom som sa postavila z postele a muz bol hned pri mne. Poleziacky to bolo naozaj horsie.Troska som spanikarila lebo som sa bala ze sa udusim a prosila som muza aby zavolal radsej sanitku.Napokon ma napadlo ma ze musim zhlboka a pomaly dychat a muz ma zobral preistotu na vzduch.Pockali sme.....Snazila som sa dychat pomaly a zhlboka no chvilkami to neslo.Napokon sa mi z toho uz az hlava zacala tocit.Prisla na mna zavrat ale potom to pochvilke nastastie vsetko ako tak preslo ale stale som mala pocit ze dycham akosi cudne.Nuz teraz si aj vycitam ze sme naozaj nezavolali sanitku lebo aspon by zistili cim to bolo sposobene.Dnes som sa preistotu naparovala nad eucaliptovym olejom a je to o trosicka lepsie no stale mam pocit ze som zahlienena.Moja otazka na zaver znie ak by som mala nahodou astmaticky zachvat da sa to zistit aj dva dni po nom?Celkovo mavam pocit strasne zahlieneneho hrdla a som silna alegicka......

johan1

podobne som sa cítil pred tromi mesiacmi a viac do minulosti kým mi jedna milá dáma neodporučila stránku majsafajn.webnode .sk kde som sa dozvedel o kombinácií 4-roch mikrorias,ktoré mi úplne zmenili život,nemám žiadne problémy s dychom,dokonca začínam opäť aktívne športovať,takýto dobrý pocit som už nemal veľmi dlho,je to naozaj výhra!!!

jajkafr

majka
ako dlho užívaš takto Atroven? vážne užívaš Atroven? nezmýlila si si názov s nejakým iným liekom? Atroven je predsa liek, ktorý sa neužíva dlhodobo užíva sa iba pri záchvatoch, sťažnenom dýchaní, kašli spôsobenom zúžením priedušiek...

majka__

a ked mam nahodou zachvat dychavicnosti alebo astmaticky zachvat, tak zvysujem pocet vdychov na 4x denne jeden vdych

majka__

dych:
ja som astmaticka, mala som uz niekolko zachvatov, ale toto sa mi na zachvat nepodoba, co popisujes. ako tu uz bolo napisane, mozno k nej smerujes... neviem, ci s tym nieco mozes robit (som pocula, ze je to dedicne). ja mam este len 22 rokov a astmu od 15-tich. u mna sa zachvat prejavoval neustalym kaslom a neschopnostou normalne pocas toho stavu dychat. jeden som mala az tak vazny, ze lekar povedal, ze pokial by som prisla o par minut neskor, mohlo byt neskoro. u mna sa na zaciatku pridruzil piskot na hrudniku pri dychani, no a tiez ta dychavicnost a najma ta dychavicnost sa zhorsovala pri horucavach. ja mam najvacsie obavy pravdupovediac vzdy, ked sa bez priciny rozkaslem, kasel sa neda zastavit a zacne sa mi blbo dychat... ale aj kvoli tomu som nastavena na liekoch, ktore jednoducho musim brat. (Zodac, Atrovent) viacej by ti povedala tvoja alergologicka....

hagen

Astmaticky zachvat to podla mna tiež neni suhlasim s jankou. Ja keď mam zachvat tak to je taky pocit, ako keby si behal polhodinu v kuse potom ti zapchali nos a usta a tak by si mal dychať. možem sa ešte ako tak nadychnuť,ale vdychnuť ani za nič. čo sa tyka toho kašla ja mam často pri astmatikom zachvate aj kašel,ale to je u každho individualne.
Každopadne by si mal zajsť na alergologiu. tak budeš mať istotu. často sa totiž stava,že neliečena alergia, prejde až do astmy.

jajkafr

čo sa týka toho sťaženého dýchania ak mám len sťažené dýchanie tiež mám problém nadýchnuť sa plytko mi ide dýchať ako tak ale zhlboka je problém cítim akokeby mi čosi stálo v dýchacích cestách a nemôžem sa nadýchnuť ak to prekonávam začne ma bolieť na hrudníku, ak to trvá dlho alebo ak je to silné tak mi tŕpnu končatiny a tiež sa mi pri tom často zíva... tiež pociťujem tlak na hrudníku je to pocit akokeby ti niekto sedel na hrudníku alebo si bola stiahnutá v korzete a nemôžeš sa zhlboka nadýchnuť... čo sa týka toho tlaku v krku ja občas pociťujem akokeby sa mi zúžovali dýchacie cesty najmä v krku je to taký nepríjemný pocit... a zatekajúce hlieny sú sprievodným javom alergickej nádchy u takmer všetkých alergikov... no a kašeľ nemusí byť ja napr. kašľem po veľkej záťaži alebo pri dlho trvajúcom sťaženom dýchaní kedy už nevládzem ani rozprávať, chodiť...
a ešte ti môžem poradiť keďže nemáš doma lieky na rozšírenie priedušiek pri sťaženom dýchaní pomáha silná káva :)