Bolest hlavy pri cviceni

Príspevok v téme: Bolest hlavy pri cviceni
shaggy89

dobry den mam 17 rokov a cvicievam v posilovni. v poslednom case(posledny tyzden) ma ale pri cviceni uplne zrazu strasne rozboli hlava. je to taka neznesitelna pulzujuca tupa bolest. Moc sa mi to nezda. mozno to bude tym ze som trosicka chory a mam trocha ucpane nosne dutiny. ale aj tak, radsej sa spytam. Co si o tom myslite???

xdanielax

pichanie boku sa nemusi prejavit pri pretazeni, pokial clovek dobre dycha..
ale je pravda ze pit treba aj pocas behania, hlavne teraz v tomto pocasi, aj ked niekomu sa moze zdat neprijemne nosit so sebou flasku.
dalsia vec je treba si uvedomit ze v lete, ked teplota vystupi nad 25 stupnov, automaticky nam stupa tep, aj ked bezime rovnakou rychlostou! Cize zvolnit tempo, vhodne sa obliect, pit jest a pit! ;) vela zdaru! (a samozrejme nebehat v kritickych hodinach 11-15)

Maros75

lola.....pretazujes vlastne schopnosti organizmu plus nedostatok pitneho rezimu pocas behu.
Ak ta picha v boku.....treba okamzite spomalit tempo.

lola_1

...chcela by som poradit,...behávam asi rok,..postupne som si pridávala km,teraz zabehnem 14km za 70min,čo ma trápi,do hodiny ma začne boliet hlava,..do hodiny po behu,..pijem vela vody celý život,..naposledy to už bolo také zlé,že som skolabovala a zvracala,..kde robím chybu?

Henkso

Ja mam zase taky problem v podctate podobny ale zacal som behavat uz pri prvom raze ma zacala boliet hlava taka pulzujuca bolest a dost silna ... teraz ked spravim aj nejaky iny cvik alebo nieco pri com sat rochu zadycham ma tiez zacne znovu boliet a predtym som stym nemal problem poradite mi?

misshindranc

Dory den..potrebujem poradit.....pred tyzdnom a pol som zacala behavat kazdy den po pol hodine a zdravsie jest...ale mam problem...strasne ma zacali boliet kolena a nohy skusala som si ich natierat alpou ale nepomaha to...co mam robit?chcem behat aj nadalej...dakujem

Giuseppe

So tak poradit sa v tej posilke s nejakym trenorom. Mozno mate nespravnu techniku cvicenia a tam si pretazite krcnu chrbticu, nieco sa v nej zablokuje to sposobi naslegne nedokrvenie mozgu a preto ta bolest. Myslim si ze by to mohlo byt aj z toho ze ste dehydrovany. pri sportovani sa vela potite a to moze byt reakcia tela. V kazdom pripade ak sa to netzlepsi mali by ste svoj stav konzultovat so sportovym lekarom alebo pripadne s neurologom.

mersi

Ja mam uplne ten isty problem, cvicim uz dlhsie a tvrdenie ze zle dycham resp. malo vody pijem odmietam.

Hlava ma zacala brutalne boliet pocas cvicenia ked som si spravil cez dovolenky 2 tyzdne pauzu od posilky.

Zistili ste nakoniec koli comu Vas ta hlava bolela?