Antikoncepcia vs. dalsia ochrana

Príspevok v téme: Antikoncepcia vs. dalsia ochrana
Lejka08

Zdravim. Chcem sa popytat na vase osobne skusenosti s ochranou pred otehotnenim. S priatelom chceme zacat s pohl.zivotom a vzhladom na to, ze on je moj prvy, tak sa bojim nasledkou nasich radovanok. Som objednana na gyndu, ale predtym by som rada pocula nazor niektorych uzivateliek, co skor uprednostnuju. Ci uzivanie HAK alebo ine? Co je podla vas bezpecnejsie? Po akom casu uzivania hak je sa nemusim obavat neplanovaneho tehotenstva? ak zacnem s uzivanim hak, mozme sa milovat uz v ten den? Viem, zenska mi na tieto otazky zodpovie, ale chcem mat aspon zakladne info. V tychto veciach som neskusena a malo informovana. Vela nazorov som pocula takych, ze hak je svinstvo. Ale zase mozno by mi pomohlo na prsia nakolko mam takmer nulky. Preto sa ani do sexu nehrniem, i ked tazko sa mi odmieta, ale bojim sa nasledkov.

neva

Lejka08 je pekné že pristupuješ k tomu zodpovedne. Určite najbezpečnejšia ochrana je hormonalna antikoncepcia, pokiaľ sa užíva pravidelne.Je individuálne, ako Ti sadene, ako ju budeš znášať, to ukáže čas. K užívaniu HAK: obyčajne sa začnú užívať v prvý deň menzesu, vtedy si chránená hneď. Ak by si začala užívať tabletky v 2-5 deň menzesu, tak sa musíš chrániť ešte inak sedem dní.

Lejka08

Dakujem kocky za reakcie. Uz som si tuna na zdravi prestudovala co sa dalo. Usiko, vravis ze investovat do kvalitnejsich tbl. Vedela by si mi priblizne povedat, o ake ceny by sa jednalo, nakolko som este studentka a vlastny prijem nemam. Nech mam aspom predstavu cenovej relacie. Diky

usiko

Lejka,

ja bysom sice uz antoku nebrala /brala som 11 rokov/, ale mozem ti povedat, ze ak chces sexovat bez strachu a uvolnene, tak si ju daj predpisat a uvidis ako budes znasat. Kazdopadne sa vyplati investovat /spolovice nechti partnerprispieva/ do drahych kvalitnych tabletiek /yuasminelle, yadine,pripadne nieco novsie, co ma nizsiu hladinu hormonova nezdrziava vodu vtele....

Na druhej stane to ma vedlajsie ucinky, takze je to na tebe....

KHA

Lejka o tomto je tak strane vela popisaneho, ze to vsetko neprecitas do dochodku. Cize sup na google, ci tunajsie prehladavenie v temach alebo archivy zenskych poradni, diskusii atd atd