žijem v trojuholníku

Príspevok v téme: žijem v trojuholníku
inanitka

Mám vážny problém v mojom živote,pre mna je to naozaj problém,pretože žijem v trojuholníku s dvoma chlapmi.mam priatela 5 rokov,s ktorým sme prežili naozaj krásne chvíle,spoznala som nového chalana s ktorým mi je posledné dne lepšie ako s mojim priatelom,aj som sa chcela už rozísť s priatelom ale mne je ho strašne lúto ho opustiť,miluje ma nadovšetko,plače neustále kvoli mne pretože som ho už 2x podviedla a obe nevery mi odpustil,pretože on nedokáže bezomna žiť,a preto mi je ho luto opustiť aj ked už nemám k nemu také city ako kedysi.dokazal by si niečo spraviť keby ho opustím a toho sa velmi bojim,ja som mu vdačná za tie krasne chvile čo sme spolu prežili,ale ja sa teraz cítim s tým novým omnoho lepšie.naozaj neviem čo mam robiť,som strašne zufala pretože ma každy odhovara od toho noveho že mi iba hlavu poplietol a nemusi mi to s nim vyjsť,že mam radšej ostať s mojim priatelom.prosím čo by ste mi poradili vy? strašne sa trapim kvoli obom,obaja ma maju velmi radi a ja sa neviem rozhodnuť,či opustiť 5ročny vzťah a isť za novým životom alebo ostať s priatelom len preto že mi je ho luto a bojim sa o neho aj ked nebudem v tomto vzťahu šťastná??? prosiííííím!!!

jajka001_

mozno chovat sa tak, akoby si to lamborghini mal :)
skutocny mier mozno najst len tak ze nebudes po nicom tuzit, hej, ale aj tak, sme ludia...a bez tuzob a cielov je clovek ako bez duse...nie?

lost

H2O, hmm lenze ak chcem nieco nove, tak sa musim "nahanat" za tym, aby som to ziskal. (v dnesnom svete), alebo ze..
nestaci mi pozitivne mysliet, ale musim prilozit ruku k dielu..

napriklad, chcel by som lamborghini, tak budem musiet makat daleko viac ako priemerny clovek, pretoze to auto stoji 1/2 zivotnej produkcie priemerneho cloveka..

respektive:
- chcem nieco, tak musim pozitivne mysliet, ale zaroven to musim nahanat, lenze nahananie je zle..
ak by som sa nenahanal, tak by som to nemal sancu ziskat, jedine ze by sa stal zazrak, alebo prave na to sa treba spoliehat? :)

neviem ci som to srpavne pochopil :D

jajka001_

ano, to poznam a pouzivam, ze ked sa niecoho bojim, tak spravit to, strach sa rozplynie. uz som to aj skusila ale...asi treba skusat a skusat...dik

H2O

jajka001_ Strach z neznámeho? Ak si racionálne uvedomuješ, že ten strach je neopodstatnený, tak ho skús prijať. Pocítiť pocit lásky a pozitívnej energie voči tomu. Ja som sa tak zbavil fóbií ..

H2O

lost, pretože žijeme v prítomnosti a nie v budúcnosti. A, samozrejme, ani v minulosti.. Stačí si pozrieť resp. prečítať príbehy ľudí, ktorí sa naháňali za šťastím, no nikdy to nebolo ono. Až neskôr pochopili, že šťastie nie je naháňanie sa za niečím dalším, lepším a novým, ale vychutnávanie si toho, čo život aktuálne prináša .. peace of mind :)

jajka001_

chapem, musim byt na to vnutorne pripravena. ano, moze byt, ze je to tym...ale aj tak neviem ako to dosiahnut. mozno to chce cas hm ale co ak mam nieco spravit pre to aby sa to splnilo?

H2O

jajka001_, možno netreba toľko chcieť a tlačiť na ten život .. Lebo potom sa priania síce plnia, no nie úplne podľa našich predstáv.. Kurt Tepperwein o tom napríklad písal - priania sa splnia len vtedy, keď veríme, že sa naplnia, resp. keď dokážeme precítiť vo vnútri, že sa nám to už splnilo hoci to fyzicky ešte nie je pravda. Ale z mojich skúseností stačí, keď si človek niečo praje a intenzívne na to myslí a časom to príde .. power of imagination :)