Psycholog? Vazne

Príspevok v téme: Psycholog? Vazne
Anna1991

Ahojte, potrebujem poradit. Ked ste si zacali uvedomovat ze mate nejaku psychicku poruchu, a zacalo to byt uz vazne a vedeli ste ze vam uz asi pomoze len psycholog al psychiater, tak ako ste sa k nemu dostali? Myslim, isli ste k nemu sami od seba, ci vas tam niekto prinutil ist alebo ako? Ja trpim uz dlhsiu dobu tazkymi depresiami 2-3 roky, posl rok je to vaznejsie, pridala sa k tomu socialna fobia, a teraz sa bojim ze plus aj schizofrenia, a este sklon k roznym sebadestrukciam. Nechodim k psychologovi ani nic ine, ale viem ze by som mala, ale sama sa k tomu neprinutim. Mam 19 rokov. Co mam robit?

Anna1991

Ja to viem ze tam mam ist, alebo by som mala ist co najskor, lenze ako som pisala, problem je ze sama od seba sa tam neprinutim ist, stale si vravim ze to prejde neskor. A To diagnostikovanie, no odnikial, len citam o takych veciach, aj tu na stranke z takych skupin.

Iveta Michael

Preboha,už je najvyšší čas! Okamžite vyhľadaj psychiatra! Ak nevieš ku komu tak choď najprv k praktickému lekárovi a on už bude vedieť čo s Tebou ďalej...len v žiadnom prípade už nečakaj,stavy ktoré tu opisuješ sú dosť závažné a nebezpečné pre Teba.
Uvedom si že ak si ubližuješ,resp.mohla by si mohlo by byť aj neskoro preto už neváhaj ani jeden deň! Uvdeom si že vyšetrenie u psychiatra vôbec nebolí,len Ti pomôže.Inak by si sem nič nepísala a nežiadala o radu. To diagnostikovanie máš odkiaľ? O to väčší dôvod aby si utekala k tomu psychiatrovi,vyber si ktorý by Ti vyhovoval.