Preco maju muzi problem s kondomom?

AdamKrt

m&b:

v nasich koncinach je problem so ziskavanim jodu zo stravy. Ten ovplyvnuje cinnost stitnej zlazky, ktora pomocou hormonov riadi chemicke procesy v tele. Pri poruch sa stava, ze ma stitna zlaza najcastejsie slabsiu ucinnost a potom su z toho rozne zdravotne komplikacie, napr. vratane velmi silnej menstruacie. Pri opaku, jej hyperaktivite to tiez ma zle ucinky. Tam je menstruacia naopak slabsia.

Nedostatatkom jodu sa odhaduje, ze trpi cca 1,5 miliardy ludi. Co sa tyka europy, tak cca 95 percent obyvatelska, pokial nekonzumuju morske plody.

Ak chces nieco poriesit, daj si vysetrit stitnu zlazu. Asi budu vysetrovat stav hormonov. Neviem, preco Ti predpisala prave HAK. To sa niekedy robi aj napr. ked chcu to vyuzit ako liecivo. Ale doplnanie hormonov neni najstastenejsie, lieci to len dosledok.

Nemal by byt asbsolutne ziadny problem, skor by Ti prospelo doplnat si v strave jod - obsahujej ho napr. pripravok, vytazok z morskych rias KELP. Plus dalsie latky ako ZINOK, SELEN, Horcik si mozes tiez doplnat, lebo v tele zabezpecuju dolezite funkcie.

Co sa tyka bolesti, tie byvaju casto sposobene bud upchatim cievok, ked su nejake problemy s tlakom. Na optimalizaciu tlaku sluzi HLOH + trebars je dobry v kombinacii s JABLCNIKom. Tinktury su lepsie ako caj. Hloh by mal trochu aj precistovat cievy. Zase Lecitin odburava cholresterol a precistuje cievy.

Ak mas problemy s tlakom, ci upchate cievky, tak pri menstruacii, kedy mas organy poriadne prekrvene, hybe sa aj tlak, tak upchate cievky zvysuju tlak.

Velmi castou pricinou tychto bolesti moze byt aj jednodcuho husta krva - pitie malo tekutin.

Toto vsetko sa da pokombinovat a vysledky sa postupom casu dostavia. Odhad tak do pol roka, pretoze to niesu lieky, ale doplnky stavy, pripadne bylinky.

Priatelka mala tiez problemy s bolestami hlavy a vyssim tlakom. Urobil som jej hlohovu tinkturu, ktoru uziva a podstatne sa jej to polepsilo. Tiez pri menstruaciach to mala neprijemne bolesti a taktiez casto aj inokedy. Teraz uz len sporadicky. Zacala pit potom aj viac vody, lebo co pomoze hocico ine prospesne, ked bude husta krv v tele...
--------------
Ad HAK - to, ze to gynekologicka odporuca, nic neznamena. Kazdy lekar moze odporucat nieco ine. Treba sa informovat na konkretne druhy antikoncepcie. Vela lekarov dostava provizie od roznych farmaceutickych firiem a tiez je aj rozna kvalita lekarov. Byt lekarom neznamena este byt odbornikom. Kopec z nich su fuseri. Zober si, ze vela kvalitnych ludi odchadza do zahranicia a vacsinou tu potom ostavaju ti horsi, alebo taki, co sa nemozu uchytit, ci su uz stari na cestovanie, stahovanie. Naviac kopec starych lekarov su stare konzervy, co sa nechcu ucit nic nove...

Je viac druhov antikoncepcie, nielen HAK. Mas kondomy, chemicka antikoncepcia /Pharmatex/, vnutromaternicove telieska ako Mirena, podviazanie vajecnikov /ci u muzov semennikov/, pesar atd. Niektore su dost invazivne, niektore nie.

Zober si to tak, ze ak Ti predpise gynekologicka HAK, tak musis chodit na sledovanie, robia sa tusim v nejakych intervaloch vysetrenia atd. Cize ak Ti to predpise, tak moze zarobit na HAK a keby aj nie, tak na tych vysetreniach urcite...

m&b

AdamKrt:

ja viem ze je to asi od veci, ale hovoris ze HAK je svinstvo, tak by som chcela vediet co by si poradil mne, co mam robit ak pravidelne, ked dostanem menzes trpim obrovskými bolestami, a moja gynekologicka mi inu moznost ako HAK nepovedala, ziadne lieky co som do teraz mala mi nezabrali, dokonca mi z nich je este horsie

krtko-lampa

Inac milujem ked niekto povie, ze bud tak, alebo vobec a mysli si, ze niekto pristupi na dane podmienky, len opak je pravdou :D Vacsinou sa to zvrhne na vobec :D krute, ale je to tak ;) ...

krtko-lampa

AdamKrt Dnes 15:22:

Ale tak je rozdiel, medzi zenskou HAK, ktora je doladovana 50 rokov a niecim uplne nevyskusanym ;) ...

Inac som o tej muzskej HAK cital a je to totalna blbost co nefunguje ani nikdy nebude ;) Su to iba steroidy, nic ine to nie je a tie sa na tento ucel nedaju pouzit ;) ... takze ani nikdy nebude ;)

Inac keby bola tato steroidna HAK pre muzov ladena 50 rokov ako zenska tak ja by som si ju dal napr ;) ... aspon by som bol viac namakany :D ...

AdamKrt

Povedz mu, ze bud tak, alebo vobec. Je to Tvoje telo. On si nebude nicit pecen.

Alebo ho nahovor na experimentalnu hormonalnu antikoncepciu pre muzov. Ci sa na to da... :-D

AdamKrt

krtko-lampa:

netyka sa to len zeny. Tie hormony narusaju prirodzenu hormonalu rovnovahu v tele. Ta je riadena stitnou zlazou.

Ked mas kvet a odkvitne, ze uz sa nema dalej pokracovat v reprodukcii, tak zacne vednut, lebo jeho uloha skoncila. U cloveka, zeny, po memopauze tiez dochadza k roznym zmenam.

Jednak zena neni v prirodzenej hormonalnej hladine, cize je umelo ovplyvnena hormonmi. To zapricinuje aj citenie. Zeny, ktore uzivaju HAK, mavaju chut, ci pacia sa im ine typy muzov, ako ked HAK nemaju. Uziva niekto HAK, vysadi ho, ci zmeni a zrazu zisti, ze partner uz neni taky onaky a moze byt problem.

Dalsia a dolezita vec je, ze to je zle na pecen. Preto sa aj robia pravidelne vysetrenia. Pre telo je to zataz. Tiez mozu byt potom neskor pri dlhodobom uzivani aj problemy s otehotnenim.

Gumku zahodis, ale hormony sa len tak lahko neustalia...

AdamKrt

Neber HAK ak nechces. Je to svinstvo. Mne na partnerke zalezi a sice ona tiez nechce brat HAK a ja jej to schvalujem. Keby brala HAK, tak sa jej to snazim vyhovorit. Ked ma clovek starost o druheho, tak mu na nom zalezi a nebude sa divat na to, ze je to s HAK pohodlnejsie, ale bude mat starost viac o jeho zdravie.

Ked si chce niekto len zatrtkat a o nejaky cas opustit partnerku, tak iste, je HAK pre neho uplne idealna...