Kupanie sa v bazene a chlor

Príspevok v téme: Kupanie sa v bazene a chlor
Tianni

Ahojte mamicky,
moja dvojrocna dcerka ma trochu "chytene" hlasivky a preto sa chcem spytat, ci to nemoze byt z kupanie v bazene v chlorovej vode. Dali sme na zahrade do bazenu len minimum chloru, ale napriek tomu kycha a ma taky smiesny hlasok. Ja mam tiez problemy s dychanim a s upchatym nosom. Neviete mi niekto poradit, co s tym, pripadne ako inac sa da dezinfikovat voda v bazene, aby to neskodilo dietatku? Dakujem

hubokopaník

ja predávam bazény a viem že chlor v malom množstve nemôže škodiť ale viac v bazénoch škodiť moč ktorý tam vycikajú deti alebo dospelý
Môžete sa obrátiť na môj mail nfsrici@gmail.com

peterjano

Ďakujem toto mi akurát padlo vhod.. Akurát uvažujeme,že končíme s chlorovaním bazéna a na ničo prejdeme ale ešte nevieme načo

NEchlorujeme

My sme už od chlorovania bazéna úplne upustili. Alergie atď a aby sa kúpali v bazéne dokopy dvaja z rodiny, to by asi nebol boh vie aký nápad. Tak sme kúpili toto albixon.sk a už upravujeme vodu pomocou soli, jedine sme ešte museli zmeniť schody do bazéna kvôli materiálu

gotexans

vsetci ste trochu mimo .
je to preto ze chlor s opalovacim kremom sposobuje astmu. takze astma sa krasne uz prejavuje, uz jej nedavaj opalovacie kremy ktore su karcinogenne a zabranuju tvorbe D, takze nechlorit alebo nejaku spominannu alternativu

tery

No tak ja mam velky problem s dychacim cestami a mam astmu. Kazdy den mi steka sopel z nosa co je dakedy velmi neprijemne. Nikdy som nevedel zistit z coho to je pretoze alergiu mam len na mlieko ktore nejedavam ani nepijem takze pochybujem ze bymi z toho stekavalos tale. Ja si osobne myslim ze to je z chloroveho batenu ked som bol mal som sa zvykol kupavat a parkrat sa mi dostala voda do ust aj do nosa akoze to je mozne ze take svinstvo davaju do vody?? Ak to mam z toho tak chlor je velka svina ked mi hento sposobil ludia su svine.