"si to co jes"- klamstva zapadnej mediciny

Príspevok v téme: "si to co jes"- klamstva zapadnej mediciny
sweet_lolitta

Skvely film o tom, ze co vkladate do ust vas priamo ovplivnuje, pretoze kazde susto telo metabolizuje, nieco si zoberie, zvysok vyhodi, ine necha v sebe a skodi mu to... O tom aky je priami suvis s rakovinou a jedlom a aj to, ako by to dopadlo, keby zrazu lekari vedeli nieco o vyzive a rakovina by ustupila (asi by vela ludi prislo o pracu, vsak?)>>>

tu je link :)

www.green-ways.com

Co si o tom myslite vy?

sweet_lolitta

ja zijem v BA a tiez mam problem sa ist niekam najest..chodievam do indickych restik alebo sushibarov, a raz som bola aj v jedalni zdravicko, kde varia harmonicku stravu. Za to v Brne je toho habadej, perfektne restiky, lacnejsie, uzasny vyber bio potravin a komunit.

Well

watermelon:)
Rad by som vedel co ty kazdy den konzumujes za stravu:)
Dovazas to z marsu??:)
Ci pestujes si doma v podzemi bio farmu a dokladas rastlinam aj cisty vzduch a zeminu z inej planety?

watermelon

ved aj mne je to luto sweet lolita, prave preto, ale zial nezijem na slovensku a ked tam raz za zac pridem, tak mam problem ist sa niekam najest... snad inokedy
vela stastia s akciou (aj mimo)

sweet_lolitta

watermelon no skoda teda :) snad nabuduce, i ked v BA je obrovske stastie ak vobec nieco taketo volakto usporiada, ja sama som prekvapena

watermelon

nech sa paci: krasny a odborny clanok o bielkovinach a ich potrebe a mnozstve s referenciami - to je hlavne pre Trainingboya
michaelbluejay.com

sweet_lolitta

Mna zaujalo, ze v poslednej dobe sa mnohi vplivni ci materialne bohati ludia vyjadruju, ze strava ich ovplivnuje pri vykone prace, napr jeden profesionalny pokrovy hrac zistil, ze ak je urcitu stravu (najma so stahujucou energiou), tak hra horsie, viac je nahnevany a lomcuju nim okamzite emocie. To je podla mna pozitivny zaciatok, ze ludia zacinaju byt vsimavy k svojmu telu A psychike.

sweet_lolitta

Nemusis sa ho vzdavat na dobro. No maso v takom pomere ako sa jedava "normalne" (normalny tanier vyzera zvycajne 50% bielkovina napr. z masa, 30% obilnina, zvycajne biela ryza alebo zemiaky a zvysok mozno zeleninova obloha). Problem s masom je ten, ze neobsahuje vlakninu. Preto sa dostava traviacim traktom velmi pomaly. Mozme mu dopomoct aspon tym, ze si k nemu dame celozrnnu obilninu, avsak (to ti nehovorim len ja) ma v organizme kyslu reakciu, t.j. prekysluje krv, co znamena, ze nici prirodzene zasaite ph tvojho organizmu. Samozrejme, mozes po tom zjest nejake veci, co ti ph opat vratia na zasaditejsiu uroven, no jednoduchsie je vyvarovat sa masa vseobecne a ak, tak raz za cas ryby a malinko hydiny, ale nie tej, co je z bezneho obchodu, najlepsie v organickej kvalite.