zelene oci

Príspevok v téme: zelene oci
petrapetra

ahojte.. na genetike sme sa ucili daco take, ze z genetickeho zladiska zelene oci neexistuju...su len modre a hnede....no a neskor som dakte citala, ze zelene oci su vysledkom zafarbenia zlcou (ako vysledok nerovnohy v tele)...myslite si, ze spravnou vyzivou alebo poriesenim nejakych zdravotnych problemov je mozne zbavit sa zelenej farby?? nie zeby ma to nejak trapilo alebo mam komplexy zo zelenych oci, ale len tak teoreticky..

petrapetra

nieee, baby, mne sa zelene oci pacia, ja nemam nic proti nim :) len ma zaujimalo, ze ci to naznacuje nejaku chybu v tele, defekt..lebo po tom, co som kdesi citala o tej zlci, tak akonahle ked vidim zelene oci tak si poviem "clovek v nerovnovahe, ma tam zlc"..mi z toho bude prepinat zachvilku :D

whee_ee

btw, obdivujem ľudí, ktorí dokážu plnohodnotne žiť s nejakým takýmto postihnutím... osobne si to neviem predstaviť a občas rozmýšľam, či je lepšie byť postihnutý od narodenia a tým pádom nevedieť porovnať a byť svojím spôsobom spokojný, alebo žiť ako zdravý a potom s handicapom, pričom na jednej strane človek môže byť rád, že zažil, čo už nezažije a na druhej strane mu to tým pádom chýba.. ktovie.. asi je to individuálne... ale to je ťažká téma a ani sem nepatrí, tak sorry :))))

vevericka

farba oci je podmienena geneticky..to uz sa to popisalo vela krat ..ale jemne odtienky, ako ked ma niekto zelene alebo modre viac do fialova su sposobene hlbkou farbiva..

najnovsie sa poukazuje na to, ze to cele ovplyvnuju aj ine geny a ze sice plati stare zname recivny homozygot modre a zvysok hnede, ale dalsie geny, ktore maju vplyv na umiestnenie farbiva, pripadne dodanie dalsich farbiv okrem melaninu,,sposobia dalsie odtiene od fialovej, sivej po zelenu, zlato hnedu a az po hnedu a ciernu

alusinka

No vidis, tak aj slepi maju nadej byt slavni ;) ... no hej, dost zartov... :))
Inak Esmeralda tusim na konci aj videla ;)

alusinka

tak ci tak, petrapetra, nemas mat preco komplexy ;) zelena farba oci je uplne normalna aj z biologickeho hladiska. Vsak sa pozri na Esmeraldu, vdaka zelenym ociam sa stala slavnou ;)

whee_ee

no my sme to mali na gympli :) ale až tak som pozor bežne nedávala, my sme boli matická trieda a to si vieš potom predstaviť, ten vzťah k biológii :D ale takéto veci a celá biológia človeka atď ma pomerne zaujímala :)

haha, no ja som si tiež občas robila srandu s mamkou, či nie som susedova, bol taký počernejší :D:D:D