zelene oci

Príspevok v téme: zelene oci
petrapetra

ahojte.. na genetike sme sa ucili daco take, ze z genetickeho zladiska zelene oci neexistuju...su len modre a hnede....no a neskor som dakte citala, ze zelene oci su vysledkom zafarbenia zlcou (ako vysledok nerovnohy v tele)...myslite si, ze spravnou vyzivou alebo poriesenim nejakych zdravotnych problemov je mozne zbavit sa zelenej farby?? nie zeby ma to nejak trapilo alebo mam komplexy zo zelenych oci, ale len tak teoreticky..

petrapetra

...no aj ked sme pocitali priklady aku farbu oci mozu mat potomkovia rodicov, tak tam sa pocitalo len s modrou a hnedou.. :)

slobodnaa

TrainingBoy- zelené oči nie sú od narodenia :-) všetky bábätká majú oči modré, dokonca aj štence , ešte si to nikdy nevidel? :-)

slobodnaa

Podľa mňa je to sprostosť, zelené oči existujú, sama som hrdou majiteľkou :-) môj otec mal oči modré a moja mama má oči hnedé, myslím, že keď sa to zmieša dostaneš oči zelené :-)určite to nie je zafarbením žlčou :-)stravujem sa celkom správne a zelenej farby som sa zatiaľ nezbavila :-)

TrainingBoy

Len tak teoreticky som vacsiu hlupost nepocul. Mas zelene oci predsa od narodenia a myslim ze v tom case sa vsetci stravujeme rovnako :). Vsak teraz uz sa podla mna docitas aj toho ze cista voda je nezdrava, mali by sme prestat pit :).

lioness_01

tak to musí byť podľa mňa nejaká blbosť... :) opýtam sa drahého, ten študuje genetiku, ale pochybujem,že by to bolo spôsobené žlčou...