byvanie na floride- miami

petoirsko

Byvanie na na floride miami no mohlo by to byt fajn ale čo je tam take vinimočne ked tam každy chce ict byvat ja tam mam kamarata ktory už fakt byval skoro všade v usa je tam uz 12rokov pracuje ako krupier a prva cesta bola na Florida potom to bola Pennsylvania potom New York Kansas Ohio New Jersey Oklahoma Mississippi San Francisco,California a posledne roky žije v Los Angeles a na slovensko sa ani nechysta lubi sa mu tam a ako sa tak zda asi by už ani nemenil spoznal tam zopar čechov no každo padne uvidi sa čo bude dalej mna volal tiež no mna to do usa vobec nelaka ja sa asi skôr vratim spet do Irska pracovat ale už račej do Kilkenny lebo v Rathdowney už nič nieje

americanos

tak ked cesta je nakladna,co budes hovorit potom na floride,ked budes musiet mesacne zaplatit aj 1000dollarov za prenajom domceka? (inac,letenka na Miami sa da splasit aj za 600 euro)...ja som v USA v new jersey a je to tu tazke.mas nehnutelnost na SR ktora ma dobru hodnotu?ty chces predat svoj dom/byt a ist na trvalo do usa? hmm porozmyslaj.kde sa potom vratis? a kamaratke sa moze darit,vsetko zavisi od stastia...

......

Nemas nast,ale najvacsi problem vidis v nakladoch na cestu?dobre citam?wow...Ked sa chces zaradit medzi mexicanov pracujucich na cierno za menej ako minimalnu mzdu,tak nasetri na jednosmernu letenku a chod do toho.
Ja by som skor poradila sa spametat.Treba vidiet,ze naklady na cestu su predsa to najmensie...Ak sa chces prestahovat a zit tam aspon na nejakej urovni,mala by si sa nato pripravit a venovat vzdelaniu,ktoreho je v US nedostatok.(pripadne tlacit na priatela;-)Niekde sa o tom pise,akym odbornikom vydavaju prednostne kartu..(lekari,elektrotechnici,PC experti atd sa mozu dobre uplatnit)No dalsich ekonomov a podobnych vzdelancov tam nepotrebuju..Treba zabudnut,zeby uznali VS tohto typu niekomu zo SR.

peppa pig

moja známa býva na floride 6 rokov a túži vrátiť sa na slovensko aj kvôli jednotvárnemu počasiu (teda bez striedania ročných období), kvôli prítomnosti jedovatého hmyzu, plazov, tornádam, ropnej škvrne, kvôli neúprimnosti ľudí navôkol (to je rovnaké aj na slovensku :-)) ale najmä kvôli tomu, že na slovensku má rodinu!! a tá jej tam najviac chýba.

dobra vila

Hm, ze by bolo ist byvat do Ameriky take jednoduche? Mas zelenu kartu, ci trvale viza? Nedavno sli aj turisticke viza velmi tazko, o pracovnych ani nevraviac...tie je dost tazke dostat aj teraz, nieto sa tam rovno prestahovat... daj tip, hh :D

senhoritaaa

a ja nemam ruzove okuliare...sice som mlada ale niesom uz "násť" jednoducho na slovensku nechcem byvat a chcela by som vyskusat nieco nove.samozrejme aj s priatelom..inak je to vpodstate realne..najvacsi problem pre nas prestavuju naklady na cestu...

senhoritaaa

miami prave preto..lebo som pocula skor o nom same plusy ako minusy.. a prave preto lebo kamaratkina znama sa tam stahovala , predala starsi dom.. a kupila si tak uplne novy..pretoze si tam nasla dobru pracu.. je tam stale teplo a lacnejsie ako v bratislave..a hlavne preto lebo zboznujem zivot vo velkych mestach a nie slovensku nudu... a s tou vlnou.. ved aj koniec sveta ma byt pomaly kazdy rok a este nikdy nebol..