Hnisa piercing v pupku?

Príspevok v téme: Hnisa piercing v pupku?
misheliiik

prosim vas uz neviem co mam robit stale mi hnisa piercing v pupku,teraz som si vsimla ze na hornej dierke mi to trocha z jednej strany napuchlo.Cistila som si to alpou,peroxidom vodika a neviem cim,mala som tiez masticku ophtalmo framykoin kt. mi pomohol a vyzeralo ze je to zahojene,ale ako nahle som sa isla kupat(cca 4 mes po prepichu) zas to zacalo hnisat.Ophtalmo framykoin by smo este potrebovala lebo s tym sa to fakt dobre hojilo,no je to na predpis a uz doma nemam.Poznate niekto nieco prirodne alebo mate s niecim skusenosti co vam na toto pomohlo? Ďakujem za rady

sewie

nevyberaj! vacsina internetovych zdrojov sa zhoduje na tom ze vybrat piercing je najvacsia blbost!...mne na hnisanie pomohol slany roztok-zmiesat dobre teplu vodu s morskou solou a prilozit na piercing(prepich)-teplo ulahci prudenie krvy do miesta prepichu a pomoze pri liecbe-potom som vzdy este vycistila okolie piercingu s tou slanou vodou a napokon aj trochou cistej vody-na piercingu nesmie ostat ta sol! a na zaver-detsky neparfemovany olej!

Natalka_123

mam piercing v pupku, dnes je týždeň čo som ho tam dala.. najprv mi nehnisal až v piatok začal :/ musim ho vybrať?? :((

paba

na dezinfekciu piercingu su dobre specialne spreje, ktore sa daju kupit v piercingovych studiach, okrem nich je vyborna dezinfekcia betadine-nestipe a da sa kupit v lekarni bez predpisu, akurat si treba dat pozor, aby ste si nou nezaspinili oblecenie.
piercing treba co najcastejsie cistit (ale nie s pripravkami s obsahom alkoholu), nechytat ho neumytymi rukami a zbytocne sa s nim nehrat.celkovo piercing v pupku byva dost haklivy a dlho sa hoji.
na zaciatok treba mat jednoznacne titanovy piercing, alebo z bioplastu, bude sa to lahsie hojit, ine materialy nie je dobre davat do nezahojenej rany

angi07

ahoj, podľa mňa najúčinnejší je Spiritus, dá sa to kúpiť v lekárni. Mala som taký istý problém! 3 mesiace som nemohla ísť na kúpalisko, lebo som to mala hnisavé. Kúpila som si bez problémov aj striekačku a ihlu a s tým som vedela poriadne vyčistiť piercing. Takže som si to nevyberala zbytočne, ale vedľa piercingu som nastriekala do dierky Spiritus. Strašne to ščípe, ale oplatí sa to. Framykoin je veľmi dobrý , len nie ophtalmo. to je do očí. Skús klasický na noc, ale to sa dá kúpiť len na lekársky predpis.

rew

misheliik, cajovnikovy olej kupis aj v lekarni cisty zapar eur. Mozes skusit aj vodu so solou. Alkohol vraj nie je dobry lebo sice cisti ale aj vysusuje a brani tak hojeniu.

leninka

ahoj, ja som mala pupok tiež zapálený dlho, a tak som si na to dávala čajovníkový tea tree olejček z oriflamu... je to výborná vec na rôzne použitia... Veľmi praktické a veľmi účinné... Zabralo mi to do 5 dní a odvtedy som si to už len raz za čas dala ako prevenciu a na vyčistenie...

lila78

daj si to dolu, presne to sa stalo aj mne, musela som ist az k doktorke musela som si dat naucnicku dolu a predpisala mi na dezinfekciu a pritom nausnicku som si kupila drahsiu titanovu

potom sa mi to rychlo zahojila ked som si to dala dolu
asi tam mas nejaky zapal alebo to telo neprijalo