ako sa uchranit pre rakovinou ?

Príspevok v téme: ako sa uchranit pre rakovinou ?
levanderka

dopredu pisem, ze bola by som rada aby sa k tejto teme vyjadrovali ludia, co sa v tejto problematike vyznaju.reci typu, to sa neda a tak sem nepiste, pozerala som dokument, ze ludstvo sa meni, geny sa menia na zaklade stravovania, na zaklade vonkajsieho prostredia atd...

a teraz k teme. v rodine mame rakovinu, nie jeden pripad, dokopy asi 10 pripadov, viacgeneracne. rozne druhy, leukemia, nadory na prostate, myomy, rakovina pluc, zakovina zaludka atd. chcem sa opytat, ci vie niekto ako sa tomu vyhnut, co popripadne jest, ake bylinne caje pit atd.
dopredu pisem stravujem sa zdravo, prevazne ovocie, zelenina,pribioticke jogurty.nejem vyprazane jedla , slane veci ( chipsy ) tucne veci atd ...

tak prosim o radu, ci sa da ujst dedicnosti ...

levanderka

rada by som potom ked budem studovat magisterske cisto biolu vuyzila aj tu fyziku kedze budem mat tri roky fyziky za mnou tak sa uvidi este :) hlavne nie chemia, tej mam az az:)

levanderka

hej som pocula, ostala som uplne zhrozena z toho :(snad casom bude dobre. no idem si vypit svoju vecernu davku psyllia a sup spat:D bru noc prajem:)

vevericka

inak teraz zoologia a botanika je tiez plna molekularky..v podstate takmer vsetci vyzuviaju molekularnicke techniky..len napr nestuduju ochorenia cloveka, ale rodokomene ziab alebo snezienok a princip je rovnaky

vevericka

tusim dalsia kolegyna z molekularky:)..na savke bol rozbehnuty super vyskum proti rakovine..ale teraz im to vyhorelo(virologicky) este dlho bude trvat nez sa to zasa pozviecha..ucili ma ludia odtial(velmi skveli), strasne volaco:(

levanderka

co som ,,pobludila,, v Savke u nas tak viem, ze urcite nie botaniku ani zoologiu.
urcite nieco na urovni bunky,mozno bunkova biofyzika alebo molekulova biologia. mame pekny vyskum liekov na rakovinu. neviem ako to bude. doteraz som mala aj organiku aj anorganiku, fyziku asi dva skusky, aj matiku,a fyzikalna chemia bola celkom fajn.

kedze vela z bilogoie som si este ,,neodskakala,, neviem povedat naisto :)

vevericka

uhm biologia je super a hadam este nemame naplneny trh(urcite nie tak ako ekonomovia) ..a fyzikov mame tiez malo:)
ja som na UK cisto biologia vedecky smer, uz si rozmyslala aj co konkretne z bio??

levanderka

medziodborovo ale nie ako ucitelstvo. po BC si mozem vybrat bud ako ucitelstvo alebo jeden z nich vo vedeckom smere. u mna to bude urcite biologia. a UPJS kosice.Bio -fyzikov je malo a vyskum v plnom prude, dostali sme dotacie a nakoniec ma aj sam dekan prehovoril, ze to bude ovela lepsie.

vevericka

ono chemia zavsi asi aj aka..napr biochemici su myslim este ziadani, ale ako je to z anorganikmi netusim....organici napr plasty sa myslim tiez este uplatia